Střelecká sluchátka

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#226 » čtv 7. úno 2019, 09:42

Je to jenom subjektivni dojem, NRR a SNR vladtne nic nerika, protoze ty potrebujes utlum ve spektru frekveci ktery ma vystrel, a kazdej vystrel je trosku jinej dlw raze, ustovyho zarizeni apod.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#227 » čtv 7. úno 2019, 09:47




koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#228 » čtv 7. úno 2019, 10:55

Ja mam na ceste MSA Sordin tak je pak porovnam s 3M combat arms, pripadne muzu pujcit i to co maji na strelnici (normalne na vnitrni jezdim do triggeru v Brne).



Hodo65
Příspěvky: 73

Příspěvek#229 » čtv 7. úno 2019, 21:17

Díky všem za postřehy a informace. Zřejmě pro začátek pořídím ty X4A a podle toho, jak budou fungovat na mé slechy, se rozhodnu pro pořízení či nepořízení těch Sportac. Pokud k nákupu elektronik nakonec dojde, ty X4A se určitě budou hodit pro případ, kdy se mnou půjde někdo na střelnici nebo jako záložní pro případ nějakého problému.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#230 » pát 8. úno 2019, 09:41

koudak píše:
snackmc píše:Máte někdo zkušenosti se špunty PELTOR E-A-R Combat Arms ?
Mam, na otevrene strelnici bez problemu i AR nebo Garand. Zvlast pokud je zavres. Vevnitr je to dost na hrane otevreny, ale zavreny se daji i tam. Dulezity jsou vatovy tycinky pred odchodem na strelnici :D a pak si dat pozor aby byly zamackly dobre do zvukovodu.
Na papire tlumi vic nez nektery velky sluchatka a subjektivne bych rekl, ze to tak je.


Pro info.
Pořídil jsem si je a vyzkoušel
Mám velikost M, která je pro většinu lidí asi akorát (palec si do ucha nestrčím). Měl jsem je v uších skoro 2 hodiny a žádný nekomfort jsem nepociťoval.
Vyzkoušeno na 9m Luger, dobře tlumí otevřené i uzavřené. Na kose také v pohodě, tady už je dobré je mít uzavřené a tlumí velmi obstojně.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#231 » pát 8. úno 2019, 11:44

3M combat arms spunty maji podle me jeden z lepsich pomeru cena vykon.

MSA Sordin, v baleni je jenom kabel s monojackem, zkousel nekdo stereo jestli s tim bude hrat i pravy sluchatko? Nejak se mne nezda, ze by setrili na kablu za par korun u sluchatek pres 200e.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#232 » pon 11. úno 2019, 10:54

Ahoj, tak přidám mini-recenzi na 3M Peltor Protac III.
V první řadě, musím pochválit útlum, protože to je opravdu špičkové. O víkendu jsem testoval na AVIMu a i tam úplně krásné (kdo nezná, malá, vnitřní střelnice). A to vedle mě stříleli z nějakého velkého revolveru. Tedy útlumu se netřeba bát, 32db je naprosto dostačující i na vnitřní střelnice.
Co dál musím pochválit je odposlech, kdy i při 2. úrovní (z 5ti) je krásně rozumět, jako kdybyste žádná sluchátka neměli. Tedy za mě funkci splňují, tak jak jsem chtěl.

Ale teď k těm negativům. Ten první, že mají opravdu silný přítlak a po hodině střílení jsem toho měl tak akorát. Představa, mít je na hlavě celý den, no to bych asi nedal. Ale asi daň za dobrý útlum a asi se i trochu roztáhnou.
Dalším negativem, je kvalita provedení hlavového mostu. Přeci jenom u něčeho za skoro 3tis běžné ceny, bych čekal kvalitní most, tak jako je člověk zvyklý u sluchátek stejné cenové kategorie. Tady je obyčejná guma ukončená plastem nevalné kvality. Uf... no nic, je to pracovní nástroj, hledí se asi na jiné kvality. Oproti tomu mušle samotné působí opravdu kvalitně a masivně.
A poslední je samotný odposlech, kdy zhruba na 3tí úrovni začíná lehký šum, který na 5. úrovni je opravdu znatelný, silný a poměrně i nepříjemný. Abych vás nespletl, ten odposlech funguje a už na nízkou úroveň je krásně slyšet, ale to že byste si přidávali hlasitosti to jak mluví ostatní kolem, tak na to spíš zapomeňte.

Ke konečnému hodnocení chybí, jak dlouho vydrží v provozu na jedny baterie (v balení 2 tužkovky), ale to nejsem schopen zatím říct. Celkově z nich mám rozporuplné pocity. Ano, funguje to, tlumí to, ale má to bohužel své mouchy.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#233 » pon 11. úno 2019, 11:18

Zajímavé, jak jsem psal výše, tak u 3M Peltor ProTac II je šum velmi slabě slyšet až při nejvyšší hlasitosti, jinak ostatní parametry stejné, perfektní útlum, výborný odposlech.
Přítlak opravdu silný, ale zase to dobře tlumí i s bočnicemi brýlí, které by asi při slabším přítlaku zhoršovaly útlum.

Při výběru jsem právě váhal mezi ProTac II a ProTac III, liší se od sebe útlumem a hlavně zvukovým spektrem tlumení.
Naposledy upravil(a) paza dne pon 11. úno 2019, 11:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#234 » pon 11. úno 2019, 11:21

když on i ten šum je subjektivní...

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#235 » pon 11. úno 2019, 14:11

A jenom se zeptám, jak je to u nich s deštěm, vodou apod? Nikde jsem se o tom nedočetl. Můžu s nimi v dešti ven, nebo jenom za sucha. Víte někdo, nebo máte někdo zkušenost? Nemusí se jednat přímo tyto, ale třeba podobné.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#236 » pon 11. úno 2019, 15:07

ještě se mi nechtělo být na střelnici v takovém počasí, které by byť levná sluchátka nezvládla

(u Peltoru jsem vygooglil u mikrofornu stupeň ochrany IP68, to je funkce i pod hladinou)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#237 » úte 12. úno 2019, 13:39

koudak píše:MSA Sordin, v baleni je jenom kabel s monojackem, zkousel nekdo stereo jestli s tim bude hrat i pravy sluchatko? Nejak se mne nezda, ze by setrili na kablu za par korun u sluchatek pres 200e.


Ahoj
Tak ten kabel mě taky překvapil a říkal si, že je to nějakej fór. Ale už asi chápu proč ho přibalují.
Koupil jsem si klasickej AUX kabel (stejně jsem to plánoval kvůli propojení mobilu s rádiem) a při zapojení klasickýho stereofonního kabelu hrají obě sluchátka (poměrně pěkně). Ale zároveň to vypadá, že nedochází k mixu (hudba + okolí), ale jen k přehrávání toho co jde po kabelu. Takže oni ten monokabel dávají zřejmě kvůli tomu, aby jsi slyšel jak zvuk z kabelu, tak i to okolí. Jen je to dost divný, když v každým uchu slyšíš něco jinýho.
Uživatelsky příjemnější by bylo možnost mixování - tedy slyšet obojí a volit si poměr. Jak hodně velká komplikace pro výrobce by to byla netuším. Možná to umějí ty ještě dražší modely, i když i tyhle jsou drahý jak prase (pro mě).



McD
Příspěvky: 38

Příspěvek#238 » pát 15. úno 2019, 17:04

Shirako píše:A jenom se zeptám, jak je to u nich s deštěm, vodou apod? Nikde jsem se o tom nedočetl. Můžu s nimi v dešti ven, nebo jenom za sucha. Víte někdo, nebo máte někdo zkušenost? Nemusí se jednat přímo tyto, ale třeba podobné.


V Howardech jsem jednou zmoknul tak, že na mě nezůstala nit suchá. Vyšly z toho bez úhony, na nějaký závěr je to ovšem málo dat. Protac III na venkovní nenosím.



sTeblo
Příspěvky: 31

Příspěvek#239 » ned 17. úno 2019, 07:34

Kdyby nekdo shanel ProTac III, tak jsem ted objevil o cca 500-600 levneji nez jinde:
https://www.conrad.cz/muslovy-chranic-s ... s.k1538826

Ps. ma nekdo s prodejcem zkusenosti? Je zvlastni, ze je to o tolik levnejsi nez jinde, ale asi stesti na akci

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#240 » ned 17. úno 2019, 07:40

STeblo: přesně od nich jsem je koupil asi týden zpět :) přišly druhý den a všechno se zdá OK. Ta cena je asi dána tím, že to posílají z německého skladu a v DE bude jiná cena.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů