Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#2536 » úte 24. lis 2020, 21:30

risa2000: Ten Tvoj výklenok je tak úzky, že ak bude trezor na konci, tak bude akákoľvek manipulácia v ňom prinajmenšom nepohodlná. Ide o to, že do trezoru okrem vloženia zbrane a vybratia tejto vstupujúc do preluky bokom, občas musíš naskladať dakde pársto nábojov, krabičky umiestniť, preorganizovať, ísť do drepu pre zásobníky na podlahe trezoru, atď. ...
Takže ak nie si hadí muž, v tých štyridsaťštyrianiečo centimetroch šírky, meter a niečo hlboko vnútri úzkeho kaňonu to bude úplne nahovno!
Toľko môj názor :twisted:



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#2537 » stř 25. lis 2020, 01:35

risa2000 píše:Pánové, chtěl bych se poradit...

No už to tu zaznělo ten výklenek je prostě moc úzkej. Počítej s tím, že pokud na skříň klíč máš klíč, tak ještě ten klíč bude třčet ze dveří a samotný dveře jsou dost tlustý. TJ. pokud ho necháš zasunout až na konec výklenku, tak to bude hodně obtížný...
Nerad radím, ale zkus jiný flek, nebo ho nenech zasunout až na konec a nech ho ukotvit do podlahy.

Custom skříně "na míru" dělá Tuza. Cenově to vychází skoro stejně jak jeho hotové skříně. To by se ti asi hodilo, pokud by sis skříň nenechal zapasovat až na konec. Prostě mít něco hodně hlubokého, aby si ten prostor maximálně využil. Ono hlavně v momentě, kdy dokoupíš brokovnici, tak se kvůli velikosti střeliva stane každá skříň malá. Mj. byl by dobrej úlet tam dlouhé dávat naležato a mít tam šuplíky

Ad poličky - mám custom od Tuzy a na bocích je řada dírek pro flexibilní výškové rozmístění polic. Police jsem ale řešil jinak. Na výšku rozdělit dřevěnou přepážkou a do dírek "L"ka, na druhé straně "L"ko do přepážky a na to jednotlivé poličky. Zní to ujetě, ale neměl jsem jinou možnost díky nevelké manuální zručnosti. Byl jsem taky limitován místem, ale do skříně 110x48x38 (VxŠxH) jsem úspěšně uskladnil dvě dlouhé, PDW, pumpu a 3 krátké. K tomu se tam vleze 2,5K 9mmL, 3K .223, 200x7,62 a něco brokových. Plus nějaký zásobníky a jiný blbiny. I tak je tam dost nevyužitého prostoru v části pro dlouhé ,ale kvůli přístupu buch to musel řešit závěsem na dveře..
No k těm poličkám je pointa v tom, "mít něco do čeho můžeš něco přidělat". Potom už se s tím dá pracovat.



Akata Hu!
Příspěvky: 16

Příspěvek#2538 » stř 25. lis 2020, 08:41

tatra21 píše:Ad Poličky v trezoru - jednoduché jako facka, dají se koupit silné magnety a na ně dáš poličku jakou chceš a jak chceš vysokou. A nejsi vázaný tím jak jsou v trezoru udělané. Dělal jsem takhle poličku nad dlouhé a super.


Můžeš, prosím tě, ilustrativně vyfotit nebo dát odkaz na typ magnetů?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#2539 » stř 25. lis 2020, 10:14

neodymové magnety, možností jsou mraky (třeba přišroubovat k poličce a tu pak magnetem přichytit do skříně), viz https://www.unimagnet.cz/magneticke-uchyty_k13/



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#2540 » stř 25. lis 2020, 13:45

jojo, ty jsem používal, konkrétně tyto https://www.unimagnet.cz/magneticke-uch ... vitem_k96/ se závitem a pak jsem k nim přišrouboval poličku z překližky. Sám jsem to nevymyslel :lol: - našel jsem to tady na fóru i s obrázky.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#2541 » stř 25. lis 2020, 15:18

Pánové, díky za ohlasy a další inspiraci. Některé věci mne totiž vůbec nenapadly, poznámky viz níže:

Sud píše:risa2000: Já mám skříň o rozměrech 1250x350x300 mm a mám tam 3,5 dlouhé (0,5 jsou kulobrokové hlavně), 4 krátké a hromadu střeliva (hlavně lugery a .22 LR). Je to ale už dost narvaný. Další dlouhou už bych tam nedal.

Tohle zní dost povzbudivě, jen bych se ještě zeptal, máš tam nějakou svislou přepážku, nebo jsou krátké "nahoře" a dlouhé "dole"? Nebo máš ty krátké pověšené po stranách, nebo na dveřích? 35 cm šířka mi přijde dost málo (čistě pocitově, zkušenost žádnou nemám), abych si tam dovedl představit vedle těch dlouhých ještě něco jiného.

tatra21 píše:Ad Poličky v trezoru - jednoduché jako facka, dají se koupit silné magnety a na ně dáš poličku jakou chceš a jak chceš vysokou. A nejsi vázaný tím jak jsou v trezoru udělané. Dělal jsem takhle poličku nad dlouhé a super.

Možná blbá otázka, ale nezmagentují ty magnety kovové části zbraně? (Teda hliník asi ne, ale ocel by mohly). A pokud jo, jaký to má pak vliv na funkci?

jezekif píše:Risa2000, nešlo by to řešit jenom bezpečnostními dveřmi do toho výklenku? Musí to být v něm "utopené"/zapuštěné až vzadu?

Tohle mne vůbec nenapadlo. Jediný důvod, proč jsem to chtěl dát až nakonec byl ten, abych ten prostor využil, resp. mohl dát něco před to (něco, co jde lehce odložit, třeba žehlící prkno :D), ale začínám si říkat, jestli to není zbytečná snaha. Každopádně bezpečnostní dveře na míru by nejspíš chtěly udělat i zděný překlad (abych si tam aspoň mohl nechat ten úložný prostor nad tím). Asi by to nebylo na certifikaci, protože jedna vedlejší zeď je tenká vnitřní příčka, ale stejnou bezpečnostní třídu, jako obyčejná skříň by to možná mít mohlo (to bych ale musel ověřit). Moc se mi do toho ale nechce, protože by to znamenalo stavební úpravy. Navíc se mi zdá, že by to asi nešlo použít jako místnost (do které by se dalo vstoupit), ale spíš jako ten trezor, že bych otevřel dveře a skrz ně sahal dovnitř.

Igrlik píše:Ten Tvoj výklenok je tak úzky, že ak bude trezor na konci, tak bude akákoľvek manipulácia v ňom prinajmenšom nepohodlná. Ide o to, že do trezoru okrem vloženia zbrane a vybratia tejto vstupujúc do preluky bokom, občas musíš naskladať dakde pársto nábojov, krabičky umiestniť, preorganizovať, ísť do drepu pre zásobníky na podlahe trezoru, atď. ...

Simulace pohybu v tom výklenku mě taky moc velkou nadějí nenaplňuje, počítám, že si to asi představuji moc naivně. Začínám ale přemýšlet o nějakém jiném řešení, které by buď ten trezor přiblížilo otevřené části, nebo také přemýšlím o řešení na míru, s výsuvným roštem.

kubass_hk9 píše:Custom skříně "na míru" dělá Tuza. Cenově to vychází skoro stejně jak jeho hotové skříně. To by se ti asi hodilo, pokud by sis skříň nenechal zapasovat až na konec. Prostě mít něco hodně hlubokého, aby si ten prostor maximálně využil. Ono hlavně v momentě, kdy dokoupíš brokovnici, tak se kvůli velikosti střeliva stane každá skříň malá. Mj. byl by dobrej úlet tam dlouhé dávat naležato a mít tam šuplíky

Šuplíky mne nenapadly, ale napadl mne systém výsuvného roštu. Představuji si to tak, že skříň by byla vnitřně uspořádaná tak, jako by byla do výklenku nasunutá bokem, ale dveře by měla na boku a ten vnitřek by se skrz ně dal vysunout. Podobně jako např. v troubě se dá teleskopicky vysunout rošt celou svojí délkou. Je to teda trochu sci-fi, a nevím, jestli by podobný systém vůbec celý vnitřek unesl, ale kdyby to šlo, tak by se tak dala využít hloubka poměrně dost (třeba z 80 cm "široké" skříně, by se dal vysunout 70 cm "vnitřek", který by mohl být klidně 35 cm "hluboký").

kubass_hk9 píše:Ad poličky - mám custom od Tuzy a na bocích je řada dírek pro flexibilní výškové rozmístění polic. Police jsem ale řešil jinak. Na výšku rozdělit dřevěnou přepážkou a do dírek "L"ka, na druhé straně "L"ko do přepážky a na to jednotlivé poličky.

Díky za tip.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#2542 » stř 25. lis 2020, 17:38

Udělal jsem si tam takový vysoký stoleček. Krátké dávám na něj a pod stoleček rovnám střelivo. Horní poličku mám jen na náboje. Zkusil jsem to vyfotit, ale kvalita nic moc. Snad z toho je něco poznat.
IMG_20201125_173624.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#2543 » stř 25. lis 2020, 20:56

Sud: Fotka v pohodě a názorná. Ty tři dlouhé vedle sebe fakt nezabírají moc místa. Moc díky!

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#2544 » stř 25. lis 2020, 21:49

Fotka súčasne jasne ilustruje, ako sa zmenší pri otvorených dverách manipulačný priestor pred trezorom. Dvere zaberú viac ako iba svoju hrúbku, lebo z nich ešte vyčnieva kľúč alebo madlo, ktoré sa oprú o stenu.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#2545 » stř 25. lis 2020, 21:53

Na to jsem koukal a i když jsou dveře na doraz, tak klíč ani madlo nepřesahuje přes hranu skříně.
Ale jo, moc místa na tancování tam není. To je fakt.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#2546 » čtv 26. lis 2020, 10:40

s tím, že by magnety na poličky zmagnetizovaly zbraně jsem problém neměl. Po pravdě jsem to vůbec neřešil, ale žádné dopady nepozoruju.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#2547 » čtv 26. lis 2020, 16:25

Igrlik: No, pokud je na druhé straně dveří (kde jsou panty, ale teď nejsou vidět) stejně silný rám jako na viditelné části vpředu, tak si dovedu představit, že díky tomuhle odsazení (a pokud se při otevření nevysouvají ven), je možné je otevřít klidně až na těch 90 stupňů. Spíš pak vidím problém v tom, že díky tomu odsazení v rámu a jejich vlastní tloušťce je pak ta část skříně, kde jsou panty, celá trochu "zastíněná". Což je na fotce vidět, resp. je vidět, že tam není moc vidět :). Beru to jako daň za tohle řešení, a asi to je prašť jako uhoď.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#2548 » sob 5. pro 2020, 13:46

Zdravím. Jelikož bych rád rozšířil svůj arzenál, musím pořídit trezor. Vybraný mám Justra Z-7 V Ekonom.
Mám ale dilema, jaký typ kombinačního zámku zvolit. Klíč nechci. Takový jeden mám a kde to má člověk schovávat...
Rozhoduji se mezi mechanickým a elektronickým kombinačním. Nejraději bych mechanický, ale trošku se bojím, že mě to nebude bavit točit sem a tam jako blb. Pokud bych nosil, tím pádem po každém příchodu domu zbraň schovával, nemuselo by to být pohodlné.

na druhou stranu se bojím trvanlivosti elektronického. Na oplátku ale jistý komfort.

Je tu někdo, kdo pořídil mechanický a lituje toho? Nebo naopak?

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#2549 » sob 5. pro 2020, 13:54

Rovnou říkám že provnání nemám, ale jsme v 21. století tak na co používat technologie 19. století :)
Fajnšmekrové stejně řeknou že nejlepší je biometrický ... ;)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2550 » sob 5. pro 2020, 17:33

Ceny trezorů s biometrickým zámkem se pohybují od 35.000,- Kč (trezor na krátké) a od 60.000,- Kč (trezor na dlouhé). Ceny fakt pro fajšmekry. ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů