Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#2206 » sob 29. čer 2019, 13:31

Ja viem že je rozdiel medzi trezorom a skriňou, len hovorím že ignorovať pokyn od výrobcu by sa mohlo vypomstiť pri nejakom probléme.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#2207 » pon 1. črc 2019, 17:58

Co je cílem? Aby byl pan policajt spokojen, nebo aby mi ten trezor/skříň splnil co nejlépe očekávání, za které jsem si zaplatil? Já jsem žádné instrukce od výrobce nedostal a přesto jsem si tam dvě kotvy dal. Kvůli sobě.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#2208 » úte 2. črc 2019, 10:17

Jen bych chtěl reagovat na přefocený text, co sem dával Arc na minulé stránce :

Já při koupi zbraňové skříně od Justra trezory (pro 10 dlouhých zbraní) měl tu "ukotvovací" sadu v základu. Myslím že to byly 10-ky šrouby (4 kusy) včetně hmoždinek. Tak jsem využil všechny. Do země :D



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#2209 » úte 2. črc 2019, 10:43

@SC1: Záleží co je otázka – jestli povinnost vůči ZoZ, nebo zajištění pojistitelnosti obsahu a tedy postup nařízený výrobcem, nebo vlastní pocit sucha a bezpečí. Já mám za to, že dotaz byl na ZoZ. A tam u skříně do 10 jednoznačně kotva není povinná. Howgh.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2210 » ned 7. črc 2019, 21:35

Neměl by někdo tip na nějaká malý trezor o rozměrech maximálně 300x300x300 (mm)? Podmínkou je, aby měl kromě mechanického zámku na klíč i elektronický.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#2211 » pon 8. črc 2019, 06:14

Sedmej: Má to být trezor, nebo skříň na zbraně. Jaká bezpečnostní třída? A má elektronický zámek pracovat v sérii nebo paralelně? Tj chceš aby se musely odemknout oba zámky najednou, nebo aby stačil k odemčení jeden.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2212 » pon 8. črc 2019, 07:31

vgj: Aby sel odemknout pouze elektronickym. Ale byla tam moznost klice pro jistotu. Bezpecnostni trida atd. bych u takoveho bral spis jako bonus. Potrebuju na cas dat trezor co mam pryc z bytu a provizorne potrebuju max neco v tehle velikosti. Bude to docasne, tak uvitam i nejakou prijemnou cenu. Sirka by asi sla i do 320mm.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#2213 » pon 8. črc 2019, 07:46




Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2214 » pon 8. črc 2019, 12:18

Řeším aktuálně něco podobného. Dostal jsem ve firmě povolení namontovat si do skříně v kanclu trezor (oficiálně na cennosti, bude tam sem tam bývat ale pistole). Nechce se mi do toho moc investovat, ale mělo by to být méně snadno otevřetelné. Po zkušenostech z donu preferuji elektronický zámek.Trezor-schránka by byl namontován v dřevěné skříni, jedná se o to, že železo by v něm bylo jen sem tam, vesměs, když jsem v kanclu i já. Jenže sem tam si musím z kanclu odběhnout, takže jen zamklý šuplík mi nepřijde dostatečné zabezpečení. S tím, že by někdo rozbil skříň a nebo celou skříň odnesl přes vrátnici nepočítám. Rozměr roli moc nehraje, je to dřevěná šatní skříň. Nicméně měl a by tam vlézt 1911 včetně pouzdra (noje největší pistole).Máte někdo něco takového, popř. doporučíte? Popravdě nechci do toho moc investovat, tak čím levněji tím lépe (pokud v dané cenové kategorii bude stát elektronický zámek za prd, tak se uspokojím s klíčem.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#2215 » pon 8. črc 2019, 19:55

Sedmej píše:Neměl by někdo tip na nějaká malý trezor o rozměrech maximálně 300x300x300 (mm)? Podmínkou je, aby měl kromě mechanického zámku na klíč i elektronický.
Podmínky co trochu vzájemně komplikují.
Tak malý bývá jen na klíč, s elektronikou se nevejdou do požadovaného rozměru ....
https://www.esejfy.net/nabytkovy-sejf-zsl-17-lg
Mechanický kombinační zámek, velikost ano

https://www.esejfy.net/nabytkovy-sejf-zsl-20-me
Elektronický, ale šíře 350 .... nemůžeš si ho tam postavit na výšku? :)

https://www.alza.cz/rottner-toscana-26-el-d5095001.htm
Elektronický, ale 370 ... viz výše ...

https://www.adsafe.cz/produkt/nabytkove ... ka-pp1kml/
Něco mezi kozy .....

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2216 » pon 8. črc 2019, 21:28

Děkuju za tipy, ale jsem omezený tou velikostí a tím, že půjde o krátkodobé řešení (co se týká ukládání pistole), nechci do toho moc investovat.

Střelec:
Uvažuji o něčem takovém: https://www.hornbach.cz/shop/Trezor-Yal ... rtikl.html

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#2217 » úte 9. črc 2019, 01:35

To vypadá dobře ...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2218 » úte 9. črc 2019, 03:59

Jo, jako všechy tyhle elektronické hračky za 1500 co odemkneš úderem gumové paličky ze správné strany :D



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#2219 » úte 9. črc 2019, 04:10

Sedmej: Má to tedy být na jednu, max dvě zbraně a deset krabiček nábojů? Bez certifikace?
Osobně mám jako příruční ZSL 17M, velikost splňuje, ale Elektronický zámek se do něj nevejde. Varianta LG také není špatná, odemčení číselným kódem trvá cca 10s, ale je to opruz. Mám to spolu s klíčem u schránky na dlouhé (Justra Z5), odemknout se musí vždy oba zámky.
Osobně bych vybíral mezi ZSL 17 M Pokud mám kam uložit klíč. ZSL 17 LG, pokud musím být bez klíče. No a kdyby to velikost dovolila tak tu ZSL 20 ME.

Hotelové schránky jsou skutečně jen na odložení jedné nošené zbraně a zásobníků.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#2220 » stř 10. črc 2019, 05:46

vgj: Ja mam ZSL 28 ME, timhle bych resil situaci na cca par mesicu. A jak pises jedna zbran a naboje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů