Dotaz na kontrolu zbraní "A"

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 556
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » úte 4. zář 2012, 21:20

Možná je to hloupá otázka, ale co ti brání ten trezor přivrtat a mít svý jistý?

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#17 » úte 4. zář 2012, 21:32

Chce zjistit, jestli lze přijít o cennou zbraň na pracně nabytou výjimku takto debilním způsobem.
"Dobrý den, vy píšete na ZK pod nickem Clickman? - Tak, kde máte ten nepřivrtaný trezor?"
:lol:



Carloss
Příspěvky: 2983

Příspěvek#18 » úte 4. zář 2012, 21:43

Tak tímhle způsoben ani ne... Ale přijde, opře se o trezor.. Jen tak... a trezor lehne... A hned do toho začnou rejpat... Přijdou na to, že je nepřivrtanej... doklady... kontrola platnosti certifikátu (v souvislosti s předloženou dokumentací při certifikaci), chybějící návod... Prodejce/výrobce zaplatěj pokutu, jemu daj taky pokutu za přestupek na úseku zbraní a střeliva... a pak... seberou vyjímku, a tím donutěj odevzdat zbraně, jestli je "nezajistěj" ihned..

Asi dost nepravděpodobný průběh, ale nevidím nejmenší důvod dávat komukoli záminku...



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#19 » úte 4. zář 2012, 22:31

Machale, zase ti to spadlo...

Co blbnete :) Policajti to tam nebudou prolizat, tukat na okna, jestli jsou nerozbitny, kopat do dveri, jestli vydrzi a vyzadovat seznam vsech osob, ktery maji od domu klice :) Nebudou rejpat do podlahy, jestli je z betonu c.13 a ne ze dreva a ze zed je aspon 20cm siroka s zeleznou vlozkou. Jde o to mit adekvatni skrin, protoze si policajti stezujou, ze lidi maji zbran volne polozene nebo povesene na zdi. Nemyslite, ze kdyby bylo ukotveni tak NUTNE, ze to nebude na kazdych strankach kde je prodavaji? Namisto toho co tam maji o ukotveni napsane nyni :)

Mimochodem navod na skrin? To vazne? Asi pujdu zalovat vsechny kolem, protoze sem nedostal navod na nuz, ani na cistici sadu ke zbranim, ani na sklenicky, ani na postel... Skrin bude mit stitek s normou, vyrobcem, bezpecnostni tridou, vyrobnim cislem, ...

Stejne jako policajty nebude zajimat, ze mas zbrane zavreny v 5t zelezny bedne s 20cm stenama, ale bez certifikace a seberou ti je. Tak je nebude zajimat, kde a v jake poloze mas certifikovanou skrin na zbrane. Zakonu bylo ucineno za dost. To je to jedine co MOHOU kontrolovat a k cemu se budou vyjadrovat.

Podle prohlaseni tech co to kontrolujou fakt jde jen o to, jestli to nemas polozeny doma na stole a jestli to mas kam zamknout. Takze k prestupku na useku zbrani... :D

Jestli to muzes ukotvit, udelej to (srouby do hmozdinky ve zdi ale fakt delat nemusis, to neni ukotveni). Zvysi se tim zabezpeceni obsahu, o to by melo jit tobe. Ale kontrola to resit nebude, pokud tam nebudou mit nejakyho, co si to vykladat po svym a bude si hrat na toho co o necem rozhoduje...

Uživatelský avatar
Cl!ckm@n
Příspěvky: 4

Příspěvek#20 » stř 5. zář 2012, 10:17

Tak kontrola proběhla bez problémů. Zkoukli trezor, opsali si štítek a vzali si kopii certifikátu.

Ohledně toho ukotvení to probíhalo asi takhle: "Máte to nějak ukotvený?"; "Nemám.."; "Pročpak ne?"; "Nechci narušit izolaci pod betonem, není moc silný a pak by tam mohla vnikat vlhkost"; "Aha, tak v pořádku".

Jsem rád že jsem narazil na normální kontrolu, trochu jsem se toho obával. S tím vysvětlením jsem v podstatě nelhal. Napadlo mě ještě navrtat trezor z boků a přidělat to do zdi a skříně, ale zase sem si říkal, že to můžou brát jako poškození toho trezoru z mojí strany (protože jsou díry na šrouby od výroby připraveny pouze na dně) a trezor by pak nemusel už splňovat certifikaci, když bych ho sám provrtával na jiných místech a vlastně ho tak upravoval.

Každopádně díky za všechny komentáře, ani jsem nečekal takovou velkou odezvu s tolika názory :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti