Peltor - sluchátka

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#91 » sob 17. pro 2016, 17:37

OndrsFM : Prosím link, jsem línej hledat. Děkuji.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#92 » sob 17. pro 2016, 17:42

http://m.skygeek.com/hy80.html

Celé to vyšlo na 855,- Kč



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#93 » pon 6. bře 2017, 16:28

Čtu tady víceméně samou chválu na Peltor X4A, Klimafil přitom doporučil X3A. Nemáte někdo srovnání?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#94 » pon 6. bře 2017, 16:36

Hlavní devízou X4A je hlavně jejich nízký profil - útlum X3a a X4a mají alespoň papírově stejný. Já kupoval X4a právě kvůli tomu profilu - nechtěl jsem vypadat jak Otík :D . Nicméně dnes jsem za to dvojnásob vděčný, neb jsem našel zálibu ve střelbě z dlouhé s optikou a tam je ta menší výška mušle jednoznačným plusem kvůli přilícení.
Jinak ohledně útlumu to tu někdo i měřil http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?t=3635



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#95 » pon 6. bře 2017, 16:49

Já koupil Peltor Bullseye I., ty jsou cenově podobně a jsou taky placaté, kupoval jsem je právě kvůli přilícení na dlouhé. Střílel jsem na vnitřní střelnici zatím jen ráži .45ACP a naprostá pohoda, neslyším skoro nic.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 330

Příspěvek#96 » pon 6. bře 2017, 19:28

Mám jen X4A, takže přímé srovnání ne. Pokud vím, tak X3A mají oproti X4A lepší útlum na nízkých kmitočtech. Tam X4A mají relativně malý útlum. Prostě na tlumení basů jsou potřeba velké mušle. Při střelbě mi to nikterak nevadí, slyším prostě basové rány :). Oproti tomu střelbu z malorážky skoro neslyším. Hlučnější je střelba z pružinové vzduchovky, když si opřu mušli o pažbu vzduchovky, tak je to až nepříjemné.

K těm X4A by mě zajímalo, zda může mít nějaký vliv na funkci mušle otočit. Dole jsou tlustší než nahoře. Ačkoli jsou relativně tenké, tak otočení by se dosáhlo ještě menšího překážení při přilícení. Selský rozum mi říká, že by to mělo být jedno, ale jistý si nejsem. Jakože třeba přímo naproti ušního zvukovodu jsou mušle silnější, kdežto u horní části boltce mohou být užší. Nebo je ten tvar jen věc estetiky?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#97 » pon 6. bře 2017, 19:37

Posledně na Drillu v Brně se strhla diskuze o ochraně sluchu. Krásné srovnání: 1. pán špunty, 2. pán bullseyr a já X4A. Od "trenéra" byla vedena přednáška a závěry byly že Peltor X4A a X5A jsou vhodné na tunelové střelnice. Bullseye jsou vhodné na venkovní, na vnitřní ne. Pouze špunty jsou nevhodné, na vnitřní totálně. Upozorňuji, že jak jsem koupil - tak prodávám. Nicméně já jsem s X4A spokojen



Tomi_901
Příspěvky: 60

Příspěvek#98 » pát 7. dub 2017, 11:01

Jestli někomu vadí, že X4A mají pevný most, tak mušle je možné přehodit na most ze skládacích BullsEye I. Sluchátka lze sklopit do kuličky, ale za cenu stlačeného polstrování (nahoře pod mostem). Jde najít polohu, kde se to tak nedrtí. Most na BE je víc sevřený, takže i v nesklopené poloze se mušle o sebe opírají polstrováním, ale rovnoměrně a ne tak silně, jako když jsou sklopené. X4A mají tmavě šedou mušli a BE1 mají černý most, barevně to jsou jiné odstíny.
Mušle se z mostu dá vyjmout, když se otočí do pravého úhlu. Oska mušle je oválná a jde ji pak vycvaknout z úchytu.
20170407_112936.jpg
20170407_113002.jpg
20170407_113016.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#99 » pát 7. dub 2017, 11:45

Já zase doplním, že kombinace měkkých špuntů z lékárny a Bullseye I stačí i na vnitřní střelnici. Rámusil jsem s kosou a měl jsem i tak pohodlíčko a skoro ji neslyšel.

Když jsem měl jen sluchátka bez špuntů, tak na větší střelnice pistole je ještě v pohodě, ale na stísněnější střelnici to už bylo dost nepříjemné i s tou pistolí - byl jsem na AVIM a hlavně střelba větších ráží ze sousedních stavů byla dost cítit, moje vlastní střelba byla na samé hraně. Ještě skočím v dohledné době znova na AVIM s kombinací špuntů a Bullseye, abych si ověřil, že to fakt stačí.

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#100 » pát 7. dub 2017, 18:43

No, taky jsou špunty a špunty! ;-) Testoval jsem jich osobně několik a rozdíly v nich jsou a to velmi znatelné! Podobně jako u sluchátek samotných.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#101 » pát 7. dub 2017, 20:21

Proto jsem výslovně uváděl, že jde o obyčejné špunty z lékárny. Až je prubnu na AVIMu, tak dám ještě vědět, přeci jen tam je to stísněnější a co stačilo jinde mi tam stačit nemusí.



o.n.y.x.
Příspěvky: 36

Příspěvek#102 » sob 8. dub 2017, 09:28

Jj to je přesně ten důvod co mě na X4A sere.. Že mají pevný most :D Ten skládací se asi nedá koupit samostatně že?



Tomi_901
Příspěvky: 60

Příspěvek#103 » pon 10. dub 2017, 09:11

Skládací most jsem zatím nikde nenašel, prodává se "hygienická sada" ale most ne. Přiznám se, že jsem tomu hledání moc nedal... možná někde na ebay anebo v čínských eshopech se to dá sehnat. Vlastně jsem chtěl jen vyzkoušet jestli to jde nasadit a sklopit...



drobec90
Příspěvky: 62

Příspěvek#104 » pon 10. dub 2017, 20:25

Také používám peltor X4A - střelba na různých střelnicích. Po přečtení zdejší diskuze a následném shlédnutí pár videií s J. Miculkem (který nosí zásadně jak sluchátka tak špunty - současně) jsem asi před 2 lety začal používat krom sluchátek i špunty (špunty i sluchátka najednou). Říkám si, že lepší je být preventivně opatrný, než za 20 let hluchý... A zjistil jsem i další pozitivum, na závodech nevnímám rozhovory ostatních a můžu se v klidu soustředit a relaxovat :D p.s. střílím hlavně 9mm luger

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#105 » pon 10. dub 2017, 22:32

Drobec: a jak pak slyšíš třeba pípáky? Já už asi hluchej su, ale jakmile nestojí někdo s pípákem těsně za mnou, s těma X4A ho neslyším :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů