Střelecká sluchátka



fik
Příspěvky: 35

Příspěvek#646 » úte 1. srp 2023, 09:00

matkoo: jj tyhle peltory mám na seznamu jako první..máš už je dlouho?? výdrž baterky? když někdo mluví a do toho se střílí, tak useknou zvuk nebo jen utlumí? prostě všeobecné poznatky z používání jestli můžeš napsat?? Díky



JYbour
Příspěvky: 226

Příspěvek#647 » úte 1. srp 2023, 09:01

Na vnitřní jedině pasivní 35 dB, pokud nemáš potřebu aktivních a s někým pořád vykecávat. Nasadím, střílím, žádný zdržování se špuntama. A přitom normálně rozumím řeči. Ale každej má jiný uši, já bohužel hodně citlivý a aktivní sluchátka, resp. vše pod 33dB by pro mě bylo utrpení.



matkoo
Příspěvky: 189

Příspěvek#648 » úte 1. srp 2023, 12:14

tym ze puzdro je aktivne tj ked ich tam vlozis hned sa nabijaju tak ty presne neviem povedat ale mal som ich celi den a fungovali
utlmia
jednoducho niesu pre kazdeho musia sediet v usiach,kupoval som ich lebo pod klasikov som sa potil
skusenosti viac menej pozitivne



fik
Příspěvky: 35

Příspěvek#649 » úte 1. srp 2023, 15:21

Ok, díky za info..jen poslední věc.. vypíná zvuk při střelbě úplně nebo utlumí??



matkoo
Příspěvky: 189

Příspěvek#650 » úte 1. srp 2023, 21:37

utlmi a to je pre mna lepsie stale pocujem okolie



capo56
Příspěvky: 7

Příspěvek#651 » ned 29. říj 2023, 22:17

Někdo další s osobní zkušeností s Earmor M20 (M20T) případně Nitecore NE20 či podobnými?

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#652 » pon 30. říj 2023, 06:56

Doporučuji Ti SWATCOM ACTIVE8 mají velmi dobrou čistotu hlasů a jsou hodně odolné, mám dvoje a jsou lepší než MSA



getsome
Příspěvky: 620

Příspěvek#653 » pon 30. říj 2023, 10:35

Swatcom patří pod Sordin (kdysi MSA Sordin, dnes jen Sordin). Je to nějaký jejich sub brand s vylepšeními. Bylo by zajímavé porovnat Swatcom s novými Sordin Hear2. Ani jedny z nich bohužel nejsou coms modely s boom mikrofonem.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#654 » pon 30. říj 2023, 15:30

Mě je u střelby se sluchátky mikrofon k ničemu a hlavně na co, nenašel jsem jedinou užitečnou věc k čemu je to dobré - tedy pro střelce, chápu to v armádě atd. Navíc komunikátor atd když už mám ještě ze služby a to krční ale to do dětských vysílaček nezapojíš a ke klasické vojenské se nedostaneš a když už byl bys asi sám, nevím o lidech kdo by dal desetitisíce za vysílačku Harris která je u nás se dá říci k ničemu.



ikeb
Příspěvky: 27

Příspěvek#655 » pát 10. lis 2023, 18:29

SWATCOM vs SORDIN - swatcom je vic vysperkovana verze Sordinu, vyraba je sordin ve Svedsku a Swatcom je brand.

swatcom ma myslim vyssi miru odolnosti na vodu (jdou ponorit) a v zakladu jsou uz s gelovymi usnicemi.

z pouziti je to ten samej pocit, kvalita zvuku mezi posledni generaci Sordinu a Swatcomu

Sorin MIL CC (verze s mikrofonem) - mam je, pouzivam pravidelne, da se k tomu zakoupit modul co pripojis i na Woxuny a ine hobby vysilacky.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#656 » pát 10. lis 2023, 20:00

Já jen doplním že SWATCOM má oproti MSA dost vylepšení a oproti MSA i SORDINU má i o 100% lepší příjem zvuků ( prostorově + sluchátka jsou každé zvlášť ( stereo ) a i jak píše IKEB jsou propracovanější a odolnější. Mám je sice pár měsíců ale dostávají zabrat a to i dešti.
A výměna baterii je oproti MSA o mnoho lepší :-)



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#657 » pát 10. lis 2023, 21:24

Mas prime porovnani?
Nekdo zas tvrdi, ze to takove terno v realu neni oproti Sordin, jak se tvrdi.
A logika uchyceni baterii je snad stejna, ne?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#658 » pát 10. lis 2023, 23:57

Bubenicek píše:...oproti MSA i SORDINU má i o 100% lepší příjem zvuků ( prostorově + sluchátka jsou každé zvlášť ( stereo )...


Teda já mám Sordin MSA supreme pro-x a ty jsou stereo. I ten vstupní signál z 3,5 jacku je stereo.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#659 » sob 11. lis 2023, 06:40

I nejlevnější Čína za pár stovek je stereo. Každá mušle má vlastní mikrofon, zesilovač a sluchátko.

Spíš bych byl velmi překvapen, kdyby nějaký model stereo nebyl.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#660 » sob 11. lis 2023, 10:14

Asi by to chtělo porovnat více lidmi přímo kus proti kusu (Sordin VS Swatcom). Ty moje Sordiny mají velice dobrý stereo zvuk a můžu se dle něj plně orientovat (s naprostou jistotou poznám směr, ze kterého zvuk jde).

Moc právě nerozumím tomu, jak by mohly mít nějaké sluchátka "lepší" stereo a jiná horší, když elektricky je to tak, jak napsal Jarda.Jezek (Každá mušle má vlastní mikrofon, zesilovač a sluchátko) a mechanicky jsou ty Swatcom identické se Sordin.

Jediné, co mě napadá je použití jiných reproduktorů (sluchátek) s jinou charakteristikou - že třeba zvýrazňují frekvenční pásmo mluvené řeči, nebo obdobně jinou elektronikou, která toto pásmo ekvalizérem vytáhne a řeč se tedy zdá výraznější.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host