Střelecká sluchátka



Carloss
Příspěvky: 2995

Příspěvek#61 » pon 7. zář 2015, 22:32

Pupak píše:To bohužel ne, filtr je jiná pohádka. Filtr (nejčastěji A, z toho vychází označení db(A)) simuluje rozdílnou citlivost lidského sluchu na různé frekvence korekční křivkou vah, se kterou se jednotlivé frekvence započítávají do celkové hladiny akustického tlaku. Sluch je nejcitlivější v oblasti středních frekvencí, k nízkým a vysokým citlivost klesá.

To máš samozřejmě pravdu. Leč onen logaritmus (db) zůstává platný vždy. Do vnímání pak vstupuje ještě individuální subjektivní pocit, což je větší problém.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#62 » pon 7. zář 2015, 23:47

Magic: To nejsou ony, správnej odkaz třeba na Amazon je tady...a Impact Sport je jinej model, hubenější, ale bohužel s dost malým útlumem jen 22dB, viz druhej odkaz.
http://www.amazon.com/Honeywell-R-01902 ... B007BGSI5U
http://www.amazon.com/Howard-Leight-Imp ... B001T7QJ9O

Carloss: Vo tom vůbec žádná, proto píšu, že nemá smysl se ohromovat desetinásobkama akustickýho tlaku, páč ucho to tak prostě nevnímá.

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#63 » pon 7. zář 2015, 23:55

Diky za info, urcite budou pro nekoho zajimavou alternativou. Co jsem se dival v CR se moc neprodavaji.

Jinak panove kdyby jste se chteli podelit o info k brylim, ktere pouzivate budu rad za nazory. Zrovna resim dilema ve vlaknu vedle viewtopic.php?f=72&t=1532&start=30 .

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1886

Příspěvek#64 » pon 15. úno 2016, 22:35

nemáte někdo zkušenost s těmahle sluchátkama?
http://glockshop.cz/product_info.php?cP ... cts_id=431
sháním něco na střelnici ke střílení z ráže 9mm na střelnice. ideálně použitelné na kryté i venkovní. zajímalo by mě i jak sedí na uších při pohybu.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#65 » pon 15. úno 2016, 22:57

Normální Peltory, většina střelců takové má (i já), akorát ne skládací. Použitelné a používané na všech střelnicích. Dneska by ale asi stálo za to zauvažovat o těchto: http://www.blyth.cz/ochrana-sluchu/sluc ... 95515.html . Jsou sice trochu dražší, ale mají tenčí náušníky, modernější pás přes hlavu a prý i lepší útlum. Dost lidí je tu chválilo.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1886

Příspěvek#66 » pon 15. úno 2016, 23:05

fixfokus: děkuju za typ. ty asi vypadají líp a cena je pro mě taky akceptovatelná. teď ještě najít, kde je mají v Praze skladem. :)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1886

Příspěvek#67 » pon 15. úno 2016, 23:36

A neví náhodou někdo, jestli je nějaký rozdíl mezi těma Peltor X4 a X4A?



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#68 » úte 16. úno 2016, 01:18

Je to vcelku běžnej sortiment kšeftů s ochrannejma pracovníma pomůckama, v Praze nebude problém je sehnat. Jsou jen dva modely, ten druhej se přidělává na helmu, takže volba je dost jasná. Přesně je to X4A, ale často píšou jen X4.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1886

Příspěvek#69 » úte 16. úno 2016, 07:01

Pupak: díkes, trochu mě tam to "A" zmátlo. tak dneska objedu nějaké prodejny s ochrannýma pomůckama a uvidím.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1886

Příspěvek#70 » úte 16. úno 2016, 07:24

Ještě se musím zeptat, našel jsem kromě těch X4A ještě OPTIME II, jsou skládací a nemají na sobě tu křiklavou barvu, ale zase jsou o něco větší, asi by to chtělo někde vidět. Je reálný rozdíl v útlumu 31dB a 33dB?



Zulda
Příspěvky: 212

Příspěvek#71 » úte 16. úno 2016, 08:38

Tak decibel je logaritmická jednotka, 3 dB znamenají poloviční útlum. Tak to znát bude.
Já začal střílet letos, koupil jsem X4A a jsem spokojenej, můžu za sebe doporučit.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1886

Příspěvek#72 » úte 16. úno 2016, 08:57

Zulda: a používáš i brýle? jdou pak nějak nasadit? já se dneska odpoledne jedu na oboje podívat a jedny vezmu. asi dám přednost teda taky těm X4A. Taky začínám, tak kromě s těma co se půjčují na střelnicích nemám zkušenosti.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#73 » úte 16. úno 2016, 10:38

Zatím jsem nezažil situaci na vnitřní střelnici (Avim, Kapslovna, Květnice, Spořilov), kde by mi nestačily mé Peltor Optime II. Jen škoda, že nemám skládací, holt byly zadarmo, no... :lol:



Zulda
Příspěvky: 212

Příspěvek#74 » úte 16. úno 2016, 10:40

Jasně, brýle jsem zkoušel i svoje dioptrické, ale na střelnici chodím s čočkami a ochrannými brýlemi 3M. Odkaz sem dávat nebudu, ať to není reklama, ale kupoval jsem je v Motole ;) za 179 Kč.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#75 » úte 16. úno 2016, 10:46

Koupil jsem za podobnou cenu ochranné pracovní brýle (3M nebo Uvex, už nevím) s placatými nožičkami, zatím spokojenost. Je vhodné je vyzkoušet společně se sluchátky, nejenom kvůli zachování útlumu sluchátek, ale také kvůli zachování polohy brýlí. Prostě nasadit oboje a chvíli házet hlavou jako při poslechu heavy metalu, pak zhodnotit, jestli oboje správně sedí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host