Střelecká sluchátka



Jeronimo
Příspěvky: 50

Příspěvek#526 » pon 3. říj 2022, 23:33

Ahoj, jak to tu tak čtu, tak vubec, nevim co cca do 3000 Kč vybrat Glowiser LT-AL nebo Peltor Protac III z těch aktivních a nebo ušetřit a pořidit pasivní? Doposud použivám jen silikonové špunty, když někdo vedle vás stříli s něčím silnějším, tak prostě nestačí. Povětšinou chodím na vnitřní střelnici.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#527 » úte 4. říj 2022, 06:55

Aktivní



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#528 » úte 4. říj 2022, 18:00

Glowiser mam s gelovymi nausniky od roku 2018 a jsem velmi spokojeny.



Jeronimo
Příspěvky: 50

Příspěvek#529 » stř 5. říj 2022, 06:26

Tomas fuk: Ahoj jo díky tomu jak si o nich psal, překvapila mě cena i s gelovýma naušníkama se vejdu do 3tis. Jak si spokojen s odhlučněním myslím, že mají útlum 25db. Jak tady čtu pro někoho tady je to málo. Nezavazí ti např. při střelbě s dlouhé zbraně.

Jinak co vybrat Peltor ProTac III které mají útlum 32db nebo ty Glowisery s gelovýma naušníkama. Bude poznat útlum 25db nebo 32db?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 862

Příspěvek#530 » stř 5. říj 2022, 06:41

Rozdíl 7db je veliký rozdíl. Otázka je, jestli v obou případech byl útlum měřen stejně, takže jestli se to vůbec dá porovnat...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#531 » stř 5. říj 2022, 07:50

K Peltorům se taky dají dokoupit gelové náušníky, ty líp těsní, ale pokud je venu 30°C tak se pod nimi pořádně zapotíš. To nemusí být pro každého. Pokud nestřílíš z pušky, s přílbou, nebo maskou, běž do Peltorů. Pokud potřebuješ kompaktní a skladné, jdi do Glowiseru. Tyhle Peltory se nadají složit.



Jeronimo
Příspěvky: 50

Příspěvek#532 » stř 5. říj 2022, 10:14

Ahoj jak se liší Peltor worktunes pro FM vs. Protac III co se týče útlumu nevíte jestli se liší Protac III nikde neni skladem za rozumnou cenu a termín naskladnění je až březen 2023.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#533 » stř 5. říj 2022, 11:29

Maju rovnaky utlm 32db



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#534 » stř 5. říj 2022, 15:52

Jeronimo. Jak tlumi Ti samozrejme rict nemuzu. Kazdy mame jinak citlive usi. Co vyhovuje mne, nemusi vyhovovat Tobe. Pro me bylo hlavni rozhodnuti komfort. Pred Tim jsem mel Howardy, ktere mi vyhovovaly co se tyka utlumu, i zesileni mluveneho slova. Ale nevyhovovaly mi musle tvarove. Nepohodlne, nekolikrat se mi stalo, ze jsem si na zavodech pri priliceni prizvedl, nebo odsunul musli a dostal jsem peknou naloz do ucha. Mnoho vlastniku s nimi bylo spokojenych, ale meli stejny problem, jako ja a to nevhodny tvar musli a tim byly i nepohodlne.
Glowiser jsou uplne jinde, co se tyka pohodli. S puskou uz si nenadzvedavam, ani neposunuji musli z ucha. Utlum mi vyhovuje. Chodim pouze na krytou strelnici do Guncentra. Kdo zna, tak vi, jak je to tam s hlukem na dlouhe. Na vsech puskach mam brzdy Roedale a nijak mne to neni neprijemne, kdyz strilim. Jeste jsem nemel potrebu dat si pod ne jeste spunty. Ale to nemusi platit u Tebe a spoustu jinych lidi.
Jinak spravcove v Guncentru meli sluchatka Peltor SportTac. Od roku 2018 pouzivaji pouze Glowiser. Takze to o necem svedci.



Jeronimo
Příspěvky: 50

Příspěvek#535 » stř 5. říj 2022, 16:11

Tomas fuk: mě jde o to že Glowisery mají útlum 25 db stejně jako MSA Sordin a Peltory mají 32dB. Co jsem se tak dival obyč špunty majì útlum také 25 dB, tak nevim jestli to bude dostatečné.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#536 » stř 5. říj 2022, 16:33

Jak uz tu zaznelo. Je otazka, jaku metodikou byly oboje sluchatka mereny. Zda vubec byly stejne podminky. Tohle musis vyzkouset na vlastni usi. Nejlepe objednat oboje dvoje, oboje podtobit zatezovemu testu na strelnici a ktere Ti budou vic vyhovovat, tak ty si nechas a ty druhe vratis ve 14ti denni lhute.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#537 » čtv 6. říj 2022, 15:56

Jeronimo.
Ted mas na Hunting bazaru jedny Peltory.
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/59 ... orttac-3m/



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#538 » čtv 6. říj 2022, 16:48

Ty sluchátka Glowiser a zkušenosti s nimi mě zajímají. Mám Peltory SportTac s gelovými náušníky, předtím Peltory Hunter. Dle netu většinou stejný útlum 26dB (jak u kterého prodejce...) a popravdě ze SportTaců jsem docela zklamaný, útlum mi na venkovní střelnici přijde slabý... Huntery tlumily líp, taky mají větší mušle, ale nejsou skládací, což je problém... Takže jak to čtu, glowisery mě silně začínají zajímat...



PatrikM
Příspěvky: 24

Příspěvek#539 » pát 7. říj 2022, 12:20

Ja mam treba nejvetsi problem s tim ze jakmile si nasadim bryle, sluchatka mi mnohem hur tesni. Jak to resite Vy?



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#540 » pát 7. říj 2022, 12:44

To je velice dobrá připomínka. Mám brýle s velice tenkýma nožičkama, takže je ta pěna náušníků pěkně obteče, ale říkal jsem si, co budu dělat až si koupím nějaký lepší brýle a budou tlustější.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů