Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#2641 » sob 9. led 2021, 12:57

Doteď jsem měl za to, že kdo si v hotelu pronajme pokoj, je z hlediska toho zákona nájemcem pokoje. Ono to tak není? Je k tomu nějaké stanovisko?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#2642 » sob 9. led 2021, 13:09

EDC končí vždy v bezpečnostní schránce na pokoji. A beru to tak, že jsem nájemcem a dávám si souhlas.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#2643 » sob 9. led 2021, 13:22

Ale dle mého názoru ty nejsi nájemce, hotel ti poskytl pouze ubytovací službu. @vgj, ty jsi taky hned s vším hotový, pojem "EDC" náš právní řád nezná. Když dle tvého ukončíš "EDC" a vrazíš zbraň do schránky na hotelovém pokoji, zbraň přešla do režimu držení. Máš nájemní smlouvu? Nemáš.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#2644 » sob 9. led 2021, 13:29

@Choze, ta tvoje skříň je varianta o 5cm hlubší (celkem 35cm) než ostatní Justry Z-7, na fotce v ní máš něco s optikou. Kdybys měl tu verzi o 5 cm mělčí (celkem 30cm), vešla by se do ní ta flinta s optikou?



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#2645 » sob 9. led 2021, 13:38

Jo to jsem si ani nevšiml, že Z-7 je mělčí. Skříně se schránkou jsem moc nekouna.. Koukal jsem i po desítkách a to už bych tam nenarval na hloubku.

To nevím, jestli by se vešlo. Kdybych jí otočil optikou ke stěně, asi jo. Uvidím, až pořídím CZ457MTR s optikou. To už bude asi rozměrnější.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#2646 » sob 9. led 2021, 13:43

A co to máš pod tou skříní za podložku ?



milanvpg
Příspěvky: 88

Příspěvek#2647 » sob 9. led 2021, 14:01

@ren EDC znamená věci, které si sebou pravidelně nosíš - nůž, pistole, mobil... Samozřejmě, že výraz náš právní systém nezná. Myslel to tak, že tyto věci dává do trezoru.. :roll:



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#2648 » sob 9. led 2021, 14:47

ren píše:A co to máš pod tou skříní za podložku ?

Pryžová podložka. Prodává jí prodejce asi za 250,-

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#2649 » sob 9. led 2021, 15:29

Choze: je roztomilý, jak to tam máš rozházené. Ve dveřích hezky jeden pytlíček na poličku, pistole v kufříku, vzduchovka,... Počkej až začne docházet místo (a to si piš, že jednou začne), to bude tetris :D



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#2650 » sob 9. led 2021, 16:07

Muzu potvrdit, kdyz jsem naposled nakupoval ve velkym naboje, tak jsem to vzal tak vod voka s tim, ze “se to tam prece musi vejit”. Nakonec to dopadlo tak, ze jsem musel vystehovat komplet celej trezor a pri opetovnem plneni to sice uz vyslo, ale pri zavirani jsem musel trosku zatlacit. Zacinam vazne premyslet o tvorbe trezorove mistnosti misto nakupu druheho trezoru...



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#2651 » sob 9. led 2021, 16:52

Jelikož mám zatím jen dvě zbraně, tak jsem měl stěhování jednoduchý.. Zbraně "z podpostele" do skříně a vysypat náboje z trezoru 20x30x20 cm :D
Je mi jasný, že to bude vypadat jinak. Plánuju spodní polici pod "kratší" dlouhý, magnetický držáky na krátký a nějaký ty držáky pro zásobníky na dveře. Teď se už nemusim omezovat, což jsem předtím bohužel musel.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2652 » sob 9. led 2021, 19:57

Ren, co to držení dočíst? Že když ten souhlas nemáš, tak to akorát nesmíš mít nabité, za účelem přepravy z místa na místo. ... A u přechovávání (což je to zamčení v trezůrku na pokoji a třeba odchodu na večeři) musíš mít také vybité.
Tedy ten stav nemůže nastat, co popisuješ.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#2653 » sob 9. led 2021, 21:05

@cipis klidně můžeme dočíst

2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,


Tvůj výklad mi přijde hodně divoký, ale dneska jsou divoké výklady in. Z místa namísto přemísťuji třeba když mám skupinu B a jedu na střelnici, anebo když vezu zbraň k puškaři na opravu, přitom ji nesmím spustit z dohledu.

Zabezpečení zbraní a střeliva

(1) Nošené nebo přepravované držené zbraně kategorie A, B anebo C nebo střelivo do nich musí být pod neustálou kontrolou držitele zbrojního průkazu nebo držitele zbrojního průvodního listu pro trvalý vývoz, dovoz nebo tranzit zbraní nebo střeliva, který přepravu realizuje. Nošené nebo přepravované zbraně kategorie D a střelivo do těchto zbraní musí být pod neustálou kontrolou jejich oprávněného držitele.


Takže podle mojeho výkladu, pokud jsi někde mimo prostory které jsou tvoje nebo je máš v nájmu, nemůžeš v nich bez souhlasu vlastníka nebo nájemce zbraň odložit, a to ani do trezoru. Nehledě na skutečnost, že spousta ubytovacích zařízení má v ubytovacím řádu vyložený zákaz nošení nebo držení zbraní v objektu. Samozřejmě netvrdím, že můj výklad je 100% správný, ale zkus ho vyvrátit.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2654 » sob 9. led 2021, 21:31

Proč bych ho měl já vyvracet? Ty vyvrať můj :)

Výjimka na přechovávání 2/500, kde není třeba A15RU, je dána právě kvůli cestování. Aby člověk sebou nemusel vláčet patřičnou skříň atd. Ostatně to bylo kdysi dávno v nějakém komentáři k zákonu. Úplně stejně pak argumentuje i ministerstvo vnitra.
Pokud cestuji, tak krom sebe přemisťuji i zbraně a náboje. A cestování neznamená jenom sednout do auta, někam přejet, a zase se vrátit. Cestovat (a tudíž přemisťovat) znamená i na těch cestách nocovat a podobně. K čemu jinému by asi pak ta výjimka kvůli cestování byla, než právě kvůli tomu, abys na cestě, za účelem přemístění z místa na místo, tyto 2 zbraně a 500 nábojů mohl přechovávat, aniž bys musel splnit podmínky do 10/10000 ks?

Ano, jediná vada na kráse je ten provozní řád budovy/hotelu apod., ale to je asi tak jako ta přeškrtnutá pistole. Jediné, co se může maximálně stát, tak že tě vyvedou ven.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#2655 » sob 9. led 2021, 21:42

Nemá cenu se dohadovat, prostě bez souhlasu vlastníka nebo nájemce objektu tam nesmíš 2/500 v jeho trezoru a jeho pokoji přechovávat. A pokud ji přepravuješ z místa na místo, tak budeš muset jít s nenabitou zbraní v přepravním obalu na večeři a nespustit ji z oka :lol:
Samozřejmě dělej si to jak chceš, nepřeju ti nic zlého, ale aby ses nedivil až se dostaneš nedejbože do průseru.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů