Střelecké brýle - pistole

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#91 » úte 31. kvě 2016, 12:04

Ke každému slušnému typu brýlí se to dá dohledat, pokud tě to zajímá, tak málo googlíš :-) ... nicméně moje ESS Crossbow: http://www.esseyepro.com/U.S.-Army-Auth ... _news.html, certifikace ANSI Z87.1+, což by mělo znamenat " Ballistic sunglasses or prescription eyeglasses must meet the same requirements. In brief, the U.S. military standard requires that ballistic eyewear must be able to withstand up to a .15 caliber (at 640 ft/sec) for spectacles and .22 caliber at 550-560 ft/sec for goggles".



fletchercz
Příspěvky: 45

Příspěvek#92 » úte 31. kvě 2016, 12:21

Odpověď najdeš tady:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ballistic_eyewear
Normy: ANSI Z87.1 – 2010 (nebo military MIL-PRF-31013) a EN166, 169, 170 & 172

FAQ ANSI Z87.1 – 2010:
http://www.domesticpreparedness.com/use ... ISEA10.pdf

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#93 » úte 31. kvě 2016, 12:47

No, pokud ty brýle mají opravdu odolnost A, tak tam rozdíl bude. Běžně se prodávají s odolností F.

Tady je popis:
The European EN166 standard identifies four levels of ballistic protection. "Increased robustness" (marked S) can withstand a 22 mm steel ball weighing 43 g dropped onto the lens from a height of .38 meters (15 inches). "Low energy impact" (marked F) can withstand a 6mm steel ball weighing 0.86 g and traveling at least 45 m/s at the time of impact. "Medium energy impact" (marked B) must be able to protect from a 6 mm 0.86 g steel ball with an impact velocity of 120 m/s. "High energy impact" (marked A) must be able to protect from a 6 mm 0.86 g steel ball with an impact velocity of 190 m/s.

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#94 » čtv 20. říj 2016, 18:38

Kdo hledá levné a slušné brýle, dovoluji si po roce používání doporučit BOLLÉ SILIUM PLUS v CSP provedení.

Cena: 349 Kč (shop.hqh.cz)

Vlastnosti:

- Brýle se nezamlží. Nikdy, nijak, nikomu. Když na ně dýcháte, neděje se nic. Pro mě hodně důležitá vlastnost. Mínus je, že se trošku hůř čistí :D

- Perfektně je přes ně vidět, žádné zkreslení, nic.

- Prakticky nepřekáží perifernímu vidění (bezobroučkové).

- Chrání oči i z boku, nemělo by tam nic proletět, sedí těsně - ale nejsou nepříjemné.

- Brýle jsou odolné, po roce žádný škrábanec. Fakt nic. Celá konstrukce drží.

- Brýle jsou lehkounké, vůbec o nich nevím na obličeji, skvěle se mu přizpůsobí.

- Tenké nožičky = pod sluchátkama nepřekáží absolutně vůbec.

- A co je ta CSP úprava? Já to pochopil tak, že jsou stavěné pro přechody ze slunka do stínu...a ono jo, proti mé původní skepsi to funguje! Není problém s nimi střílet na kryté střelnici, nepřipadá mi, že by ubíraly světlo. A zároveň i v létě venku na slunku je s nimi příjemnější pohled, než bez nich. Pochopitelně, normální tmavé budou lepší. Ale je to moc zajímavý kompromis, odstřílel jsem s nimi teď přesně rok a nedám dopustit, nic mi nechybí. Klasické tmavé by mi asi možná i skoro při střelbě vadily.

Nicméně na příští jaro si dokoupím i variantu s kouřovými skly - na hory, na ven. Na střílení budu dál používat verzi CSP. BOLLÉ SILIUM PLUS se mi prostě moc líbí - tím jak vydrží, jak fungují. A cena mi připadá velice rozumná.

A aspoň nějaká balistická ochrana? "Low energy impact, resists a 6 mm, 0.86 g ball at 45 m/s" Za mě - proti hilzně, střepinkám z gongu atd. by to stačit mělo. Přímý zásah je konečná, zásah odraženou střelou by byl taky problém (z blízka). Ale...to se moc nestává, že...

Odkaz přímo na stránky výrobce: http://www.bolle-safety.com/safety-spec ... um-silpcsp
(můžete si tam rozkliknout i něco o té technologii CSP)

Dělají se i kouřové a čiré (ty mi po mých zkušenostech přijdou úplně zbytečné).

Třeba tahle moje roční zkušenost pomůže, když bude hledat brýle.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#95 » úte 22. srp 2017, 13:55

Ahoj ve spolek. Potřebuji poradit kde v mají v Praze, Mělníku, MB nějaké střelecké brýle k vyzkoušení. Ideálně swiss eye, a edge tactical. Líbí se mi Swiss eye apache, nebo lancer, ideálně oranžová skla. Měl jsem oranžová, nejaké od asi edge pujčené na střelnici a je to super, lepší než jedovatá žlutá.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#96 » čtv 24. srp 2017, 12:02

Dobře, nikde to nemaj, nebo aspoň ne nic zajímavého.

Tak věcnější otázka, jakou barvu zorníků používáte? žlutou? oranžovou? čirou? kouř? nebo nějakou exotiku?



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#97 » čtv 24. srp 2017, 12:11

Zeberdee - když budeš potřebovat zbraň použít v NO, jakou budeš mít barvu zorníku? Tož tak.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#98 » čtv 24. srp 2017, 13:00

v létě nejspíš kouřové, ale pokud vím, tak nejsme v tématu NO, KN



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#99 » pát 26. led 2018, 14:13

Zkušenost: koupil sem si boellé tactical s dioptrickou vlozkou. Mam 5 dioptrii na dalku. Nechal sem si udelat skla v optice a neda se pres to koukat. Dioptricka vlozka je v brylich tak nakrivo ze je vsechno hrozne zkreslene. Futra dveri jsou kulata. Nepouzitelne.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#100 » pát 26. led 2018, 17:50

Máš hochu smůlu. S tolika dioptriema musíš mít extra skla, drahý jako prase. Musíš najít optika, kterej ví, která bije. V Praze třeba Sport Optik v Nuslích. Já takhle vyházel spoustu peněz, než jsem na to přišel.

Uživatelský avatar
honzu
Příspěvky: 8

Příspěvek#101 » stř 7. bře 2018, 15:06

Máte někdo zkušenosti s brýlemi na Trap z Decathlonu?

https://www.decathlon.cz/strelecke-bryl ... 4040.html#



poody
Příspěvky: 8

Příspěvek#102 » ned 11. bře 2018, 18:03

Ahoj, prosím o radu ohledně zjasňujících skel do ESS brýlí. Máte někdo zkušenost, jaký je rozdíl mezi žlutými a oranžovými skly? Díky.



Strelec48
Příspěvky: 4

Příspěvek#103 » čtv 15. bře 2018, 10:49

Já používám brýle Combat Zone, které mám i k airsoftu

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#104 » pát 26. dub 2019, 09:20

Zdravim,

jsem zcela naprosty novacek. Prave resim bryle, svych oci si vazim, uzil jsem si s nima dost (dobreho i toho horsiho). Mam ale dioptrie na cteni. 2 dioptrie, bez bryli je z musky jen smouha. Nevyhoda dioptrickych skel na blizko je ze na dalku je videt prd (ne vsichni to vi). Na stredni vzdalenost, pocitac, strelba, pouzivam bryle s 1 dioptrii a sedi mi to perfektne.

Ale resim co strelecke bryle, po precteni prispevku zde vaham jestli jit cestou znackovych bryli s dioptrickou vlozkou (casto ctu spatne nazory, tezko rict do jake miry je to chyba neznaleho optometrika, ja mam skvelou optometricku). Nebo zde zminovanych ochrannych brylich pres dioptricke

https://www.profesional-plzen.cz/ochran ... 9-065.html

Coz je fajn z duvodu pripadne vymeny, nizka cena atp. Ale jak jsou na tom s kvalitou ochrany, proti rozbiti a tak? Jsem zacatecnik, zacinam trenovat strelbu na terc, prevazne pistole, ale ochranu zdravi bych rozhodne nepodcenoval. U vlozek se spise bojim te kvality, nechce se mi zaplatit x tisic a pak trpet bolesti hlavy nebo mit bryle co nejdou pouzit.

Mate nejake konkretni zkusenosti s temi Uvex brylemi? Udajne maji EN 166, EN 170.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#105 » pát 26. dub 2019, 10:52

Také jsem kdysi uvažoval o dioptrických brýlích na střílení, ale nakonec jsem se dal cestou trénování střelby bez dioptrických brýlí. Mám +2,5D, takže z mířidel vidím jen podivné kontury, ale jde o to, že v situaci reálného použití zbraně na tahání a nasazování brýlí nebude ani pomyšlení ani čas a bude nutno se trefit i bez brýlí. Na střelnici jsem schopen na cca 10 metrů mít naprostou většinu zásahů tam kde chci, když mířím na terči na hlavu figury, tak je většina zásahů ve středu hlavy, pár lízne ucho nebo jsou těsně na obrysu.
Dioptrické brýle bych si pořídil jen na mířenku nebo soutěže...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů