Střelecká sluchátka

Uživatelský avatar
Dizza
Příspěvky: 89

Příspěvek#451 » čtv 14. črc 2022, 15:39

No je pravda že jsem měl supreme basic a byly o dost líp zpracovaný než supreme proX co mám teď…

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#452 » čtv 14. črc 2022, 17:08

Mám MSA Supreme Pro- X a není pravda že jsou poruchové či jinak vadové. Mám je dva roky a už se mi povedlo je i vykoupat, nebo je mít v dešti, sluchátka pracují pořád perfektně a nemohu si je vynachválit.
Obrázek
Obrázek



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#453 » čtv 14. črc 2022, 19:59

Sordin podle všeho vyrábí ochranu sluchu snad přes 30 let. Býval součástí MSA Group, teď jsou samostatní, ale vývoj a výroba byly a jsou pořád jejich. Třeba máte čínskou kopii?

Moje Supreme Pro-X taky šlapou skvěle, nicméně jsou ještě "MSA".

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#454 » čtv 14. črc 2022, 21:14

Dominiko, Getsome, díky za informace.

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#455 » pát 15. črc 2022, 14:30

Nedej na řeči jedna paní povídala, ber rady od těch co je vlastní, proto jsem tam dala i foto že je opravdu mám, tady se všímám že radí i ti co je nikdy neměly :)



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#456 » pát 15. črc 2022, 15:53

Mám dotaz. Jsou lepší pasivní sluchátka s 35 dB nebo elektronika, kde je 26 dB. O komunikaci mi ani tak nejde, jako o ochranu sluchu a celkově vnímání střelby. Mám dvoje pasivní a nerad bych po koupi zjistil, že ta elektronika nemá zásadní přínos. Chápu, že se to nedá takhle nadálku a jednoznačně popsat, ale budu rád za všechny poznatky.

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#457 » pát 15. črc 2022, 15:56

Tady ti doporučím jedno, než investovat cca 8000 a více do sluchátek, půjč si je a odzkoušej, tady ti nikdo radu nedá, každý má jinak citlivý sluch a to co jinému nevadí tobě může vadit. Takže za mě zkusit a pak koupit.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#458 » pát 15. črc 2022, 16:05

Jednoznacne to popsat jde - prave tou redukci v dB.
To neni o tom, co ti je, nebo neni prijemne. Pokud se nepotrebujes pri strelni s nikym bavit, porid ty s nejvyssi redukci ve spravnych frekvencich a pouzivej pod nimi jeste spunty.
Nedoslychat rozhodne nechces jen proto, ze ti to 'nebylo neprijemny'. To samy tinnitus: mam a nechces.



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#459 » pát 15. črc 2022, 16:18

Teď mám Bull Eye III, myslím, že nic lepšího asi není. Se špuntama mám špatnou zkušenost. Dával jsem jednorázový pod sluchátka a vždy je po střelbe vyhodil, ale přišel zánět zvukovodu a jelikož jsem do ucha nic než ty špunty nedával, nůže to být alergická reakce, nebo prostě to, že jsem je dával do ucha neumytou rukou. Proto už špunty ne a hledám co nejlepší řešení pro ochranu sluchu.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#460 » pát 15. črc 2022, 16:26

Podle me nic lepsiho nevymyslis. Jestli nekdo vi o lepsi izolaci, rad si to vyzkousim.
Maximalne nejaky jiny material tech spuntu. Ja koupil 'znovupouzitelne', ale vycnivaji ven a pak to tlaci, takze taky jedu na jedno pouziti.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#461 » pát 15. črc 2022, 16:29

Můj postřeh. Hledám aktivní s rychlou elektronikou a dobrým útlumem. MSA nebo Sordin jsou v současné době nejblíže tomu co chci. MSA a Peltor jsem měl možnost přímo srovnat. MSA mají mnohem rychlejší elektronku a trochu lepší útlum než Peltor SpotTac s gelovými náušníky, které mám ale přestávají mi vyhovovat. Pasivy, byť s dobrým útlumem nechci. To raději pod aktivní přidám špunty, dokud můžu. Proč? Protože s pasivy nevím co se kolem mě děje a neslyším příkazy správce střelnice/střelby vedoucího :)



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#462 » pát 15. črc 2022, 17:31

Díly za rychlé komentáře, které mě utvrdily v tom, že jsem nic nepodcenil. Ještě možná zkusím dezinfekci na ruce a následně vatu místo špuntů pod sluchátka. Myšlenku na elektroniku opouštím.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#463 » pát 15. črc 2022, 19:39

JYbour: Už mnoho let (možná 20) používám špunty 3M (normální pracovní, typ 3M 1100). Spím s něma, když to bez nich nejde, beru si je do hlučného prostředí, nosím je, když střílím s dlouhou, atd. Vypadají jako každé jiné "pěnové", ale od každých jiných se liší tím, že je snesu. Jestlis je nezkoušel, tak je zkus. Jo a dají se nosit, dokud neztvrdnou ;)



JYbour
Příspěvky: 222

Příspěvek#464 » pát 15. črc 2022, 20:12

Měl jsem 3M Classic, ale možná ty 3M 1100 přece jen zkusím, vypadají dobře. Díky za tip.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#465 » pát 15. črc 2022, 21:36

Jak už jsem psal v tomto vlákně tady: https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=72&t=245&p=268084#p268084, mám jak zde probírané MSA Supreme pro-X (kupované cca před rokem a zatím bez výhrad a bez závad), tak i starší Peltor Optime II.

Když jdu střílet z pistole/karabiny/brokovnice, beru si ty aktivní MSA. Když jdu střílet z pušky (AK/SA/AR) beru si ty Peltory, který jsou sice nepohodlnější, ale mají daleko vyšší útlum. V těch MSA je to při střelbě z pušky s brzdou ze stavu někdy až nepříjemné, jak jsem už koneckonců napsal v tom výše zmíněném příspěvku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů