Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#2626 » stř 30. pro 2020, 10:31

Diky obema, panove! Tak holt bud dalsi trezor a nebo spis usetrim peknej ranec za odstrelovacku a prachy pujdou na neco jineho. Zas tak nutne ji nepotrebuju...

to jezekif: S tou dovolenou je to dobrej point-mam pozvani nekam na Ostravsko na strelnici,tak az tam v lete pojedu, do dvou zbrani muzu bez starosti i prespat v hotelu a nemusim se hnat stejnej den zpatky do Prahy :-)

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#2627 » stř 30. pro 2020, 10:33

Jo jo, alebo by si sa mohol dohodnúť že by ti na strelnici uložili zbrane ak tam na to majú miesto, osoby s licenciou môžu :)
Eventuálne by som sa dohodol s nejakým miestnym obchodníkom alebo puškárom o uložení ak by si tam šiel npr s 5 kusmi, pretože absolvovať cestu Praha-Ostrava & späť... nič moc.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2628 » stř 30. pro 2020, 10:42

antonspelec píše:...o dvou zbrani muzu bez starosti i prespat v hotelu a nemusim se hnat stejnej den zpatky do Prahy :-)

Já bych teda nenechal zbraň v hotelovém pokoji bez dozoru...

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#2629 » stř 30. pro 2020, 10:47

Jasne, veď on nehovorí že pôjde obdivovať krásy Ostravy a zbrane nechá v hoteli na posteli. Len že tam prespí a neporušuje zákon keď má 2 zbrane v kufri pri posteli a nie v trezore :)

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2630 » stř 30. pro 2020, 11:51

A jídlo - nic?



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#2631 » stř 30. pro 2020, 12:31

Však od toho jsou za a) hotelové trezory na pokoji a za b) zámky s lankem např. na topení.
Je to přesně to, čím se myslí vhodné zabezpečení dvou zbraní a 500 ks nábojů. Z tohoto důvodu tam bylo toto ustanovení dáno, v rámci cestování.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2632 » stř 30. pro 2020, 13:39

Hotelový trezor asi u dlouhé nepřichází v úvahu :) Ale pokud je lanko, které zbraň spolehlivě přikurtuje (nemám přehled), pak OK.



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#2633 » stř 30. pro 2020, 14:41

U dlouhé ne, ale pistoli a náboje do pistole/pušky tam nacpat jdou, případně i ten závěr z dlouhé.
Lanek se zámkem je spousta.
Nic nebude stoprocentní, nicméně přesně takto bylo to ustanovení o 2/500 do zákona dáno - kvůli cestování. Předpokládám, že v případě průseru to bude hodnoceno jinak než stejně zabezpečená zbraň doma, kde jsou ty lepší možnosti samozřejmě mnohem snažší.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#2634 » sob 9. led 2021, 09:15

Choze píše:Mám ale dilema, jaký typ kombinačního zámku zvolit

Tak bedna je doma. Musím pochválit výrobce. Je to pěknej kus železa :D 125kg na takovou skříňku je slušný.
Jsem rád, že jsem nezvolil mechanický kombinační zámek. To bych u toho musel pomalu klečet. Takhle naklikám ihned.
Trošku jsem teda doufal, že budou poličky malinko širší, na druhou stranu jsem i tak za ně rád. Zbývá mi na dveřích alespoň prostor pro desku s držáky na zásobníky a podobně. Tak si mám teď s čím hrát, a hlavně dost místa na doplnení volných pozic :twisted:
20210108_173044_copy_1134x2016.jpg

20210108_171213_copy_1134x2016.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



indijohns
Příspěvky: 42

Příspěvek#2635 » sob 9. led 2021, 10:30

Pěkná bedýnky . Na kolik té vyšla a jaký je to typ, případně i od kud. Uvažuju také o větší.



indijohns
Příspěvky: 42

Příspěvek#2636 » sob 9. led 2021, 10:38

Samozřejmě bedynka a ne bedýnky. Automatické opravy si občas píší co chtějí



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#2637 » sob 9. led 2021, 10:58

Je to:
https://justratrezory.cz/produkt/trezor-z-7-v-ekonom/
Zvolil jsem tohodle výrobce z důvodu použití materiálů, tj 4 a 6mm u dveří, oproti 3mm konkurence.
Navíc příplatek za levé provedení, poličky do dveří a el.zámek. ceny jsou na stránkách. Koukám, že jsem stihl objednat před zdražením. Jinak doprava přes celou ČR 850kč až do bytu.
Ještě jsou tam varianty s uzamykatelnou schránkou. Ale nějak postrádám pochopení pro tyto schránky...



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#2638 » sob 9. led 2021, 11:57

No na takovou hromadu železa to je ve srovnání s konkurencí myslím výborná cena. V téhle hladině to bývají spíše ještě "šatní skříňky", byť s certifikací. Až budu dokupovat druhý trezor (protože jsem do začátku jako každý druhý blbec podcenil budoucí arzenál), tak ho rozhodně zařadím do výběru.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#2639 » sob 9. led 2021, 12:44

Koukám na fakturu a čistě skříň bez těch příplatků byla 7.9K s DPH. Takže jsem to stihl za dobrou cenu :)
Pokud si by si pak člověk vystačil s klíčem a neřešil by stranu otevírání, tak je na ceně papírové bedny z hobby marketu.
Velikostně jsem již nemohl jít do většího, jelikož už se měnila i hloubka. Jak je vidět na druhé fotce, panty dveří. Už takhle to bylo jen tak tak.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#2640 » sob 9. led 2021, 12:45

cipis píše:Však od toho jsou za a) hotelové trezory na pokoji a za b) zámky s lankem např. na topení.
Je to přesně to, čím se myslí vhodné zabezpečení dvou zbraní a 500 ks nábojů. Z tohoto důvodu tam bylo toto ustanovení dáno, v rámci cestování.


Mně u těch hotelů vadí jedna věc. Dle mého názoru, pokud tam chci na pokoji kvér nechat a jít pryč, tak mimo jiné musím respektovat ustanovení o držení zbraní

Pro účely tohoto zákona se rozumí
a) držením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,


To znamená, že pokud budu nechávat zbraň na hotelovém pokoji, měl bych požádat vlastníka nebo nájemce o souhlas. Ve chvíli kdy požádám o souhlas, bude vědět půl hotelu o tom, že na pokoji xy je kvér. Všechny hotely mají od pokojů několikery klíče a pokojové "trezory" jsou sranda...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů