Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#1666 » stř 1. bře 2017, 10:04

jhora píše:To mě zajímá - nějaký příklad, kdo je lepší (a nabízí ideálně i PCO)?

Těch systémů je spousta, například DSC, PARADOX, TECNOALARM, ARITECH a další, dělají to už oproti Jablotronu opravdu dlouho a jsou už trochu někde jinde než Jablotron. Ale i Jablotron pochopitelně funguje a vyhoví danému účelu...
Přenos na PCO je možný u každého takového systému, pokud jde o vlastní napojení, tak pokud dělá instalaci ESZ přímo firma, která provozuje PCO, tak není žádný problém, pokud instalaci bude dělat jiná firma, tak je dobré zkonzultovat u firmy, na kterou bude přenos napojen, jaký systém preferují, pak také není s napojením problém, pokud systém EZS již je instalován nebo se nechá nainstalovat systém přímo nepodporující dané přenosové protokoly, tak potom si firma na kterou se bude přenos napojovat musí doinstalovat vlastní přenosové zařízení, což se trochu prodraží.
Takže první bych volil jednání s vybranou agenturou provozující PCO, protože je třeba volit agenturu s dobrou pověstí a s lokální působností takovou, aby zásah byl rychlý (ale velká část dobrých agentur má vozy strategicky rozmístěny v terénu, takže dojezdové časy bývají slušné) a pokud tato agentura nabízí i dodávku a montáž EZS, tak to není marné, protože potom jsou případné technické falešné poplachy jejich problém a neplatí je klient (plané poplachy, způsobení lidmi v objektu se platí), pokud dodávky a montáže nedělají, tak mají svoje ověřené instalační firmy.
Další věcí je to, že výběr montážní firmy je třeba provést s přihlédnutím k tomu, zda je daná montážní firma zahrnuta v registru pojišťoven (po instalaci EZS vám musejí dát předávací protokol s potvrzením, že jsou v registru pojišťoven), jinak může být problém s úhradou škody při vloupání do objektu.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#1667 » stř 1. bře 2017, 11:00

Mimo PCO je ještě možnost spojení přímo s PČR.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1668 » stř 1. bře 2017, 12:57

paza: Mám dotaz, jaký registr pojišťoven? Není to jen o tom, že má člověk/firma koncesi. Alarmy instaluji ze setrvačnosti (2-3 ročně, živí mne počítače... zůstalo mi to od školy), zatím jsem dle svého názoru splňoval podmíky (koncese, platná cetifikace výrobce...)

wigum: S připojením na dohled PČR jsem se potkal jen asi u dvou případů, bylo to jako past na nějakých chatách, opakovaně vykrádaných... a byly tam nadstandardní vztahy. Jinak to vždy odmítli.. (v vždy to skončilo s komerčním alarmem a přípandě PCO).

Mimochodem, více než polovina instlací alarmů byla poté co došlo k vykradení (ve dvou případech za 16 let i k vyloupení)
Naposledy upravil(a) vgj dne stř 1. bře 2017, 13:02, celkem upraveno 1 x.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1669 » stř 1. bře 2017, 13:00

paza: Tak to jsi asi nebyl na školení Jablotronu:) Houkání vnější sirény dneska každý ignoruje. Jinak mám zkušenosti pouze Jablotron a Paradox. První jmenovaný asi ve třech nebo čtyřech instalacích na objektech, jeden starší systém, ostatní nejnovější 100. Fungují bezchybně, zato jediný Paradox se pořád se.. a brzy se bude asi měnit za Jablotron. Je to ale zkušenost s omezeným vzorkem, to uznávám. Vše bylo nainstalováno odbornou firmou, žádná černota.

Jablotron má docela pěkný dispečink a má relativně slušně pokrytou ČR spolupracujícími agenturami. Já mám vybráno, ale je to každého volba.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1670 » stř 1. bře 2017, 13:07

pelanj: Paradoxy Digiplexy jsem instaloval dřív.. když Jablotron neuměl rozumě sběrnici (ten měl ve své době pokrokovou 60tku), aby se dal udělat vyhovující systém. Co je JA 100 tak si s ní vystačím (vyhovující v kombinaci s PCO). Ale v posledním roce mne párkrát vyšplouchli s díly (za posledí rok jsem vrátil víc dílů než za předchozích 15 let... t.j. nemám z toho dobrý pocit, ale snad je to v řešení).

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#1671 » stř 1. bře 2017, 13:12

vgj píše:paza: Mám dotaz, jaký registr pojišťoven? Není to jen o tom, že má člověk/firma koncesi. Alarmy instaluji ze setrvačnosti (2-3 ročně, živí mne počítače... zůstalo mi to od školy), zatím jsem dle svého názoru splňoval podmíky (koncese, platná cetifikace výrobce...)

wigum: S připojením na dohled PČR jsem se potkal jen asi u dvou případů, bylo to jako past na nějakých chatách, opakovaně vykrádaných... a byly tam nadstandardní vztahy. Jinak to vždy odmítli.. (v vždy to skončilo s komerčním alarmem a přípandě PCO).

Mimochodem, více než polovina instlací alarmů byla poté co došlo k vykradení (ve dvou případech za 16 let i k vyloupení)


Ne každá firmička nebo soukromník i když má oprávnění, který namontuje EZS, to dělá vždy správně, tolerováno to bývá u nevýznamných objektů, ale u objektů vyšší důležitosti to již tolerováno není a tam je již přihlíženo k tomu, kdo instalaci provedl.
Napojení na PCO Policie ČR je možné (pokud v tom není nějaký specifický záměr) pouze u vybraných objektů , např. banky.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#1672 » stř 1. bře 2017, 13:24

pelanj píše:paza: Tak to jsi asi nebyl na školení Jablotronu:) Houkání vnější sirény dneska každý ignoruje....

To je tvrzení velice pochybné, jde o to o jaký objekt a kde se jedná, houkající siréna má jiný význam v centru velkého města, kde houká stále něco a lidé to bez zájmu míjejí, jiný význam má v malé obci a jiný význam má v lokalitě, kde se lidé znají a spolupracují. V každém případě pachatele houkání sirény znejistí, rozhodně má menší klid a méně času než když siréna není. Dojezdové časy výjezdovek nejsou zaručeny (dopravní zácpy, kalamity, atd.) takže kvalitní venkovní siréna nebo ještě lépe dvojice sirén na různých stranách objektu a výkonná vnitřní siréna dokáží hodně pomoci. Předpokladem je, že instalace EZS je kvalitně provedena a že se systém EZS nespouští často falešným poplachem, tím to ztrácí věrohodnost. My jsme, díky maximálnímu důrazu na kvalitu instalace, byli zvyklí, že se nám klienti ozývali vždy tak po 3 nebo 4 letech, kdy začaly odcházet baterky a jinak byl klídek a žádné falešné poplachy. Pochopitelně že u objektů typu bankovních domů jsme prováděli pravidelný servis, je pravda, že objekty typu bankovních domů sirény nemají, ty jsou napojeny na PCO Policie ČR a jinak mají tichý poplach, který se spouští skrytými prvky systému a slouží k aktivaci volání na PCO a k informaci ostatních pracovníků objektu, aby se příslušně zachovali.
Siréna na objektu je rozhodně to, čeho si zloděj při tipování objektu všimne a může ho to odradit, podobně jako výstražné samolepky, podobně jako mříže na oknech (ideálně mříže vnitřní), atd., jsou to prostě prvky, které svojí kumulací mohou odradit a o to jde. Kdyby venkovní siréna opravdu zloději nevadila, tak by nebylo tolik urvaných, utopených, vypěněných sirén v praxi.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1673 » stř 1. bře 2017, 13:52

paza: Dík za vyjasnění. Ono je alam a alarm. Pravda, EZS v třídě 3 jsem nikdy nedělal (dva křížené systémy, nezávislé PCO a PČR), jen obyč domečky. U jedné trošku větší instalace jsem byl na straně odběratele (cca 100 kamer, EZS, EPS, hašení a zhášení, EKV.. ). Mimochodem instalováno velkou firmou, a nedělalo jim problém píchnout tam radarová čidla na 2.4 GHz.. necertifikovaná nehomologovaná..., byla holt levnější než ta 10Ghz s papíry, tak to holt vyměnili, ale trvalo to dlouho).

Souhlasím s tím že vnější sirény jsou důležité, vyžadují to i pojišťovny, pokud není objekt na PCO. A i taková vnitřní siréna není špatná, nebo ještě lépe více sirén v jednom prostoru. Třeba v místnosti s trezorem to není vůbec od věci, značně to omezí soustředění pro překonávání mechanických zábran.

Ale uznávám, jsem mírně paranoidní. Léta se setkávám s lidmi a jejich psychikou poté co je vyberou (konečně lépe se s nimi dá dohodnout rozumná míra zabezpečení a netlačí jen cenu dolu... až tak že jim poděkuji za čas a odejdu s tím, že za jejich cenu jim funkční alarm neudělám).

Ale to jsme už daleko od trezorů a zbraňových skříní... každoppádně libovolný trezor nemá cenu, pokud u něj nebude fyzická ostraha nebo EZS se vzdálenou signalizací).



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1674 » stř 1. bře 2017, 15:07

paza: Dobře, koukám se na to optikou svého objektu, který chci zabezpečit. Abych to upřesnil, souhlasím s myšlenkou, že siréna na domě být má (i uvnitř), ale nebudu ji věšet do 10 m na štít. Vnitřní sirénky rozhodně, minimálně pachatel stráví čas hledáním a likvidací - což slouží k pozitivní identifikaci poplachu. Nejsme rozhodně ve při. Místnost s trezorem mám v plánu zabezpečit tak, že bude aktivní pořád a vypínat ji budu, jen když tam půjdu já.

Otázka je, jestli koncentrace zabezpečovacích prvků nepřiláká větší "profíky". Na obyčejné zlodějíčky ale rozhodně působí, s tím souhlas.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#1675 » stř 1. bře 2017, 15:48

Soucasti zabezpeceni je i urcita informacni politika. Tedy kdyz treba pustim domu kontrolora kotle, tak ho proste nenecham courat, kde se mu zamane. Podobne opravari kdeceho, stehovaci, atd. On ma kamarady, v hospode se zmini, ze videl, k tomu si prida co si myslel, atd.

Ja jsem se zhrozil, kdyz prisla moje zena domu od kamaradky a sdelila mi, ze jeji muz rikal, ze ja jsem nejakej mafian, co obchoduje se zbranemi. Hned jsem telefonoval a uvadel veci na pravou miru. Prave kvuli onomu vykradeni. Ze nic neseberou, protoze se nikam nedostanou, je jedna vec. Ale ty napachane skody!

Cili obcas si poslechnout, co se o cloveku suska. Beznou sirenu ma dneska na fasade kdekdo. Takze pozor, koho poustite domu, i Mikulase s certem proverit...



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#1676 » stř 1. bře 2017, 16:42

Podle mně je základem držet hubu, a to před všema, protože "kamarádi" jsou kolikrát horší než cizí lidi...a obecně na sebe neupozorňovat a nechlubit se...pak minimálně dvoustupňová ochrana (bezpečnostní dveře a trezor), když je nějaká elektronika nebo PCO, tak o to líp...a potom všímaví sousedi, nejlépe nějaká aktivní důchodkyně s nespavostí, která se nudí a tak má přehled o tom, co se děje nejen v baráku, ale rovnou i v celý ulici 8-)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#1677 » stř 1. bře 2017, 20:03

paza píše:
vgj píše:...
Napojení na PCO Policie ČR je možné (pokud v tom není nějaký specifický záměr) pouze u vybraných objektů , např. banky.

Píšeš doufám z vlastní zkušenosti. Já znám spoustu případů, kdy jsou domy napojeny na operačního a služební mobil. A podotýkám, že se nejedná o žádné prominetní papaláše.
Ale co a jak sem raději psát nebudu. Ješte by mě zase někdo nařknul, že chci soukromé agentury připravovat o bakšiš.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#1678 » čtv 2. bře 2017, 21:52

Jirka-t píše:Já neodolal a už mi tento alarmek visí na zdi. Jeho velká nevýhoda je, že kabel k čidlu je příšerně krátký, tzn. musí být fakt hned u dveří. Na druhou stranu malé plus, při otevření dveří tě nic neupozorňuje na blížící se zpožděný alarm, nic nebliká a nepípá. Teda při mém prvním ostrém testu to při návratu pípalo, ale to, jak jsem posléze z návodu zjistil, jsem měl teprve odcházet :-D ...


Tak to mění situaci. Jestliže to při příchodu nepípá (neupozorňuje hloupě na sebe), tak to můžu prodloužit kabel k magnetu a trochu to schovat, aby zloděj nestihl zas tak rychle reagovat. Dílnu mám na doslech od ložnice, chvilka houkání mi stačí. Jde jen o ten signál. V dílně nečelím žádné seriózní hrozbě - už mě jednou navštívili a ukradli jen prodlužováky na měď, zatímco dražšího pracovního nářadí (včetně např. lopat) jako by se štítili - kdo to tedy asi byl? (Modří již vědí :-)). Akorát jsem si připadal vysloveně trapně, že jsem to zjistil až druhý den, když jsem si potřeboval natáhnout elektriku k míchačce a nebylo čím.

Pozn. klasický alarm to pochopitelně není, abych nepopudil případné znalce. Beru to jako náhradu klasického "garážového" řešení - PIR senzor se zpožďovacím členem (prodává se pro venkovní reflektory) + siréna + skrytý spínač (a podobně).



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#1679 » čtv 2. bře 2017, 21:57

wigum píše:
paza píše:
vgj píše:...
Napojení na PCO Policie ČR je možné (pokud v tom není nějaký specifický záměr) pouze u vybraných objektů , např. banky.

Píšeš doufám z vlastní zkušenosti. Já znám spoustu případů, kdy jsou domy napojeny na operačního a služební mobil. A podotýkám, že se nejedná o žádné prominetní papaláše.
Ale co a jak sem raději psát nebudu. Ješte by mě zase někdo nařknul, že chci soukromé agentury připravovat o bakšiš.


U nás místní policista nabádá, aby lidi měli GSM komunikátor směřovaný na své soukromé číslo a v případě příchodu SMS o poplachu ihned volali jejich služebnu klasickým telefonem. To je pak oficiální oznámení od občana a oni na základě toho provedou ihned kontrolu. Plané výjezdy se nepenalizují. Řekl to vysloveně tak, že se radši 5x projede zbytečně, než aby pak musel řešit nějakou složitou vloupačku.

PCO to sice není, ale má to cosi do sebe.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#1680 » čtv 2. bře 2017, 22:30

SC1: musím opravit svoje tvrzení, alarm pípá při otevření dveří. Návod je dost nešťastně napsán a já to prve nepochopil. Takže, bohužel, na sebe nepěkně upozorňuje, že za chvíli začne houkat. Napadlo mě dnes ale dost "šílené" řešení. Pořídit tyto alarmy dva a myslím, že pokud se vhodně instalují zdvojeně, oba se zpožděním, zloděj nemá šanci je včas lokalizovat oba, případně vůbec ropoznat, že se tam nachází dva. Případně na jeden zpožděný "nalepit" čidlo druhého nezpožděného, který by již byl lépe ukryt. Při případném pokusu o stržení pípajícího alarmu by se okamžitě spustil záložní :-) Druhý záložní může být ukryt důkladněji, protože na něm nebude ze strany uživatele potřeba žádná interakce, protože se spustí pouze při odstranění primárního alarmu a to domácí dělat nikdy nebude... ;-) Pořád je to řešení za směšné peníze a myslím, že o úroveň výše.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů