Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1381 » úte 4. říj 2016, 13:28

Diky, mrknu na to



dvdmann
Příspěvky: 19

Příspěvek#1382 » úte 4. říj 2016, 19:32


Uživatelský avatar
ssmss
Příspěvky: 4

Příspěvek#1383 » úte 11. říj 2016, 10:17

Ahoj, moc se omlouvám, jestli to tu již padlo, ale nemohu to dohledat. Má někdo zkušenosti s lankovým zámkem na pistoli? Nechci to použít, jako jediné zabezpečení zbraně, ale spíš jako poslední pojistku. Jde o lanko, které se provléká zásobníkovou komorou a ven jde výhozím okénkem. Otázka zní, není problém pro pistoli mít závěr stále v zadní poloze? Neunavuje to pružiny? Asi pitomej dotaz, ale jestli mi někdo fundovaně odpoví, byl bych za to rád. Díky

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#1384 » úte 11. říj 2016, 10:36

Je to v poriadku, zataz pre pruzinu minimalna. Napr. Ruger to dodava standardne k svojim veciam v roznej forme (ci uz lanko, pevny zamok alebo dokonca pri 10/22 adapter + zamok). Ale pokial si myslis ze takto zbran zabezpecis (proti malym deckam - lebo vacsie to nezastavi pokial vedia kde su pakovky pripadne pilka na zelezo) nebolo by jednoduchsie ju rozobrat ?

Uživatelský avatar
ssmss
Příspěvky: 4

Příspěvek#1385 » úte 11. říj 2016, 10:40

To by určitě bylo, ale je to už jen taková pojistka před dětmi, aby si nehráli, kdyby se už fakt nějak dostali do trezoru. Určitě by nevzali kleště - to by se na to přišlo :) Ale díky

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#1386 » úte 11. říj 2016, 10:50

Sice trochu OT - ale ako lepsie zabezpecenie vidim u mojich to ze mame aj kratke aj dlhe malorazky a mozu ist so mnou kedykolvek na strelnicu. Trezor je samozrejmost ale proti debilnym napadom je najlepsia prevencia ich cepovat v pravidlach narabania so zbranou. A mala prezentacia par fotiek roztrhnutych nabojov a podobne tiez nie je na skodu.

Back to topic - zloz zaver a drbni ten zamok cez vyhodzie okienko. Mas to bez namahania pruziny.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#1387 » ned 30. říj 2016, 19:14

SansLogique píše:Je to málo, Antone Pavloviči. Mám WSA 5, v něm 3 dlouhý, z toho jednu s kolimátorem a je tam dost plno. Až přibude brokovnice, bude to i malý, když tam budu chtít narvat další druh střeliva.
A to na krátký mám extra trezor.


No tak mám doma WSA-3 a malorážku. Zkusil jsem do toho WSA dát onu malorážku i se závěrem (klika), Slavii 634 s puškohledem a manuální "odstřelovačku" airsoftku taky s klikou a "puškohledem". K mému překvapení se tam vše vejde. Ano, je to natěsno, nicméně nemá to fungovat jako šatník. Je potřeba trocha obratnosti při vyndavání a zakládání flint, ale OK. Vzduchovka a airsoftka tam pochopitelně být nemusí, takže opravdu tam je místo na 3 zbraně, i když AR-15 bych tam dával nerad.

Víc mi překáží ta polička nahoře. Vzduchovka má delší hlaveň a tak se nejprve musí ta hlaveň podstrčit pod tu poličku. Škoda, že polička je napevno; mně k ničemu není.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1388 » pon 21. lis 2016, 12:12

Zdravim, ma nekdo aktualni tip na takovy domaci trezor pro 2 dlouhe a par kratkych (celkem max 5 kousku)?
Spis jen aby to splnilo, dobry by byl mechanicky kombinacni zamek.
Nejblize mym predstavam je http://www.obchod-3mh.cz/trezory-na-zbr ... ym-zamkem/
ale zamek je elektronicky - je to nejaky problem nebo je u techto trezoru OK? Videl jsem videa, jak se otvireji otresem...
V nabidce maji vyvrtani otvoru do zadni steny za priplatek, to je spojeno s nejaky zaznamem v papirech nebo to jen proste vyvrtaji? (to bych umel taky)



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1389 » pon 21. lis 2016, 12:53

Mám větší model od stejné firmy. Tenhle otřesem fakt neotevřeš, je to zámek třídy A. Mě udělali kotevní otvory navíc zadarmo (kupoval jsem přímo od výrobce). Pokud jsi v LEXu, tak dávají i slevu. Jinak mechanické kombinační zámky dělá třeba Jinova.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#1390 » pon 21. lis 2016, 13:47

Jinovu můžu vřele doporučit.
Koupil jsem http://www.jinova.cz/nove-trezory/do-10 ... e-zbs-08-3, bez problémů mi za nepatrný příplatek ochotně upravili vnitřek, udělali úplně jinej nástřik, všechno vysvětlili, a naložili mi trezor do auta.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#1391 » pon 21. lis 2016, 15:09

Hlavně si nekupujte kombinační zámek třídy A. Ten jde cracknout po krátkém zácviku za pár (desítek) minut.
http://home.howstuffworks.com/home-impr ... cking3.htm
https://www.youtube.com/watch?v=hKdIOrxpnD8

Musí mít nutně ochranu proti manipulaci (vyhmatání kontaktpointů)
https://www.keypicking.com/viewtopic.php?f=100&t=7894



Jinova
Příspěvky: 25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1392 » pon 21. lis 2016, 15:59

Není to taková sranda jak to popisujete. Většinou se používá nějaký zesilovač-sluchátka, člověk musí mít zkušenosti a velice citlivé prsty. Možné je to spíše u starších a vyběhaných zámků jako na videu. Tam není vůbec vidět "poslouchání", takže zámek je nějaká herka mizerná. Samozřejmě na to reagují výrobci a u zámků již není znatelný "contact point", nejde ani tak o třídu, ale kteří výrobci již zareagovali.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#1393 » pon 21. lis 2016, 16:34

Ano, máte pravdu. Problém je v tom, jak má běžný zákazník zjistit, který zámek je odolný vůči manipulaci a který ne. Group 2M zaručuje odolnost vůči expertní manipulaci 2 hodiny (tedy může to být i 19 hodin) a proto to poskytuje zákazníkovi jakž-takž orientaci.

Jak je situace pro laika obtížná se dá ilustrovat i na Vašich webových stránkách http://www.jinova.cz/norma-en-1300-na-trezorove-zamky . O zámkách třídy C píšete, že nejsou pro soukromé použití a že jsou za vysoké příplatky. Přitom LG 1947 (čtyřkotoučový ve třídě C) se dá sehnat v Německu za cca 130 EUR a v ČR dokonce za cca 1700 Kč bez DPH. Dalo mi ovšem práci tyto informace najít.

Další práci mi dalo vyvrátit často vyslovované nepravdivé tvrzení, že tříkotoučové zámky mají teoreticky 1 mil. kombinací. To si troufám tvrdit, že nemají ani teoraticky, možná hypoteticky.

Tolerance běžných kombinačních zámků je +-1.25 dílku, tedy nastavení je v toleranci 2.5 dílku. 100/2.5=40, tedy každý kotouč má 40 pozic, z nichž jedna je správná. Nyní spočítejme počet kombinaci:

- první kotouč 40 možností
- druhý kotouč 38 možností - pozice se musí lišit od stavu prvního kotouče nejméně o 4/100
- třetí kotouč 32 možností - pozice cca 0-20 je nepoužitelná, protože je tam gate. V to nezahrnuji opět nutnost posunu o 4/100 od druhého kotouče.

40 * 38 * 32 = 48640

a to je dvacetinásobně méně, než proklamovaný milion kombinací.

Jen jsem chtěl ilustrovat, že pro zákazníka je skutečně náročné najít si relevantní informace.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1394 » pon 21. lis 2016, 18:31

Koukam, ze ten elektronickej bude asi nejlepsi, klic uz ne - ten furt zapominam doma :-(
Ani tak mi nejde o to, aby to bylo neprekonatelne jako o to, aby se dalo rict, ze to bylo dle zakona zabezpeceno...
Chci si asi koupit dlouhou jestli to zatim vypada, ze by stavajicim majitelum mohly zustat... A jestli ne, tak aspon zvysim pocet nas... lidi ;-)
A taky revolver na magnum k vanocum, a to uz bude 4. kousek :lol:



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1395 » pon 21. lis 2016, 21:23

Za sebe můžu elektronický doporučit. Jenom se bojím okamžiku, kdy se pokazí a já budu muset trezor rozřezat flexou:) Na druhém trezoru je v kombinaci s klíčem, což je podle mě naprosto ideální - mít klíče od jednoho trezoru ve druhém, tak by mě ani jeden porouchaný el. zámek nevadil. Bohužel tohle Wico neumí, nebo to neuměli v době, kdy jsem ho kupoval.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů