Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#2431 » úte 4. srp 2020, 12:54

jasný, já to pochopil ;-). Jen jsem to psal pro iloveguns, který se explicitně ptal na dva byty v domě. Za mě stále 2 byty v jednom domě spíš OK. I kdyby oba byty byly moje.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2432 » úte 4. srp 2020, 13:14

Já mám na chalupě skříň na dlouhou a popravdě mě to nenapadlp nikdy řešit, ale mam tam zbraň, jen, když jsem na místě, jinak nic, beru to od začátku jako "jiný" nezávislý objekt.



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#2433 » úte 4. srp 2020, 20:17

Jestliže je OK mít vhodně zabezpečené dvě zbraně ve venkovském baráku/městském bytě, kde trvale bydlím, i když odjedu na měsíc do Brazílie, pak je OK mít je stejně zabezpečené ve stejném baráku, který mám jako chalupu, nebo ve stejném bytě, který používám jako kancelář a bydlím jinde.
No a pak je také OK mít na obou místech po dvou vhodně zabezpečených (ať to znamená cokoliv).



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2434 » úte 4. srp 2020, 22:10

Nebo na třech po dvou nebo na čtyřech po dvou ...
Ale tohle nebylo úmyslem zákonodárce. Ten to tam chtěl kvůli cestování. Ale nějak se mu ta formulace nepovedla, když se to dá udělat i jinak :D



marty00
Příspěvky: 9

Příspěvek#2435 » pát 4. zář 2020, 18:11

Docela pěkné řešení uložení zbraní (i když určitě ne nejlevnější).
https://www.youtube.com/watch?v=n8qYI0t8N8A



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#2436 » ned 6. zář 2020, 17:00

iloveguns píše:A co když jsou náboje uloženy ve dvou objektech? Mám například trezor v městském bytě, který je certifikován do 10 000 nábojů a těch padesát nábojů mám na chalupě, kde jsou "vhodně zabezpečeny". Nebo když všechny ty náboje mají jednoho majitele a jednoho držitele ZP, tak musí být striktně všechny uloženy jen v tom trezoru? Když jsem například celý týden na chalupě a jezdím tam na střelnici blízko chalupy, tak ty zbývající nevystřílené náboje musím pokaždé zavézt a uložit do 100 km vzdáleného trezoru, když je nemohu mít na chalupě stále u sebe a pod dozorem v režimu nošení, protože si také občas zajdu do místní hospody na pivo?

Pokud pominu tu zjevnou cast kombinace hospody a zbrani/streliva a proc to nedelat at uz to porusuje cokoliv nebo ne, tak si nemyslim, ze hospoda je problem. Nesmis nosit tj :

Kód: Vybrat vše

a) držením zbraně nebo střeliva mít

1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,

2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,

b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),


Z toho vyplyva, ze nenabita zbran je drzena, ne nosena (na druhou stranu narazis na to ze drzeni musi povolit majitel, atd objektu). Pokud nemas na vyber a musis to mit sebou, tak mas napr v kapse krabicku naboju a to neni noseni -> hospoda je formalne asi ok (rekneme, ze ses domluvil s majitelem a tomu je to jedno a nebo to nezakazal).

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2437 » ned 6. zář 2020, 17:18

koudak píše:...nenabita zbran je drzena, ne nosena...

Nerad do toho vpadám, nahlédnul jsem sem náhodou a nevím přesně, o čem je řeč. Ale drobná oprava: pokud pomineme ten případ, kdy majitel hospody s tím souhlasí, pak držení zbraně je za účelem jejího přemístění z místa na místo a ještě v uzavřeném obalu. Jinak i nenabitá je v režimu nošení.
A mimochodem, kdo mlčí, souhlasí (konkludentní souhlas) v případě hospody a priori neplatí, v hospodě se nepředpokládá, že by měl někdo zbraň.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2438 » ned 6. zář 2020, 17:45

Řekněme, že hospoda se rovná obecně restaurační zařízení, když jdete na meníčko v "hospodě" během dne, tak se automaticky nepředpokládá, že člověk si k obědu (např. v pracovní době) dá 5 točených (respektive asi si rozumný člověk nedá nic alko v tuto chvíli). :)



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#2439 » ned 6. zář 2020, 18:25

Ja si nemyslim, ze muzes nosit strelivo (rec je o nabojich, ne zbrani samotne!). To bude podle me vzdycky drzeni, ale je to muj osobni ne-pravni nazor.



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#2440 » pon 7. zář 2020, 05:09

zákon 119/2002 Sb. píše:§ 2 Vymezení některých pojmů
(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí
a) držením zbraně nebo střeliva mít
1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,
2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,
b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#2441 » pon 7. zář 2020, 08:22




koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#2442 » pon 7. zář 2020, 10:56

Piggy píše:
zákon 119/2002 Sb. píše:§ 2 Vymezení některých pojmů
(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí
a) držením zbraně nebo střeliva mít
1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,
2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,
b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),

Diky za opravu, ach ta hlava... Hlavne ze jsem si to tam sam napsal. Omlouvam se za OT.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2443 » čtv 15. říj 2020, 19:07

Takova otazka - resime s manzelkou v souvislosti s covidem, kdybych treba umrel ;-)
Dovede si obecne policie zjistit kod k trezoru s elektronickym systemem od vyrobce podle treba vyrobniho cisla atp. nebo je jedina moznost ho rozrezat?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2444 » čtv 15. říj 2020, 19:34

Není jednodušší jí ten kód říct? :-D



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2445 » čtv 15. říj 2020, 20:09

Se trosku bojim kod dostat mimo kontrolu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů