Střelecká sluchátka



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#571 » čtv 5. led 2023, 10:26

Díky moc všem! Hodně mi to pomohlo!!! :-)



Šaky
Příspěvky: 52

Příspěvek#572 » pát 6. led 2023, 10:57

Tak jsem bohužel nepochodil. Pro Tac III,
ani ProTac Shooter se už nedají koupit.
Mohl bych tedy poprososit ještě pár tipů? :-)

Líbí se mi ta myšlenka vzít elektronický s odposlechem a pod ně ještě nacpat tyhle špunty pro dvojitou ochranu
https://www.3market.cz/370-1045--3m-com ... elikost-m/

ale co teď vybrat za ty elektronickýs sluchátka, aby to udělalo službu a nestálo raketu?...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#573 » pát 6. led 2023, 11:14




bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#574 » pát 6. led 2023, 11:35

Ty spunty pod ne jsou myslim idealni napad (psal jsem ti jeste SZ, nechtel jsem to tu opakovat), ale spis si nakup obyc jednorazovy. Tyhle mam taky, ale neni to pod sluchatka idealni a pouzil jsem je jednou.

Zaprve ty "jednorazove" (asi je muzes pouzit vickrat) tlumi MNOHEM lepe a zadruhe, na rozdil od tehlech plastovych, nevycnivaji z usi, coz je pro funkci/pohodli pod dalsima sluchatkama dost podstatny.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#575 » pát 6. led 2023, 20:46

Šaky: Jako špunty si pořiď 3M 1100 (https://www.g3.cz/zatkove-chranice-sluchu-3m-1100). Nosím je na pušku, nejlepší, jaké jsem kdy měl, jak do pohodlí, tak do útlumu.

Uživatelský avatar
Vik
Příspěvky: 13

Příspěvek#576 » sob 7. led 2023, 01:29

Taky pouzivam spunty pod sluchataka, akorat ty lamelove opakovatelne pouzitelne, misto tech z jednorazovych, viceme jen zduvodu abych je nemusel pro zastrceni do ucha mackat a sudlat obvykle spinavyma, mastnyma rukama, kdyz je clovek venku na strelnici...

Nicmene otazka na majitele elketronickych sluchatek Peltor ProTAc nebo Sordin Supreme, jak jste na tom s maximalni hlasitosti? Mam Glowisery a ty maji maximalni hlasitost, ze slysim mluvene slovo cca jako bez sluchatek, ale to je pak v kombinaci se spunty malo. V popiscich sem zminku "prizpusobena pro pouziti se spunty" zahlid jednou u nejakych peltoru za 15k.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#577 » sob 7. led 2023, 06:05

Mám elektronická sluchátka dvoje. Stařičké Peltor 6s a záložní z Číny za pár stokorun. Dávám pod ně měkké pěnové špunty, přesně ty, které jsou tady pár příspěvků výše uvedené a s hlasitostí na maximum krásně rozumím normálnímu mluvenému slovu. Vzhledem ke směrovosti mikrofonů je lepší se na zdroj zvuku natočit.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#578 » sob 7. led 2023, 17:46

Mám Sordin Supreme PRO-X a zesilují dostatečně, prakticky nikdy jsem nepoužil jinou než střední či dokonce slabou hlasitost. Když se dají naplno, slyšíš zřetelně i co si povídají lidi třeba 40m daleko a vůbec netuší, že je posloucháš. ;-) Ale nikdy jsem je nekombinoval se špunty, tak nemůžu říct, jak to bude fungovat. Navíc každý má jinak citlivý sluch a co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#579 » sob 7. led 2023, 18:53

Zkoušel jsem je, funguje to. Jen při delším používání špuntů pod sluchátka pozor na čistotu. Vlho a špína mohou citlivějším lidem způsobit záněty zvukovodu.. Řešení do války to není :D



FájfSevn
Příspěvky: 33

Příspěvek#580 » sob 14. led 2023, 14:38

Earmor M32 moje zkušenosti.

K Vánocům sem si koupil tyhle sluchadla. Je to tvarově podobné Sordinům s trochu horším zvukem i když není vůbec špatný! Slyšíte v pohodě mluvit lidi i několik metrů od vás. Každopádně střílím výhradně pušku .223 a ty sluchátka jsou nedostatečné. Útlum 22db je tak možná na pistoli ale ne pro pušku. Nechal sem se zvyklat recenzemi na YT. Připadá mi, že ty co to recenzují, jsou buď hluchý a nebo v případě bývalých vojáků trochu nahluchlý. Mám citlivé uši a slyším výborně, proto bych rád slyšel výborně i do budoucna. Používám proto pod ně ještě špunty a to už je lepší. Nicméně plánuju návštěvu kryté střelnice ale těmhle sluchátkům tam nevěřím. Proto koupím nové. Takže za mě, na pistoli úplně v pohodě ale na pušku nic moc.

Uživatelský avatar
Michalll
Příspěvky: 81

Příspěvek#581 » sob 14. led 2023, 19:18

Používám už asi 7 let MSA® Sordin Supreme Pro-X a mohu jen doporučit, maximální spokojenost.



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#582 » úte 17. led 2023, 14:12

Upřímně už delší dobu používám obyč 3M špunty z paměťové pěny, a to hlavně kvůli střelbě z dlouhé v různých polohách a jsem s nimi spokojený, tlumí asi jako průměrné náhlavní pasivy. Přidaným bonusem je, že nemám po celém dni na střelnici otlačené uši.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#583 » stř 18. led 2023, 16:03

pls, jaky nejlevnejsi elektronicky sluchatka (ne uplne z aliexpress), ktery by sly i dat na helmu do railu a zaroven lze k nim pripojit mikrofon a vysilacku? Existuje neco v radech jednotek tisicu, co to splnuje?



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#584 » stř 18. led 2023, 16:06

https://www.armymarket.cz/sluchatka-ear ... r-d8959-FG

Mám jedny normální a jedny na helmu (akorát k ním nemám ještě ten škopek) fungují slušně. Nějak jsem se nedostal k tomu abych si k nim dokoupil silikonový náušníky.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#585 » stř 18. led 2023, 16:14

Earmor je zrovna Čína z aliexpressu. Ovšem, co dneska Čína není...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti