Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#2596 » stř 9. pro 2020, 13:34

Destructor píše:Nedalo mi to a napíštu trošku OT příspěvek na téma EZS a vykrádaček.

Zajímavý je důvod, proč si lidé nedají EZS.
V drtivé většině je to proto, že už mají jen staré věci které "nemají cenu" a tak vlastně o nic ani nepřijdou.
Ale trošku zapomínají, že když o ně přijdou, budou si muset koupit nové a to bude hned jiná darda.

Pak jsem viděl na vlastní oči pár vykradených bytů a domů, kde měli zloději čas.
Brali jednu věc po druhé, prohlédli si jí, pokud neměla cenu nebo neskrýval něco cenného šla do prostřed místnosti na hromadu
Totální spoušť.

Tak že pokud se u vás zloději budou cítit bezpeční, nebo budou mít čas, tak si to u vás doma pořádně prohlédnou.


To je skôr argument pre poistku ako pre EZS. Na vytvorenie bordelu a zničenia majetku stačí aj pár minút... Nie som proti EZS, len si myslím že sa nehodí vždy, všade a každému - podobne ako nosiť zbraň nie je vždy všade a pre každého dobrá voľba.



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#2597 » stř 9. pro 2020, 14:26

Rodičům ochránil EZS dům od vykrádení od doby, kdy ho někdy v 90. letech po vykradení nainstalovali, 2x. Jednou rozbité okno, kdy následně poplah zloděje vylekal a ten utekl (předtím mi tedy ten hajzl ukradl plnou pokladničku, co jsem měl na parapetu) a jednou šel přes sklepní dveře, taky utekl. Je ale fakt, že to byli asi nějací idioti, když jim nestačily po oknech a dveřích polepená upozornění a blikající krabice od EZS velká jako prase viditelná z ulice. Takže EZS beru jako základ a také jsem ho hned do vlastního pořídil. Zase to není taková investice, kterou by člověk nemohl dovolit, ale samozřejmě každého věc. Já mám aspoň klidnější spaní. :)



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#2598 » stř 9. pro 2020, 14:42

Střelec píše:předtím mi tedy ten hajzl ukradl plnou pokladničku, co jsem měl na parapetu


To je pak jasný. Kdyť ty sis je tím vlastně pozval domu :D



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#2599 » stř 9. pro 2020, 14:46

V těch cca 10 letech jsem uvažoval trošku jinak a možná ani dnes by mě nenapadlo, že pokladnička s haléřema bude lákadlem pro lapky. :D



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#2600 » stř 9. pro 2020, 15:13

Já jsem řešil EZS hlavně kvůli vloupačkám když jsme doma, když spíme. Vím o několika případech v okolí, kdy vlezli v noci do rodiného domu, nebo většího bytu a zatímco domácí spali, vesele tam šmejdili. Nemám nic extra ceného, zbraně mám v bytelném trezoru ale "Můj dům můj hrad", potřebuju vědět že mi někdo leze "do hradu" a potřebuju alespoň minimální čas se připravit na přivítání. Nechtěl bych zažít situaci kdy otevřu oči a nade mnou stojí nějaká smažka.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2601 » stř 9. pro 2020, 15:25

Mohu potvrdit - vyluxované skříně v pokoji, kde jsem vesele chrápal. Dodnes nechápu tu drzost a svým způsobem odvahu toho parchanta. Kravál hned po vstupu by mi tehdá dost pomohl.
Je to ale i o nastavení - souseda bych nejraději umlátil lopatou, neb ten jeho alarm někdy spouští co 2 dny (ideálně v noci) při průjezdu kamionu. On tam navíc bývá jen přes den, takže člověk poslouchá ty 2 minuty ječení než to samo zmlkne.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2602 » stř 9. pro 2020, 16:33

Obecně, taky nejsem proti PTZS, rozhodně smysl mají. Ale je otázka kde, kdy a proč. Proto pořád opakuju to, jestli jde o maximální zabezpečení nejen zbraní, nebo snahu vyhovět zákonu (protože jsme v tématu Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní).

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#2603 » stř 9. pro 2020, 16:37

Pro to mám další historku.
Kdysi dávno jsme instalovali ESZ v jedné pobočce České spořitelny a dost často se tam k večeru objevovaly falešné poplachy, už na nás poldové byly dost naštvaní.
Nevěděli jsme už co s tím dělat, nakonec to rozsekla paní co tam pracovala.
Když jsme se s ní o to bavili povídá, "víte co je zajímavé, že vždycky když nám vyvážej polenice, tak to ten den dělá poplach"

Tak to už jsme byli doma, dělalo to mikrovlné čidlo které vidělo oknem ven a zachycovalo to jen ten velký plechový kuka vůz ... :)

Tak že asi tvůj soused má podobný problém.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#2604 » stř 9. pro 2020, 22:38

Ona EZSka od stánku, kde to nakupuje bohužel dost lidí je snad horší než nic. Spec. ty PIRka jsou šílený. Bohužel např. jablko už nemá dříve populárni levné sety na chalupy, ted si nejsem jistý David se to jmenovalo tuším. Bohužel i základní set od prakticky kterehokoliv renomovaného výrobce je otazka řádu desítek tis.
Naštestí doba pokročila a téma lze řešit podstatně elegantněji a to systémy Google či Xiaomi Home, případně iNels. Překvapivě i Xiaomi funguje skvělě za zlomek nákladů železa oproti Google. Jediná výtka je občasné vahání při connectu, protože systém komunikuje přes China cloud. Tím odpadá drahá ústředna a drahý pager. Mslím že klasická EZSka zůstane v profi sféře a napojení na pulty a privat sektor pomalu přejde na výše uvedené platformy.



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#2605 » stř 9. pro 2020, 23:17

Destructor píše:Pro to mám další historku.
Kdysi dávno jsme instalovali ESZ v jedné pobočce České spořitelny a dost často se tam k večeru objevovaly falešné poplachy, už na nás poldové byly dost naštvaní.
Nevěděli jsme už co s tím dělat, nakonec to rozsekla paní co tam pracovala.
Když jsme se s ní o to bavili povídá, "víte co je zajímavé, že vždycky když nám vyvážej polenice, tak to ten den dělá poplach"

Tak to už jsme byli doma, dělalo to mikrovlné čidlo které vidělo oknem ven a zachycovalo to jen ten velký plechový kuka vůz ... :)

Tak že asi tvůj soused má podobný problém.


Já jsem měl to samé. Mikrovlnné čidlo vidělo z okna ven a stačilo, aby se před domem v noci otočilo auto. Světlama bliklo do okna a bylo to. Čidlo jsem pak otočil směrem od okna dovnitř, a od té doby ani jeden falešný poplach.



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#2606 » čtv 10. pro 2020, 07:58

Co teda použít za systém? Když bych si chtěl založit nový, bezdrátový, zabezpečovací systém. Od toho Xiaomi mě odrazuje ten čínskej server a zpoždění z toho plynoucí. Už někdo umí odjistit systém když se přiblíží mobil majitele, popř. využít NFC na mobilu? Tahat další klíčenku už nechci. Rád bych si to poskládal sám (baví mě to) a aby to byl nějaký solidní základ pro další rozšiřování. Vidím že jsou to lidi z oboru, tak máte nějaký tip?

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#2607 » čtv 10. pro 2020, 10:19

Pokud seš kutil Karlosi, tak máš možnosti neomezené. Potom můžes použít i jen sólo PIRka a connectit přes SNMP příkazy do telefonu. Desek (relay boardů) jsou na Ali mraky. Ona i dnes každá China kamera má PIRko a některé i překvapivě docela slušné. Případně to postavit na Google platformě. Tam mi ale bohužel přijde, že výběr periferii je podstaně menší. Přijde mi to podobné jako téma puškohledů, neznáme firmy jedou dopředu tradiční značky na to se... Ona například appka Hikvisionu není žádná hitparáda a dost mi pije krev.
Případně juknout to nabízí např. Alza od značkových, ale méně známých setů výrobců. Dostal jsem k testování například laciné Vemo a fungovalo connectilo to taky slušně. Pohužel u méně známých systému prodejcům nejdou prodeje, kutilu je málo aznačka za rok zmizí z trhu. Proto vždycky kupovat komponety do šuplíklu a nepočítat s velkou s možností rozšiřování systému.
P.S. NFC nevím, ale každá i nejméně známa značka ma appku. Zásadní rozdíl bude zda plánuješ zabezpečovat dům, byt, nebo jen trezorovku ci trezor. ... vím na otevřené forum blbé téma.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2608 » čtv 10. pro 2020, 14:09

Nedá mi to a zareaguju. Prakticky u všeho se nadává, jak jsou tradiční výrobci drazí, serou na to a jak čína jede.
Bodejť by ne, když číňan nemusí dodržovat prakticky žádná pravidla, platit licence a švindlcertifikát si vystaví jakej zrovna potřebuje. Krom toho poštovné, které by reálně s ohledem na vzdálenost, mnohonásobně překročilo cenu je dotováno soudruhy.
Takže si vesele likvidujeme vlastní výrobce, vývojáře a ekonomiku dovozem čínského balastu. Místní výrobci bohužel mají už tak dost vysoké fixní náklady a snížení produkce v důsledku zahlcení trhu tím levným šuntem jen zvyšuje jednotkovou cenu. Takže místo breku by pomohlo spíš podporovat/kupovat od "našich" - peníze se budou točit tady a užitek budeme mít všichni. Posíláním peněz soudruhům tady situaci fakt nevylepšíme.



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#2609 » čtv 10. pro 2020, 17:03

Já bych rád nakoupil od české firmy, ale od jaké? Jablotron nechci, jsem nucen ho používat v práci a je to dle mého názoru zastaralé, bez nápadu, bez pokročilých technologií. Navíc nemám rád majitele p. Dědka, nevím jestli znáte jeho postoje k vlastnictví zbraní, uprchlíkům atd. Tomu svoje peníze dávat fakt nechci. Žádnou další českou firmu která alarmy vyrábí (ne jen přeprodává ty čínské) neznám. Poraď jestli víš. A to že český průmysl jde pomalu do kytek není vina spotřebitelů, ale byrokratů, ekologistů, politiků a pod. Spotřebitel s tím nic nezmůže.
2 DesertEagle: Já to nechci pájet. :-) Představuji si nějakou "stavebnici", kterou si budu pomalu skládat (vylepšovat). Co AJAX? Nějaké zkušenosti? Ten je Ukrajinskej, to by mohlo u Mikymota projít. :-)



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#2610 » pát 11. pro 2020, 17:29

Jaktože s tím spotřebitel nic nezmůže? Když je líný pustit korunu, tak se nesmí divit, že tu nic není.
Je u nás spousta firem, co dělají zakázková zařízení, tak jim nech vydělat ...
S celým názorem na Jablotron souhlasím, včetně majitele ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů