Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#3091 » čtv 16. úno 2023, 11:01

Co je na ty cene dobryho? Za penize T5 mas jinde T7+...



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3092 » čtv 16. úno 2023, 11:03

Tak pokud Vám nebude vadit, že je to spolek podvodníků... Jsou to de facto naše kopie.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#3093 » čtv 16. úno 2023, 18:13

Co inovativního, výjimečného a hodného ochrany je na skříni ke zkopírování?



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3094 » čtv 16. úno 2023, 19:01

Jarda.Jezek píše:Co inovativního, výjimečného a hodného ochrany je na skříni ke zkopírování?



Vyráběl jste někdy něco? Resp. dělal jste někdy něčeho vývoj?

Hádám, že ne, tak mi to pak přijde zbytečné vysvětlovat.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#3095 » čtv 16. úno 2023, 19:29

Neuhádl jste.

Což mě nepřekvapuje. Překvapuje mě osobní útok na toho, kdo se jen zeptal na podstatu předchozího obvinění. Čekal jsem věcné argumenty, místo toho nepochopitelně vyvřela uražená ješitnost? Nebo jak to mám správně chápat?



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3096 » čtv 16. úno 2023, 19:38

Mrzí mě, že to berete jako útok. Ale 7 let strávených na hospodářské kriminálce Vám vezme chuť bojovat s aparátem, kterému musíte furt něco vysvětlovat. Vždycky jsem si vážil konkurence, ať už to byl kdokoliv. Pokud si najde někdo cestu na trh svým vlastním řešením, pak je to v pořádku. Pokud někdo nahraje výkresovou dokumentaci na USB a odnese ji i se seznámen obchodních partnerů, tak je to prase…

A pokud jdou ještě dál, tak sorry jako.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#3097 » čtv 16. úno 2023, 20:09

Takové znechucení chápu a držím palce, aby došlo k aspoň nějaké satisfakci.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#3098 » pon 20. úno 2023, 18:15

expres píše:Co je na ty cene dobryho? Za penize T5 mas jinde T7+...


Můžu se zeptat na konkrétní značky?
Díky



Petr1
Příspěvky: 7

Příspěvek#3099 » pon 3. dub 2023, 16:46

Dobry den. Chci poprosit o radu s vyberem trezoru pro 3-10 kratkych zbrani. Jiz na dvou mistech jsem nalezl info,ze certifikat S1 a 15RU podle soucasne legislativy neni dostatecny, ale musim si poridit trezor tridy Z2. V e-shopech ale vidim informaci,ze S1 a 15Ru je ok. Napriklad koukam na sejf ZSL 28 M. Dekuji za radu, Petr.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#3100 » pon 3. dub 2023, 17:00

@ Héfaistos

nechci Vám kazit náladu, ale konkrétně tužkové baterie Energizer lithium (stříbrné barvy s modrým logem) vytékají jako o život, osobní zkušenost. (A nejednalo se o náhodný "vzorek" ale o mnoho kusů, které měly do expirace vždy víc jak 5 let). Za sebe bych si je nedal do ničeho, na čem mi ještě záleží, natož do ovládání alarmu / trezoru.



Trpaslo
Příspěvky: 70

Příspěvek#3101 » pon 3. dub 2023, 19:28

@Petr1

Zákon § 58

(2) Držené zbraně kategorie A, A-I, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen "přechovávané zbraně") v počtu do 10 kusů nebo střelivo v počtu do 10 000 nábojů se zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky nebo uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení, pokud tato schránka, skříň nebo toto zařízení splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem.

A ten předpis:

TECHNICKÉ POŽADAVKY NA ZABEZPEČENÍ PŘECHOVÁVANÝCH ZBRANÍ A STŘELIVA

§ 4

Za technicky způsobilé se pro účely zabezpečení uschovaných, uložených nebo uskladněných zbraní a střeliva považují

a) uzamykatelná ocelová schránka nebo uzamykatelná ocelová skříň splňující požadavky odolnosti proti vloupání 15 odporových jednotek podle technické normy ČSN EN 1143-1 a vybavené zámkem s vysokou bezpečností proti nepovolenému otevření zařazeným do třídy A podle technické normy ČSN EN 1300,


Takže 15RU stačí, měl by dávat výrobce certifikát. ZSL 28M by to měl splňovat.



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3102 » pon 3. dub 2023, 19:37

Petr1 píše:Dobry den. Chci poprosit o radu s vyberem trezoru pro 3-10 kratkych zbrani. Jiz na dvou mistech jsem nalezl info,ze certifikat S1 a 15RU podle soucasne legislativy neni dostatecny, ale musim si poridit trezor tridy Z2. V e-shopech ale vidim informaci,ze S1 a 15Ru je ok. Napriklad koukam na sejf ZSL 28 M. Dekuji za radu, Petr.



Poslal jsem SZ

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#3103 » pon 3. dub 2023, 20:45

alkalické (dobrý poměr výkon cena) . (lithiové) s kapacitou na 20 let používání si nedokážu představit z hlediska technologie a přírodních zákonů.
Mám v el. zámku 9V baterii alkalickou tuším třetím rokem... tusím že do roka dvou vyměním až se ohlásí. běžná věc. Je to druhá, první se vybila po dvou letech, třeba byla vadná. Připlácet na lithiovku nesmysl,



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#3104 » pon 3. dub 2023, 21:04

Lithiovky jsou super v tom, že mají malé samovybíjení. Takže když je za deset let vybalím z blistru, tak budou ještě nějakou kapacitu mít. V těch elektronických měřácích na radiátorech vydrží roky a to je tam radiový odečet. V detektrou kouře ji mám vestavěnou, životnost 10 let. A ve zvonku u dveří mi dvě litiovky (Varta) kroutí už dvanáctý rok. Pokud je zámek dobře navržený, tak tam musí vydržet hodně dlouho. A jestli ty Energizery tečou, tak to bude spíš konstrukční vada.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#3105 » pon 3. dub 2023, 22:52

mission píše:@ Héfaistos

nechci Vám kazit náladu, ale konkrétně tužkové baterie Energizer lithium (stříbrné barvy s modrým logem) vytékají jako o život, osobní zkušenost. (A nejednalo se o náhodný "vzorek" ale o mnoho kusů, které měly do expirace vždy víc jak 5 let). Za sebe bych si je nedal do ničeho, na čem mi ještě záleží, natož do ovládání alarmu / trezoru.


Používám je už více jak 20 let. Bez jediného problému. A pokud jsi problém měl, na to existuje Energizer No Leak Guarantee (https://www.energizer.com/about-batteries/battery-leakage), kde ti opraví či vymění zařízení, pokud v něm "vyteče" Energizerka. To by jsi ale jistě věděl - takže se mi moc ta tvá báchorka nezdá...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jenikw, MojeTikka a 23 hostů