Forma zobrazení výsledků závodu

Připomínky k los.zbranekvalitne.cz


Miroslav-A
Příspěvky: 21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » pon 21. lis 2011, 18:58

Takže k mému poslednímu příspěvku a dotazu jak bych si to přál:
Já si to toho moc přát nemůžu, jsem na to moc malý kuře. Jen jak by to bylo přehledné bez větších zásahů. Tak jsem si to udělal v exelu po stažení ctrl/c

1. zakotvil jsem první sloupec a druhý řádek aby se to rolovalo pod ně.
2. v druhém řádku jsem spustil filtr abych si mohl vyfiltrovat jen vybraná jména... (porovnám si lidi které chci)

Díky filtru si také můžu rovnat pořadí podle vybraného sloupce. Tzn. že můžu přerovnat i podle výsledků (% nebo čas) v jednotlivých stage.
Asi tak... nevím jestli by to takto šlo importovat do webu, ale kdyby to bylo stahnutelné tak si s tím může dělat každý co chce.
Pro jistotu lze ještě uzamknou pod heslo celou tabulku, aby nemohl nikdo manipulovat s daty a pak šířit dál nepravdivý dokument

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#17 » pon 21. lis 2011, 21:09

Taky se dají v excelu některé buňky zamknout a pořadateli dovolíš vyplnit jen co vyplnit má. Že bych to prozkoumal? ;)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#18 » pon 21. lis 2011, 21:17

To mi stejně nedá stoprocentní jistotu, že pořadatel nepoužije starou nebo svoji tabulku atd. a soukromé údaje vytečou na web...
Dejte mi chvilku, kouknu co dám dohromady ;)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » úte 22. lis 2011, 20:30

:idea: Tak tady jeden návrh na rozšířenou prezentaci výsledků závodu:

http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/127/vysledky

Kliknutím na řádek je možné ho zvýraznit pro snadnější porovnávání vícero vybraných závodníků.
Kliknutím na hlavičku stage je možné výsledky pro danou situaci skrýt či opět rozevřít.
(obojí samozřejmě vyžaduje zapnutý JavaScript)

Ve FireFoxu i Chrome to běží v pohodě, IE se trochu loudá (holt z něho už asi nikdy kvalitní moderní a rychlý prohlížeč nebude), ale funguje taktéž.


Ještě uvidím, jestli se mi podaří udělat to řazení dle různých požadavků.
A export do nativního XLS.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#20 » úte 22. lis 2011, 22:24

Nooo, za mě hodně dobrý. Pokud by ve "smrsknutym" sloupečku stage byly ještě vidět dílčí procenta, bylo by to dokonalý. A taky se mi líbí grafika, oproti předchozí variantě je přehlednější.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » úte 22. lis 2011, 23:36

Pravda, procenta tam budou užitečnější :mrgreen:
Upraveno.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#22 » stř 23. lis 2011, 00:06

Export do xls funguje luxusně (ctrl+a ctrl+c, přejít do xls, ctrl+v). V excelu funguje řazení podle libovolného sloupce.
Fakt hezký :mrgreen:



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#23 » pon 12. bře 2012, 13:54

Ahoj, neslo by v detailnich vysledcich jeste zobrazit krome celkovych procent i celkovy cas (aby se dalo podivat, kolik mist me stala nejaka chyba). Dik



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » pon 12. bře 2012, 14:03

E-ryc: a když si rozklikneš "zobrazit detailní výsledky" tak to nestačí ? http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/182/vysledky



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#25 » pon 12. bře 2012, 14:11

O tehle strance mluvim :), Ja tam celkovy cas nevidim, jen casy pro jednotlive stage a celkova procenta. Nebo jsem slepy?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#26 » pon 12. bře 2012, 14:18

Celkový čas Ti nic neřekne, 1 vteřina rozdílu na různě dlouhých situacích dáva jiná procenta. Takže i když rozdíl v součtu časů bude 3vteřiny tak to neznamená že když bys byl (třeba) na trojce o tři vteřiny rychlejší tak si polepšíš na výsledku.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#27 » pon 12. bře 2012, 14:23

Aha, takze mezi zidli a klavesnici, ja myslel, ze pro poradi je rozhodujici procento celkoveho casu. V tom pripade pripominku ignorujte

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » pon 12. bře 2012, 14:35

Pravidla LOS píše:Celkové hodnocení závodu
Aby bylo dosaženo vzájemné souměřitelnosti všech konaných závodů, je hodnocení provedeno na každé situaci jediným systémem – penalizace, která se připočítává ke konečnému času, který závodník dosáhl – tím získáme celkový čas situace – dále jen „CČS“.
Celkové pořadí závodníků v závodě se určuje součty procent z jednotlivých stanovišť.
Na každé situaci se CČS nejrychlejšího střelce na dané situaci označí jako referenční a je mu přiděleno 100%. Procenta všech ostatních střelců jsou pak dána vzorečkem 100x(CČS vítěze situace/CČS daného střelce).
Na konci závodu se procenta z jednotlivých situací všech závodníků sečtou a vítězí střelec s nejvyšším počtem dosažených procent.



myska
Příspěvky: 2

Příspěvek#29 » úte 3. dub 2012, 07:01

Motivační nápad:

na stránkách závodníka udělat profil, který by šel editovat a kde by byli uvedeny údaje, o které by se dotyčný chtěl podělit - myslím, že minimálně informace o zbrani a nábojích, případně tuningu, foto atd... by ocenilo hodně lidí

pak mi možná nebylo špatné zodkazovat z informací o jednotlivých závodech kontakt přímo na pořadatale - např. e-mail, pokud jsou nějaké nejasnosti ohledně propozic

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » úte 3. dub 2012, 09:41

To prvni vyzaduje jednoznacnou registraci kazdeho uzivatele, cemuz se do budoucna nevyhneme, ale zatim to neni na poradu dne.

Zverejnovat emaily neni idealni, ale kontaktni formular by se udelat dal.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti