Skladování střeliva



amax
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » úte 6. srp 2013, 05:36

Ahoj , prosím o radu . Mám dvě zbraně ( pistole ) a pořídil jsem si necertifikovaný trezor z Globusu asi za 1500Kč , vypadá dobře a není to žádný tenký plech ale není tam oddělená schránka na střelivo. Má otázka tedy zní , můžu skladovat střelivo společně s pistolí, nebo musím mít náboje někde zvlášť ? Nebo přikoupit nějakou malou uzamykatelnou schránku na náboje a dát ji do toho trezoru ,, nějak jsem to v zákoně konkrétně nenašel a na internetu jsou různé informace. Jinak uskladnění zbraní dle zákona samozřejmě chápu .Možná se někomu bude zdát má otázka hloupá ale jsem začátečník a raději si to ověřuji .. Děkuji moc za odpověd . amax - Milan

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 537
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 6. srp 2013, 05:54

Zákon o zbraních ani žádná vyhláška nespecifikuje žádný požadavek na oddělené uložení zbraní a střeliva. To prý bývalo snad ve staré verzi zákona, ale to už já nepamatuju :)

Jinak, je stanoveno, že do dvou zbraní a 500ks střeliva jsi povinen pouze "vhodně zabezpečit".



amax
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » pát 9. srp 2013, 05:30

Díky moc za odpověd .



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#4 » pát 9. srp 2013, 08:34

Jak napsal ilicz, do 2 zbraní a 500 nábojů nemusíš mít ani ten trezůrek z Globusu. Takže je jedno, jestli ti to leží vedle sebe pod postelí nebo na hromadě v trezůrku. Jakmile budeš mít 3 zbraně a/nebo 501 nábojů, nebude stačit už ani ten trezůrek. Ono se na něj z hlediska zákona, co do počtu uložených zbraní a střeliva, pohlíží stejně jako na to místo pod postelí. Obecně je samozřejmě lepší něco než nic.



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#5 » pát 2. pro 2016, 13:28

Ahoj, mám podobný dotaz na skladování střeliva v jednom certifikovaném trezoru společně se zbraněmi. Jak instruktoři nám při dělání ZP říkali, tak i na internetu u trezorů v některých obchodech píšou, že střelivo musí být podle zákona uzamčeno odděleně mimo zbraně. Ale v zákoně o zbraních ani dalších vyhláškách jsem nic nenašel. Jak to tedy je? Plánuji mít v trezoru dvě dlouhé a jednu krátkou s tím, že tam bude i střelivo v krabičkách, trezor má samozřejmě zákonný certifikát. Díky



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#6 » pát 2. pro 2016, 14:00

Odděleně to bylo kdysi. Teď už to tam není.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#7 » pát 2. pro 2016, 17:32

Odděleně musí být samostatné zápalky, střelivo ne.



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#8 » pát 2. pro 2016, 17:36

Takže pohoda, díky.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#9 » pát 2. pro 2016, 17:37

Pánové, záleží na tom, jak pochopíte slovíčko "nebo". X zbraní "nebo" Y nábojů v určitém druhu trezoru. § 58 ZoZ. Žádný právní výklad jsem nenašel.

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#10 » pát 2. pro 2016, 17:49

Není nutný výklad právní, stačí češtinářský http://www.bezchybne.cz/carka-pred-spojkou-nebo

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#11 » pát 2. pro 2016, 18:00

Pak je zajímavé, že při výběru zbraně ke zkoušce to není pravda. On laický výklad nestačí nikdy.



soumrak
Příspěvky: 46

Příspěvek#12 » pát 2. pro 2016, 19:15

V mnoha právních předpisech se spojka nebo s čárkou i bez čárky používá gramaticky nesprávně. Nedá se na to vždy jednoznačně spolehnout. Nebo s čárkou by mělo znamenat ostrou disjunkci, přesto se v mnoha právních předpisech setkáme s jejím užitím i tam, kde mohou nastat obě skutečnosti. Vzácněji se pak setkáme s užitím nebo bez čárky tam, kde by o ostrou disjunkci jít mělo.

Z toho, jak je ZoZ napsaný, a z logiky věci, kdy pro 2 zbraně a 500 nábojů nepotřebuji žádné zabezpečení ani oddělení, se přikláním k názoru, že stačí jeden trezor na 10 zbraní a 10 000 nábojů (respektive více pro vyší třídů trezorů), pokud se tam fyzicky vlezou.


Jenom pro pořádek, onen výklad "češtinářský" je samozřejmě jedním z možných druhů výkladů právních, takže se o výklad právní jedná taktéž.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#13 » sob 3. pro 2016, 15:04

Chápu to stejně. Jinak opravdu hezky napsaný.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#14 » ned 4. pro 2016, 11:36


Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#15 » ned 4. pro 2016, 12:30

Nojo, ale máme disjunkci nebo exkluzi ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů