Kalendář pro import do Google Calendar (a dalších)

Připomínky k los.zbranekvalitne.cz
Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pát 23. bře 2012, 13:30

Protože závodů stále přibývá, vytvořil jsem export závodů ve formátu iCalendar (.ics). Ten je možné přidat např. do Google Kalendáře, který je možné synchronizovat s mnoha dalšími aplikacemi, i jiných programů.


Kalendář je možné do Google Kalendáře vložit následovně:

• Otevřete kalendář. Vlevo dole se nachází položka Jiné kalendáře (Other Calendars). Klikněte na ikonku vpravo a vyberte Přidat pomocí adresy URL (Add by URL).
cal2.png


• Do kolonky Adresa URL (URL) vložte adresu kalendáře (viz níže). A stiskněte Přidat kalendář (Add Calendar).
cal3.png


• Kalendář je přidán:
cal1.png


• Pokud nastane chyba, zkuste to znovu. Při přidávání nebuďte netrpělivý, občas to Kalendáři trochu trvá. Pokud se vám ani opakovaně nedaří kalendář přidat, informujte mě zde.



Základní adresa kalendáře je webcal://los.zbranekvalitne.cz/zavody.ics
Tento kalendář obsahuje všechny budoucí akce dle pravidel LOS, včetně LOSíků a drillování.

Máte také možnost vybrat si jen akce určitého typu:
- webcal://los.zbranekvalitne.cz/zavody-p.ics - pouze pohárové závody
- webcal://los.zbranekvalitne.cz/zavody-k.ics - pouze klubové závody
- webcal://los.zbranekvalitne.cz/zavody-l.ics - pouze losíky
- webcal://los.zbranekvalitne.cz/zavody-d.ics - pouze drillování
- webcal://los.zbranekvalitne.cz/zavody-pk.ics - pohárové a klubové závody
- webcal://los.zbranekvalitne.cz/zavody-pkl.ics - vše kromě drillování (pohár, klubovky, LOSík)
atd. Písmena je možno libovolně kombinovat (myslím, že je to z výše uvedených příkladů jasné).
EDIT: Je samozřejmě také možné přidat si kalendářů vícero a snadno tak filtrovat zobrazené závody (viz níže).


Případné problémy mi zde samozřejmě hlašte ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#2 » pát 23. bře 2012, 16:16

Nešly by všechny akce rovnou přidávat do LEX kalendáře: http://www.gunlex.cz/kalendar-akci/ ? (sdílím ho a ušetřil bych si práci s exporty) :) LOS a spol. je LEXí dítko, tak by tam měly být, ne?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pát 23. bře 2012, 16:24

On hlavně ten kalendář není LEXí dítko, autorem je Phantom a spolupracuje s ním několik dalších lidí, včetně mě. LEX jako organizace kalendář jen zobrazuje na svých webovkách.

Problém je v tom, že LOSích závodů je opravdu hodně, navíc některé LOSíky a tréninky jsou přihlášeny teprve krátce před konáním a to se prostě nedá dlouhodobě stíhat přidávat, protože se to musí ručně.

Bohužel nevím o způsobu, jak do jednoho kalendáře automaticky naimportovat jiný (pokud někdo ví, dejte vědět).

Jinak si myslím, že s "exporty" či spíše importy akcí do gCal problém není. Naopak může být výhoda mít různé akce v různých kalendářích - například si můžu přidat kalendář pohárových závodů a kalendář klubových závodů a pak stačí jediným klikem ten který kalendář zobrazit či skrýt a tak se dívat jen na to, co chci.
Kdyby to bylo všechno v jediném kalendáři, bude to poměrně nepřehledné - zobrazeny i akce, které třeba někoho dlouhodobě nezajímají, ale přesto je v kalendáři má. Sám mám v kalendáři i jiných akcí dost, takže si rád nechám zobrazené jen to, co mě zajímá a kalendář s jinými akcemi si zapnu jen když chci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti