Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#3121 » stř 5. dub 2023, 17:43

No a je to venku. Jeden sejf typu Bauhaus. Z toho se opravdu neda delat zadny obecnejsi zaver.
Zbytek mi, promin, nedava vubec smysl.



MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#3122 » stř 5. dub 2023, 18:06

Ano, jeden shitsejf s propalenou elektronikou pres ESD jsem videl na vlastni oci. Kolik takovych pripadu je, to nevim, nejsem servisak trezorove techniky. Co jsem videl trikrat, byla elektronika propalena pres vyschle elko. To ale neni nic divneho, to neni zavada, to je vlastnost elko. Proto se u nich udava zivotnost.

Tak nebo tak - rikam, ze ja bych se za elektronikou u neceho, co ma byt spolehlive, proste nehnal. Nic vic. A sejfy zrovna jsou oblast, kde existuje spousta velmi pekne mechaniky.



expres
Příspěvky: 615

Příspěvek#3123 » čtv 6. dub 2023, 06:20

Nebude to uplne k trezoru. Jen zkusenosti s provozu na jinem pracovisti. Baterek na zakladni desce jsem uz menil dost. Vytekle jsem taky potkal. Jako v mensi mire, ale ze se to nedeje bych nerekl ze sve zkusenosti. Vydrz elektronickych zarizeni? Servrova zalohovana vec 24/7 odchazi taky dost nahodne. Nerekl bych ze v principu elektroniky mate zamky na "atmovou" bombu kde se da snad pocitat s vetsi odolnosti.
Kdyz bych si mel vybrat zamek vs elk., beru samozrejmne zamek na klic. Nejake zkusenosti i se zamky na otisk/cip = vzdy se to porouchava a neslo o noname.. Kazdyho teda vyber dle libosti.

No a jen vecna. Kdyz uz se tak bojite doma. Vzdyt muzete spat na polstari s krochnou pod, drzeni? Na co to budu cpat do schranky. Kdyz se nebojim, mam v trezoru na klic...



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#3124 » čtv 6. dub 2023, 08:09

Mně tedy přijde práce s klíčem spolehlivější a rychlejší než pípání na klávesnici.

K tomu, co kdo doma považuje za takticky optimální umístění zbraní, je lepší se nevyjadřovat, protože nikdo z nás nemá stejné okolnosti. Co někde vypadá hloupě, jinde může být nejlepším řešením. Bez ohledu na soulad s legislativou.

Znám lidi, co mívali perkusní revolver pod polštářem. Jiní třeba povalují pistoli na parapetu u okna. Sám jsem před dávnými lety na určitém místě spával s nabitou osmapadesátkou postavenou vedle postele a pistolí s nábojem v komoře na nočním stolku. Jak to mám dneska na jiných místech, v jiné době a za jiných okolností, pochopitelně psát nebudu.

Prostě se snažte mít zbraně zabezpečené ale dostupné. Proti domělému útoku se hlavně zabezpečte pasivně, abyste ho co nejdříve odhalili a co nejvíce zpomalili a oslabili. Získáte tak čas na vyklizení prostoru či mobilizaci aktivní obrany. Když získáte času dost, zbyde i na pípání zámku sejfu, hledání zásobníků, rozbalování nábojů, nabíjení...

Rozmyslete se, proti čemu se chcete bránit a první obranný perimetr postavte co nejdál od vás. Pak další, další a další. Čím víc pruhů, tím víc Adidas.

Pak bude skoro jedno, jaký zámek má sejf na zbraně. I když nedávno jsem stál za jedním, co se nemohl dostat do svého sejfu asi pět minut, protože napřed mačkal asi špatný kód, pak znejistěl, zámek přepnul do nějakého jiného stavu, pak zase něco spletl, pak měl časovou prodlevu, pak zase něco... Sám se vystresoval, že mu nejde otevřít zámek, tak, že mu o to víc pak otevřít nešel. A teď si představme, že takový člověk už ve stresu a rozespalý k takovému zámku přijde. Zlatý klíč.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#3125 » čtv 6. dub 2023, 08:31

Jsem rád, když to tak čtu, že nežiju v Bronxu jako vy.

Uživatelský avatar
Rick
Příspěvky: 61

Příspěvek#3126 » čtv 6. dub 2023, 08:37

Pánové, a jak na zabezpečení klíče nebo klíčů od trezoru?

Hledal jsem tady na fóru a i v tomhle vlákně se to objevilo, ale spíše jako doporučení mít elektronický zámek + klíč v jiným objektu, nebo zámek mechanický + klíč v jiným objektu. Rozumím, pozdě, pár let dozadu jsem prostě koupil klíčový a to je to co teď mám, trezor na 10 zbraní a pouze na klíče. Jaké mám možnosti / povinnosti zabezpečení klíče?

Teď mám klíč k trezoru prostě na klíčích a klidně je nechávám zevnitř dveří do bytu, dveře zamykám a neřeším. Žijeme zde dva, oba držitelé ZP. Když někam jdu, klíče beru s sebou. Když přijede návštěva, klíče mám u sebe v kapse. Není problém. Ale uvažujeme o dětech, a to by nešlo. Před dítětem ve věku 10+ taky není asi možné v bytě klíč dlouhodobě ukrýt. Výchovu nechme stranou, bude-li chtít, tak to prostě najde. Co s tím?

Mám to prostě někde kreativně schovat, zespod šuplíku nebo něco tak podobně?
Je v pohodě klíč od trezoru na 10 zbraní umístit do trezoru bez certifikace?
Obě tyhle možnosti se mi nezdají rozumné...
Nebo mám koupit maličký trezor s mechanickým zámkem a certifikací na 10 zbraní a uložit klíč do něj?
Nebo dá se trezor na místě předělat z klíče na mechaniku? Má s tím někdo zkušenost? (justra)

Jak to máte vyřešený? (Samozřejmě obecně, ne konkrétně)



stip
Příspěvky: 290

Příspěvek#3127 » čtv 6. dub 2023, 08:58

Moc to řešíš. Klíč od trezoru mám na klíčích a když jsem venku, mám klíče sebou. Když jsem doma mám klíče v tašce. Děti se mi v tašce nehrabou, navíc jsem doma a všimnul bych si, že šli k trezoru.



MojeTikka
Příspěvky: 1598

Příspěvek#3128 » čtv 6. dub 2023, 09:08

Jak uz jsem psal v jinem vlakne - ja jsem pred detmi ze strelnych palnych doma udelal tak beznou vec, jako je treba sekyra, motorova pila, nebo auto. Takze je to laka asi tak uplne stejne, jako tyto predmety. Pak nemusim mit kontinualni strach, jestli klice od trezoru dat do mensiho trezoru a klice od tohoto pak do prirucniho trezoru a klic od nej nejlip k sousedovi. Tyhle veci musi slouzit nam a ne my jim. Stejne, jako treba nuz v kuchyni. Vzdycky je to kopromis. Pro nas, pro strelce, je potreba, aby tyto veci byly uplne normalni, bezne, bez nejakeho puncu senzace. Trezor slouzi proti nasilnemu zmocneni se zbrani. Musi proste existovat nejaka prekazka a ne, ze malir pokoju si vezme AKcko z hrebiku ze zdi a udela nekde 'forek'. Splnit klausuli zakona a dal si to nastavit podle vlastnich potreb a svedomi.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#3129 » čtv 6. dub 2023, 09:52

Přesně tak. Pro děti jsou zbraně běžným vybavením domácnosti, za přítomnosti oprávněného držitele k nim mají neomezený přístup a nemají tak důvod si ho zjednávat potajmu.

Klíč mít u sebe běžným způsobem, jak už tu bylo psáno, zcela stačí. Protože k zámku bývají klíče dva, je lepší si druhý klíč někde úplně jinde ukrýt. Tedy určitě ne v bytě, kde je trezor.



pH13
Příspěvky: 97

Příspěvek#3130 » čtv 6. dub 2023, 11:32

Rick píše:Před dítětem ve věku 10+ taky není asi možné v bytě klíč dlouhodobě ukrýt.


Neměl by to být problém, pokud a) se výchova dětí povede, pokud b) se jim umožní naplnit úvodní fascinaci novými hračkami a nadále umožňuje bezproblémový přístup na požádání a pokud c) se jim vštípí, že zbraně vlastně hračky nejsou, ale vyžadují speciální pravidla. To poslední nejlépe funguje metodou mrholení, tedy dlouhodobě kapkou po kapce, hlavně vlastním příkladem. Zejména v počátcích, když jsou děti ještě ve zvědavé fázi, dobře funguje jakoby mimoděk komentování vlastní činnosti.

Pro b) se nám osvědčily airsoftky, které umožňují relativně bezpečně naučit děti vše, co by měly o zbraních vědět, protože pistole typu gas blowback mají stejnou manipulaci, při střelbě jsou v ruce živé a relativně hlučné, dokonce je potřeba je čistit a mají (obvykle) stejnou rozborku jako skutečná předloha, takže si na nich děti mohou nacvičit a odžít prakticky vše, co je spojeno se zbraněmi. My je při tom můžeme nenápadně učit bezpečnostní pravidla. Hlavní je děti zasaturovat, v počátcích jsme stříleli třeba i každý víkend (oblíbené bylo sestřelování krabiček s obrázky záporňáků a honění plechovek od piva po terase), takže zbraně po čase ztratí původní facinaci a ze střílení se stane jen jedna z věcí, kterou doma občas děláme spolu, zároveň se nastaví systém. Přechod na skutečné zbraně pak byl vcelku plynulý a bezproblémový.

Klíče od trezoru mám normálně v šuplíku a o umístění vědí i děti (od věku cca 14+) zcela záměrně, kdyby například byl oheň a bylo třeba vyklidit byt a já nebyl doma.

Nejtěžší je a), bohužel výchova není algoritmický proces, asi každý známe z okolí nějakého rodiče, kterému přes veškerou snahu výchova u jednoho z potomků nezafungovala, ale když už k něčemu takovému dojde, tak má člověk mnohem větší starosti než to, že musí mít klíč od trezoru vždy u sebe.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#3131 » čtv 6. dub 2023, 11:56

MojeTikka píše:...Tak nebo tak - rikam, ze ja bych se za elektronikou u neceho, co ma byt spolehlive, proste nehnal. Nic vic. A sejfy zrovna jsou oblast, kde existuje spousta velmi pekne mechaniky.


Tak to mam uplne stejne :D
Jinak nic ve zlym, ono to proste puvodne vyznelo tak, ze 20 let vyvyjis zamky pro trezory a vis, ze v poli masivne umiraji na ESD... coz neumiraji.



getsome
Příspěvky: 616

Příspěvek#3132 » čtv 6. dub 2023, 12:57

stip píše:Moc to řešíš.

pH13 píše:Neměl by to být problém

Njn, pak stačí taková banalita, jako zalézt na záchod (a ono to někdy trvá) ve chvíli, kdy ratolesti mají na návštěvě nezbedného spolužáka a problém je tu. S kvalitním elektronickým zámkem nic schovávat nemusím :D



iloveguns
Příspěvky: 1433

Příspěvek#3133 » čtv 6. dub 2023, 13:03

Trezor je hlídán pohybovým čidlem a kamerou. Klíče mám normálně v šuflíku, ale každý ví, že kdyby se odvážil bez mého vědomí klíče vzít a do trezoru vlézt, tak kamerovému záznamu neujde. Z tohoto důvodu si to u nás doma nikdo nedovolí.



JirkaCV
Příspěvky: 1544

Příspěvek#3134 » čtv 6. dub 2023, 13:04

Moje dcera nepustí svoje děti bez dozoru ani do mojí ložnice, kde je zamčený trezor. A to jsou malinký. Rozumově to sice dává, ale emotivně tam nějak pořád vidí ten pekelný stroj.
Už dávno jsem jí měl na tu střelnici vzít.

Uživatelský avatar
Rick
Příspěvky: 61

Příspěvek#3135 » čtv 6. dub 2023, 14:07

Ono ani nejlepší výchova nezabrání zkratu, děti jsou emotivně labilnější a vše přežívají víc - stačí aby dostal kopačky od první lásky, nebo se nedostal na školu kam moc chtěl jít, nebo aby ho spráskal kamarád a neštěstí může být na světě... nebo třeba klučina bude chtít zamachrovat před přítelkyní, on to technicky a bezpečně zvládne (však bude vytrénován) ale když jí to dá ruky, ona už ne protože na to prostě nebude zralá ani v 17cti... já můžu být klidně v pokoji vedle a pracovat, 10 metrů nebo 10 km - neštěstí nezabráním. Stejně tak s tou kamerou - ta umožní represi, ne prevenci. A když je někomu všechno jedno, nebo si myslí že se mu to i za nejpřísnější trest vyplatí...

A oni se k tomu klíči dostanou když budou chtít, stačí usnout při televizi, jak tady psal getsome jít na toaletu nebo se ponořit do práce na home office... výchova je jedna věc, ale dítě je prostě díte. Nepodceňovat jeho vynalézavost; nepřeceňovat jeho odpovědnost, emoční stabilitu, a jeho odolnost vůči nátlaku od kamarádů.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů