Střelecké brýle - pistole



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#76 » pon 30. kvě 2016, 21:39

Nejprve jsem používal brýle z Canisu, tuším 3M. Seděli na ..., mlžili se. Poté jsem zakoupil BOLLÉ® SENTINEL – ESP a musím uznat, že "jsou jinde". Sedí, není problém se sluchátky a nemlží se. Skla mají i vyšší balistickou odolnost. Osobně si oči cením více než na 1300Kč, co brýle stáli.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#77 » úte 31. kvě 2016, 05:51

Já mám tento model a těch videí je na webu více, všechny víceméně se stejným výsledkem a to mi stačí.
https://www.youtube.com/watch?v=Xh_HiHm-e2c

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#78 » úte 31. kvě 2016, 06:24

Když problém té certifikace STANAG 2920 je, že neudávají stupeň certifikace. Ta norma řeší i přilby a neprůstřelné vesty a těžko budou, ty brýle, mít stejnou odolnost.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#79 » úte 31. kvě 2016, 06:30

Jak jsem už napsal, tak u brýlí nejde o stejnou balistickou odolnost jakou má vesta nebo přílba. Já zažil na střelnici nehodu, když jsem stál tak dva metry, cca 45 stupňů za střelcem, který střílel z pušky SVT40, čínksé náboje. No a při výstřelu se utrhnul krček nábojnice, udělal takovou zubatou placku a ta mi brnkla o prst, kde vykousla kus masa. Proto nosím kvalitní brýle, které tehdy stály kolem 3.000Kč. A jednou mi o ně cvrnkla odražená střela od popru na klubovce. Nemyslím si, že po mě bude někdo střílet, ale na brýlích by se šetřit rozhodně nemělo, navíc se tyto brýle prakticky nemlží. Ovšem je to každého volba.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#80 » úte 31. kvě 2016, 06:38

Proto se ptám na stupeň té certifikace, protože pracovní ochranné brýle mají certifikát taky a odletující špony a podobný bordel jsou rozhodně častější, než trhlá nábojnice. A třeba 3M je taky značka.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#81 » úte 31. kvě 2016, 06:42

musím bohužel potvrdit co psal rcc o brýlích 3M (stáli do dvou stovek nebo kolik). sice mě teda sedí skvěle, se sluchátkama také žádný problém. ale občas se mě mlží. není to pravidelně a není to pokaždé, ale stává se to. chodím si zatím zastřílet na střelnici na terče spíš pro zábavu a hlavně trénovat. tak pauza na očištění není problém, ale při nějaké soutěži by to mohlo být dost obtěžující.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#82 » úte 31. kvě 2016, 07:14

Jedna věc je odolnost a druhá optická kvalita brýlí. U těch za 300,- bude obojí zcela jistě mimořádné. :)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#83 » úte 31. kvě 2016, 07:32

Co se týká pracovních brýlí 3M, tak je to určitě lepší volba než ty čínské někde z předchozích stránek. Koupil jsem podobné kdysi za pár dolarů a stály za hov.o. Padaly s toho skla, materiály nebudí zrovna důvěru, takže skončily v propadlišti šuplíku, někde úplně vespod. Osobně používám ESS Crossbow a jsem s nimi nadmíru spokojen.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#84 » úte 31. kvě 2016, 07:42

Nedávno jsem koupil originál US army brýle (čiré) SPECS za asi 3 kila. Nemlží se a nezkreslují "obraz". Za ty prachy super. Jinak mám i Bollé a už na nich jsou šrámy z odražených nábojnic, atd. Bez brýlí ani ránu:)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#85 » úte 31. kvě 2016, 08:31

Já ty levné čiré používám na kolo a spolehlivě překonají většinu "sportovních značkových". Obzvláště problém s poškrábáním u nich prakticky nemusím řešit. Prostě je vyhodím a dojdu si pro nové.

On je trochu problém s tím, že někdy si ty ZNAČKY řeknou takovou cenu, že bych si připadal jak magor, kdybych to zaplatil.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#86 » úte 31. kvě 2016, 08:58

Někdy se poštěstí a člověk sežene levně. Mám ESS ICE někde z bazaru nebo z aukra za cca 1100,- Tři zorníky a všechno příslušenství. Jen škoda, že na ICE taky nedělají tlustý nožičky, aby si je člověk mohl vzít i na sport bez tý gumičky co mu je drží na hlavě.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#87 » úte 31. kvě 2016, 09:03

V armybazarech se nabízí spousta ochranných brýlí.
Jsou použitelné i jako střelecké?



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#88 » úte 31. kvě 2016, 09:43

To se nedá nijak generalizovat. Nejlepší je pohledat si něco o těch konkrétních co zrovna nabízí a nebo vzít osvědčené značky.



fletchercz
Příspěvky: 45

Příspěvek#89 » úte 31. kvě 2016, 10:06

kolombo: záleží na přístupu a jak se brýlím chováš. Možná jsem ovlivnej tím že nosím i dioptrický, ale nestává se mě, že bych každou chvíli kupoval nový sluněční. Mám za život možná třetí?
Koupil jsem si ESS Crosshair s dvojicí skel a předpokládám, že ně vydržej několik let. Navíc u nich není problém dokoupit náhradní sklo, rám nebo nosník.
Jo a to sklo má tloušťku 2,4mm. Asi dost rozdíl proti anti-špona brýlím z hobby marketu.
Nejde o pravděpodobnost letící špony, nábojnice nebo roztrlýho kvéru, jde o tvoje oči!

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#90 » úte 31. kvě 2016, 11:51

Já rozumím tomu, že jde o oči, ale ptám se, podle jakých parametrů jsou ty brýle posuzované. A na to tu odpověď nebyla.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů