Střelecká sluchátka



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#196 » pon 4. úno 2019, 13:25

Mám dotaz na vlastníky elektronických sluchátek. Natěšený jsem je zprovoznil a dost mě zarazilo, že kromě nejnižší hlasitosti na všech stupních šumí (jako kdybych slyšel vodu na splavu). Na nejvyšší stupeň to je slyšet už dost. Je to normální chování? Zatím nemám s jinýma jak porovnat.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#197 » pon 4. úno 2019, 13:37

mám levná (Howard Leight, Caldwell) s cenou kolem 1000,- a nepřekvapilo mne to...
jestli šumí Peltory, MSA, Altusy, apod. s cenou kolem 10.000,- nevím

Uživatelský avatar
Kondrik
Příspěvky: 47

Příspěvek#198 » pon 4. úno 2019, 13:47

Ty moje taky mírně šumí. Podle mě to bude normální. Holt je na nich mikrofon, který nahrává zvuky z okolí a ten pravděpodobně šumí. Ale vnímám to jen doma. Jak začnu pouštět včelky, tak na šumění uplně zapomenu.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#199 » pon 4. úno 2019, 14:55

Mám Howard Leigh, šumí. A zesilují zvuky, takže najednou slyším i šustění vlastních kalhot.
Asi jako každá ne moc HI-FI technika.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#200 » pon 4. úno 2019, 15:12

Peltor Sport Tac za cca 4.000,- nešumí vůbec. Měl jsem nějaký Walkers, koupil je, protože vypadaly zajímavě - tvarově a barevně, ale hned jsem je vrátil, vůbec neseděly, to debilní uchycení těch mušlí je prostě katastrofa a navíc šuměly jako příboj. Osobně bych do ničeho nižšího než výše uvedené nešel. Když už teda nekdo chce elektroniku. S Peltorem naprostá spokojenost. Ty obyč neelektronický teď používám na cirkulárce nebo s motorovkou.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#201 » pon 4. úno 2019, 15:22

No já sem si udělal k narozkám radost a objednat MSA Supreme Pro-X. Rodina nevěděla co mi pořídit, tak naházeli prachy do obálky, já něco přidal a koupil si tydle celkem doporučovaný hluchadla. Proto mě to šumění překvapilo u sluchátek s tak (na moje poměry) nechutnou cenovkou. Manželka už ví kolik stály (celkem zírala), zbytek rodiny netuší (sourozenci, rodiče, prarodiče a pes) a vědět to, tak mě snad i vydědí :D

No uvidím v reálným provozu. Je možný že to zesiluje hodně i jinak neslyšitelný zvuky (ventilátor PC, radiátor, ..) a až budu stát někde mimo civilizaci, tak to bude lepší.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#202 » pon 4. úno 2019, 15:32

Ja nedavno dostal Peltory jako Tomak a jestli sumi, tak to spis vnimam jako "zvukove pozadi". Vsechny bezne zvuky to spis zesiluje, strelbu, tleskani a tak to dobre tlumi. Jsem spokojenej.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#203 » pon 4. úno 2019, 16:12

Tak nevím chlapi, nevšiml jsem si šumění u svých Howardů..Ale možná je to tím, že jsem je nikdy nezkusil v tichu kde zesílí "běžné" okolí , ale venku nebo při střelbě fakt nemám problém.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#204 » pon 4. úno 2019, 16:26

aby bylo jasno... moje šumí a žádný problém s tím nemám - považuji to za normální, jak naznačil Indian (ale nevylučuji, že supersofistikovaná sluchátka mohou mít HiFi mikrofony i reproduktory a pro jistotu ještě elektronické filtry)



Sborez
Příspěvky: 44

Příspěvek#205 » pon 4. úno 2019, 19:27

Moje Walkery lehce šumí, když je mam na max hlasitost. Je to příjemný :-) Uklidňuje to :-) Úplný ticho by mě znervoznovalo a pak by mi to Puf přišlo strašně hlasitý. Taky to beru jako vlastnost a nevadí mi to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#206 » pon 4. úno 2019, 20:00

Mám 3M PELTOR Bull's Eye III, na nejvyšší hlasitost šum na hranici slyšitelnosti - sice dražší, ale po všech stránkách špičková sluchátka.



lubco
Příspěvky: 28

Příspěvek#207 » pon 4. úno 2019, 20:25

Určite 3M PELTOR Bull's Eye III? Podľa webu sú pasívne.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#208 » pon 4. úno 2019, 20:30

Díky, to víš že ne, mám dvoje, pasivní Bull's a ta aktivní jsou Peltor ProTac II.

Díky, za upozornění!



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#209 » pon 4. úno 2019, 21:56

mam Howardy Sport...hucej pri zapinani, na zacatku...jak je dam na max, tak cajk

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#210 » pon 4. úno 2019, 22:09

Mám "Howardy" z aliexpresu (viz prima zboží..) hučej až když je dám skoro na max. Pro lepší útlum je ovšem vhodné doplnit o silikonové špunty. Samotná sluchátka mají útlum jen 22dB.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů