zbraně v "neobývaném" nebo "cizím" bytě



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#31 » stř 13. dub 2016, 09:41

cipis píše: "Pepo, tady máš volnou cimru, ale netahej mi sem kurvy a bouchačky" :D


V tom okamžiku Pepa plynule přechází z držení do nošení. S bouchačkou teda ;)

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#32 » stř 29. čer 2016, 07:55

Ahoj,

nenašel jsem bohužel vhodnější vlákno, tak dám dotaz sem.

Je léto, snad i čas dovolené a proto mám dotaz. Jedu na týden pryč, přítelkyně zůstane v bytě sama. Zvažuji úschovu zbraní a nábojů na PČR. Toto lze provádět na každé / místní služebně, nebo se musí na okresní ?

+ za nějaký čas pojedeme na týden pryč spolu. A moc se mi nechce nechávat vybavení bez dozoru. V OBOU případech jedu do zahraničí = nelze brát nic s sebou.

Doplňující dotaz. Pokud bych hypoteticky vlastnil 3 zbraně a 700 nábojů, je nutné mít v trezoru vše, nebo můžu mít volně v bytě 2 zbraně, 500 nábojů a zbytek v trezoru ? Jedná se o čistě hypotetickou otázku jak v počtu zbraní, tak nábojů. Jde mi o to, zda je možné vyřešit situaci tak, že pouze přebytky nad stanovený limit hodím do trezoru a zbytek (tedy 2 + 500) můžu mít volně. Nehodlám "ohýbat" zákon, jen to chci správně pochopit. Pomohlo by to i ve volbě nového trezoru. Gigant na dlouhé zbraně kvůli jednomu flusátku (dlouhá malorážka) je trochu luxus. Další dlouhou neplánuju.

Prosím o věcné odpovědi. Nemám děti, návštěvy si do bytu nezvu = nehrozí zneužití zbraně, či nějaká nehoda. Když budu chtít, můžu si dát brokovnici na podlahu do obýváku (opět nadsazený příměr) a nikoho tím neohrožuji.



cipis
Příspěvky: 2144

Příspěvek#33 » stř 29. čer 2016, 09:10

Policie nefunguje jako úschova, to si musíš najít správného podnikatele. Střelivo bych neřešil, to strčíš kamarádovi do trezoru.
Co se týče toho počítání, tak takové počítání je možné ve verzi 10+10+ ..., tedy jak "menšími" trezory napočítat víc jak deset zbraní.
Z malorážky můžeš vyndat závěr a ten strčíš s pistolemi do malého trezoru. Na zbytek pušky můžeš koupit nějaký "řetěz se zámkem" třeba.
Jinak nic volně mít nesmíš, v zákoně je jasně napsáno, jak to máš udělat. Tedy neexistuje to, cos popsal. Tam žádné ohrožení nefiguruje, ale ztráta, zneužití, odcizení. A to podlaha v obyváku zcela určitě není, pokud tedy nemáš bezpečnostní dveře a okna a alarm třeba.



kk
Příspěvky: 1019

Příspěvek#34 » stř 29. čer 2016, 09:13

jirka87: Nekde jsem cetl vyjadreni, myslim ze na LEXu, ze 2 zbrane venku a zbytek v trezoru, nejde. Muzes rozdelit vice nez 10 zbrani do skrini s certifikaty "do 10 zbrani" (samozrejme max. po 10).

Co si uz tak nejsem jistej, ale ja s tim nejak pocitam s pristi zbrani (ted jich mam 10), ze budu mit 10 v trezoru a 11. v rezimu noseni, tedy neustale u sebe. Coz uz mam ted. (Byl bych rad kdyz by mi toto nekdo potvrdil nebo vyvratil.)

Abych se vratil k puvodnimu dotazu: nikde v zakone jsem nenasel ze by te nejak omezoval kde ten trezor mas umisteny. Myslim tim trvalym bydlistem apod. Pokud budes mit nekde pronajatou treba i jen kancelar a tam budes mit vhodny trezor, tak pdole me splnujes zabezpeceni. Jen si dat pozor na to drzeni se souhlasem vlastnika. A co se tyce rodicu pritelkyne, asi bych to nazval nosenim (musis mit zbran stale u sebe).



kk
Příspěvky: 1019

Příspěvek#35 » stř 29. čer 2016, 09:14

cipis: ten obyvak s trezorovyma dverma neni zas tak spatnej napad ;)

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#36 » stř 29. čer 2016, 09:31

Kluci díky, takto mi to stačí :) To, že jsem v pr**** je jiná věc :-D



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#37 » stř 29. čer 2016, 23:16

jirka87 píše: za nějaký čas pojedeme na týden pryč spolu. A moc se mi nechce nechávat vybavení bez dozoru. V OBOU případech jedu do zahraničí = nelze brát nic s sebou.

Zákon zná přece i možnost vzít zbraň s sebou do zahraničí. Dovedu si představit situaci, že jedeš na dovolenou do jiné země EU. Pokud předtím kontaktuješ nějaký místní střelecký spolek a zajistíš si alespoň formální pozvaní na zastřílení si na jejich střelnici a současně vlastníš platný evropský ZP, ve kterém je zbraň také zapsána, pak můžeš s tou zbraní vycestovat. Samozřejmě, že je při tom třeba také dodržovat zbraňovou legislativu oné cílové země. Například v takovém Německu bys nesměl nosit a zbraň bys pouze mohl transportovat v uzavřeném zamčeném obalu.



cipis
Příspěvky: 2144

Příspěvek#38 » stř 29. čer 2016, 23:39

V tebou popisovaném případě nesmíš nosit nikde, pouze transportovat ...



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#39 » čtv 30. čer 2016, 05:22

No to uz je mnohem jednodussi ji ulozit za nejakou stokorunu na strelnici, mivaji tuto sluzbu v ceniku.



cipis
Příspěvky: 2144

Příspěvek#40 » čtv 30. čer 2016, 09:42

Tak ono to jde strčit kdekomu, kdo má licenci. I třeba do sedlářství, kde dělají pouzdra na pistole. Nebo k puškaři. Prostě třeba jako zakázka, která se nakonec nerealizovala.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti