Střelecké brýle - pistole



mart
Příspěvky: 50

Příspěvek#121 » úte 5. kvě 2020, 11:59

Omluvám se, vložil jsem do špatného vlákna. Prosím smazat. Díky

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#122 » sob 23. kvě 2020, 15:07

Muže mi někdo popsat,v čem spočívají výhody oranžových a žlutých skel oproti čirým? Mám ESS Crossbow.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#123 » sob 23. kvě 2020, 15:34

Hodně zjednodušeně - vytahují kontrast.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#124 » sob 23. kvě 2020, 15:34

Lepší kontrast, zkrátka je přes ně lépe vidět. Je to jako polarizační brýle při řízení auta na ostrém slunci...nebe a dudy.

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#125 » sob 23. kvě 2020, 16:17

A jaké? Ty oranžové nebo žluté? A mezi nimi je jaký rozdíl?

ESS vyrábí pro Crossbow žlutá, červená a bronzová skla. Na co jsou určena?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#126 » sob 23. kvě 2020, 16:26

Protože různé světelné podmínky a každému vyhovuje něco jiného.

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#127 » sob 23. kvě 2020, 16:29

No to je mi jasné,ale jaké sklo je do jakých podmínek?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#128 » sob 23. kvě 2020, 21:30

Podle očí, je to značně subjektivní, chce to zkoušet. Dokonce různým lidem vyhovují různé odstíny jedné barvy. Podívej se na nějaké brokové závody (myslím trap a skeet na vyšší úrovni) a uvidíš barevné brýle za x tisíc v různých odstínech a každý střelec ti řekne, že mu vyhovuje něco jiného.
A nebo zkus strejdu Gůgla, určitě základní info najdeš.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#129 » pon 7. zář 2020, 21:11

Po x válení v bahně, deštích a mytí jsem na brejlích definitivně přišel o protimlžící vrstvu. Vzhledem k tomu, že žijeme v 21. století, kdy skoro na vše existuje nějaký přípravek, tak předpokládám, že je asi zbytečné brýle paplat glycerinovým mydýlkem. Anifog, co mám na plavecký brýle si myslím není to pravé, protože pořádná kapka ho dokáže spolehlivě narušit. Máte typ na něco odolného, co trochu vydrží?



lancer
Příspěvky: 16

Příspěvek#130 » čtv 5. lis 2020, 10:20

Zdravím, chtěl bych se optat. Sháním nějaké brýle a padla mi do oka značka SOLOGNAC. Má někdo zkušenosti s brýlemi SOLOGNAC? Mají je v Decathlonu a je na nich uvedena norma EN166 s písmenem F. Díky :)



LubosD
Příspěvky: 40

Příspěvek#131 » čtv 5. lis 2020, 10:35

lancer píše:Zdravím, chtěl bych se optat. Sháním nějaké brýle a padla mi do oka značka SOLOGNAC. Má někdo zkušenosti s brýlemi SOLOGNAC? Mají je v Decathlonu a je na nich uvedena norma EN166 s písmenem F. Díky :)

Jestli jde o tyto, tak ty mám, jsem s nimi spokojený, ale ještě se mi do nich nic nevrátilo :D takže nejsou "ozkoušené".



lancer
Příspěvky: 16

Příspěvek#132 » čtv 5. lis 2020, 10:37

LubosD píše:
lancer píše:Zdravím, chtěl bych se optat. Sháním nějaké brýle a padla mi do oka značka SOLOGNAC. Má někdo zkušenosti s brýlemi SOLOGNAC? Mají je v Decathlonu a je na nich uvedena norma EN166 s písmenem F. Díky :)

Jestli jde o tyto, tak ty mám, jsem s nimi spokojený, ale ještě se mi do nich nic nevrátilo :D takže nejsou "ozkoušené".

Jojo přesně ty jsem myslel, mají tam tuhle sadu s výměnnýma sklama a nebo i jednotlivé kousky. díky za info, právě že o nich přemýšlím.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#133 » čtv 5. lis 2020, 11:05

Nemáte někdo tip na brýle, které jsou volnější nebo nastavitelný kolem nosu? Mám na nose větší "hrb" a tak mi každé sedí moc vysoko a i u "much" mám dost velkou část zorného pole nekrytou a dost to unavuje oči



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#134 » pát 20. lis 2020, 14:22

Ahoj, nemá někdo zkušenost s těmito? Normy by měly splňovat, cena výborná, na "gumu" i nožičky. Jde mi hlavně o zkušenost s diopt. vložkou :)
https://shop.arango.cz/v2g-egb1810st--o ... ive--cire/
https://shop.arango.cz/rx1800-kovova-ob ... eho-sacku/

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#135 » pát 20. lis 2020, 19:16

Ty V2G by mě taky zajímaly vzhledem k dobré ceně a možnosti rx vložky, která je navíc kovová a celoobvodová. Kdyby měl někdo víc informací, tak sem s tím :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů