Děti a zbraně ve společné domácnosti

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#121 » ned 24. črc 2022, 19:02

Pokud si koupíš "elektronický trezůrek", tak si co nejdřív dokup i trafo, nebo externí zdroj se správným konektorem na nezávislé napájení. Známému se stalo, že se mu po dvou letech vybila baterka a neměl se jak dostat dovnitř. Pomohlo až univerzální trafo s několika konektory různých tipů a možností změnit póly. Po třech týdnech se nám to povedlo otevřít. Dřív jsem se k němu nedostal. Nemusel tak aspoň řezat dvířka.

Uživatelský avatar
Dizza
Příspěvky: 91

Příspěvek#122 » ned 24. črc 2022, 19:21

Nevím teda co měl za zámek ale ten co mám já (a je na většině teď prodávanych skříní) když dojde baterka tak ji normàlně vyměníš a jede dál. Nic kuchat nemusíš ;-) má nějakou interní paměť…



JirkaCV
Příspěvky: 1512

Příspěvek#123 » ned 24. črc 2022, 19:56

Když jsem vybíral trezorek, tak jsem to taky četl. Ale nakonec zvítězil klasický zámek. Nemám totiž paměť na čísla (od tý doby, co funguje otisk prstu).



Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#124 » ned 24. črc 2022, 20:21

Já bych už trezor na číselný kód fakt neměnil, vymýšlet schovky na klíč, který pak můžou stejně najít děti (vím, jaký jsem byl já), mě fakt už nebaví. Toto je pohodlnější, spolehlivé řešení.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#125 » ned 24. črc 2022, 20:40

Dizza: Měl malý hotelový sejf staršího data, který měl baterii uvnitř. Odpovídal jsem, protože tazatel se ptal hotelový sejf.



Netrefix
Příspěvky: 4

Příspěvek#126 » ned 24. črc 2022, 21:48

Právě koukám po nějakym, kterej bude mít baterky zepředu. Popř jsou ještě v kombinaci klávesnice a nouzovej klíč. Ten by pak byl zašitej tak, že by zkrátka "nebyl". Zatim bude jen malej jednoduchej na jednu a až nastane čas na další, bude se inovovat. Díky za pomoc při rozhodování.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#127 » pon 25. črc 2022, 07:28

Doporučuju elektronický. Baterie se mění z venku u mého.

Pokud to je prestavitelne kvůli dětem, doporučuji teď na dvě zbraně trezurek nekupovat a ušetřit peníze a investovat je do budoucího skříně na 10 nebo 20 zbraní za čas. Do té doby zbraně a střelivo uložit mimo dosah dětí prostředky v domácnosti (pokud to jde).



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#128 » pon 25. črc 2022, 07:49

Rozhodně nekupuj elektronický kolem 2-3tis., ten se dá otevřít bouchnutím, je o tom plno videí na YT. Já to řešil levným mechanickým sejfem a uvnitř je ještě plechová schránka s mech. číselným kódem pro případ, že by došlo k nalezení klíče a otevření sejfu. Je to taková provizorka, lepší než mít zbraň jen tak ukrytou, ale rozhodně uvažuji o skříni na 10ks, tomu se stejně nevyhneš a pokud ji koupíš hned, máš po starostech.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#129 » pon 25. črc 2022, 09:02

Netrefix: Pokud máš děti, tak je určitě lepší nějaký trezor než žádný. Čistě proti malým dětem klidně kup nějaký za pár "korun" na Alze, jestli nechceš/nemůžeš do toho rovnou dát víc peněz a pak časem investuj do lepšího, který třeba poslouží i proti zlodějům.
Jinak za mě je fajn ta kombinace el. + klasický klíč. Klíč pak můžeš uložit úplně mimo byt, jenom jako nouzovku.
U mého se teda baterie mění zevnitř, ale má kontrolku, která by měla dát vědět, že baterie docházi. Tak v tom problém nevidím. Mám ZSL 28 ME (jen nevím jestli ho dneska doporučovat, šel s cenou hodně nahoru od doby co jsem ho před 6ti lety kupoval).



getsome
Příspěvky: 613

Příspěvek#130 » pon 25. črc 2022, 10:06

Co před 6 lety, většina výrobců už se blíží dvojnásobku cen, které měli před rokem. Chtěl jsem koupit větší, ale nejspíš tak rok počkám, až opadne inflace a přestanou blbnout s maržemi.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#131 » pon 25. črc 2022, 10:44

Proti dětem, jen o něco větší. https://trezory.heureka.cz/cash-box-sr1/#prehled/
Levné účel plní :-)



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#132 » úte 26. črc 2022, 05:55

Trezory se řeší vedle...



Netrefix
Příspěvky: 4

Příspěvek#133 » úte 26. črc 2022, 07:30

Díky všem, je rozhodnuto. Jednu krátkou dám do malýho na kód+nouzeklíč. Klíč bude někde mimo. A až se to začně rozrůstat (1+dlouhá atp.) bude větší a lepší.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů