Střelecká sluchátka

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#286 » ned 21. dub 2019, 09:00

A další dotaz: má někdo vyzkoušeno dražší sluchátka z Číny, s lepším utlumem?
Já hledal, vše je do 60 USD, snr se neuvádí nebo je 20 dba.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#287 » ned 21. dub 2019, 14:41

oni to udavaji v NRR u nas se vetsinou znaci v SNR...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#288 » ned 21. dub 2019, 16:19

Je v tom rozdíl? V čem na příkladu těch sluchátek z Číny?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#289 » ned 21. dub 2019, 17:44

Jasně že je a zásadní. Asi jako mezi 100 metry a 109.36133 Yardy.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#290 » ned 21. dub 2019, 18:23

Takže konkrétně mohl bys mě prosím ochytřit, na příkladu těch čínských, kde je uváděno 20 dba čehosi, což v našich měřítkách v praxi pro střelbu znamená co?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#291 » ned 21. dub 2019, 19:04

O 2-5 vic nasich ceho si

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#292 » ned 21. dub 2019, 19:31

Audis, sic to si obvykle ty kdo tu vládne uměním googlit, ale pro jednou se toho ujmu: https://www.earplugs.cz/tezka-veda/snr/ kde se píše následující:
SNR vs NRR
Mezi SNR a NRR neexistuje přímá konverze. Nicméně přibližně lze NRR vypočítat takto: NRR + 2 nebo 3 = SNR. Například NRR 22 = +-25

Stačí?

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#293 » úte 23. dub 2019, 21:10

audis píše:děkuji. A dotaz: není výrobcem uváděny útlum 20 dba nějak málo na střelbu? Nechtělo by to 25 nebo 30? Nebo tyhle zrovna tlumí dobře? (i vnitřní střelnice a puška jsou ok)
Tak popravdě ani nevím jestli psaných 20 dba to má (papír snese všechno, čínský zvlášť), ale tlumit to tlumí, elektronika funguje. Jestli jsou silnější lepší - nevím, nezkoušel jsem. Ale tyhle tlumí dostatečně, nikdy mě ani na vnitřních střelnicích nehučelo, nebo nepískalo v uších .... zatím :lol:

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#294 » stř 24. dub 2019, 08:36

Tak huceni a piskani je predposledni stupen, pak je ticho... :D musi to tlumit tak moc aby ti to nebylo neprijemny kdyz se strili a nebolelo to hlavne



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#295 » pon 1. čer 2020, 13:50

Trochu jsem teď sám pátral po tom, jaká a proč sluchátka a protože se tu na víc místech řeší i různé verze Peltor, zeptal jsem se přímo výrobce na rozdíly a zde je můj dotaz a jejich odpověď ;)

Dotaz (zkrácený): ...jestli je skutečně rozdíl v tlumení mezi např. střeleckými sluchátky MT13H223A (shooter) a jinými, určenými např. pro průmysl. Mohli byste mi jako laikovi porovnat, v čem spočívá hlavní rozdíl, pokud nějaký je?

3M uvádí:
Určitě je rozdíl v útlumu mezi jednotlivými mušlovými chrániči sluchu, tzn. že i mezi chrániči Peltor Shooter a jinými chrániči sluchu rozdíl bude. Abych byl přesný – může být, protože některé chrániče mají +/- stejný útlum. Ovšem tyto rozdíly nejsou determinovány aplikací těchto výrobků, tzn. zda se jedná o střelbu (myslivost, military sektor) nebo průmyslové použití. Všechny tyto chrániče jsou certifikované dle jedné EN normy, která nerozlišuje, zda bude uživatele chránit proti impulzivnímu hluku typu „rána bucharu/kladiva“ nebo „výstřel“ . Zde je spíše důležitá hladina akustického tlaku při impulzivním hluku, což je určeno typem zbraně, střeliva a samozřejmě akustickými podmínkami prostoru střelby (volně v lese, otevřená či krytá střelnice).
Pozor – při použití mušlových chráničů s ochrannými (de facto i dioptrickými brýlemi) je nutné počítat se snížením útlumu o 2 – 7dB dle tvaru straničky brýlí, protože ta vytváří netěsnost ušníku (těsnící kroužek). Byť se to zdá být relativně malá hodnota, je to poměrně velké snížení útlumu, zvláště pak od 3db výše.



vhov19
Příspěvky: 8

Příspěvek#296 » úte 11. srp 2020, 08:18

Ahoj, prosím o radu s výběrem střeleckých sluchátek.
Zatím mám obyč sluchátka za 500, a pokoukavam po nových, s příchodem nove ar15 pokoukavam po novych. Sloužit by měli ke střelbě ráži 223 a 338lp .
Někdo nějaké typy?

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#297 » úte 11. srp 2020, 08:47

No, chybí ti, jestli chceš aktivní nebo pasivní, jaké máš požadavky na útlum (jsou někteří, kterým stačí třeba 26db a jiní, který by taková sluchátka vadila) a to hlavní, kolik na to máš penízků :D



Tosogu
Příspěvky: 2

Příspěvek#298 » stř 12. srp 2020, 12:19

Commando.tn píše:Vážení, včera jsem 2 hodiny trénoval na otevřené střelnici z pistole. Používám elektronická sluchátka Walkers Razor Slim Shooter (mám je necelý rok, před tím jsem používal pasivní Peltor) s útlumem NRR 23dB. Bohužel používám zároveň dioptrické brýle. Po sundání sluchátek na konci střeleb jsem měl zalehlé pravé ucho a hůře jsem slyšel.....


Mě před lety "práskla" rychlospojka u tlakového vzduchu a pískalo mi v uších. Pořád jsem čekal jestli to přestane až bylo pozdě. Nevěděl jsem, že se s tím dá něco dělat. Teď jsem zase rok střílel po letech dobrovolné abstinence a pořád v pohodě, pořád to samé pískání. Sluch jsem si vždy chránil. Používám peltor optime II. No ale nedávno na polovenkovní střelnici chapík měl nějaký plnotučný 9mm a stál hned vedle mě a mě to bylo nepříjemný. A poté jsem zjistil, že mi píská v uších nějak víc. Že tomu tak skutečně je jsem rozklíčoval asi za týden. Dostal jsem kortikoidy, je to trochu lepší, ale o chlup horší než dřív. No tak jsem koupil Peltor X5a s tm, že menší útlum už riskovat nechci, případně sluchátka a špunty zároveň. Ty X5a jsou tedy hrozný vizuálně jak jsou mušle vysoký. Ale asi nemám jinou možnost. Tedy jo možná jedny aktivní peltory mají podobný útlum, ale budou nejspíš dražší nekoukal jsem. Je to prostě na hovno to pískání. Člověk si už neužije nikdy krásný ticho. Leda až ohluchne uplně. Takže jo chránit sluch má smysl.



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#299 » stř 12. srp 2020, 15:33

Jak říkáš, na ochraně sluchu se nemá šetřit. Neprojeví se to hned, ale pak většinou bývá pozdě. Ke mě také přišel tinitus, a už se ho asi nezbavím. První měsíce jsem nemohl spát, teď už mi to nevadí. Ale sluchátka si beru ke všemu co dělá hluk, rázový utahovák, soustruh atd...
Koupil jsem si Peltory Comtacy, ty sluchátka za to stojí, jsou fakt super. Nešumí, prostorový vjem že zvuku je na úrovni, takže je nemusím sundat třeba 5 hodin. Když na to máš napojenou radiostanic, tak výstřely ji neprehluší, můžeš normálně mluvit a komunikovat. Jsou o něco dražší, ale neměnil bych.



matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#300 » stř 12. srp 2020, 20:10

ja som osobne zainvestoval do peltor EEP-100 EU
nepotim sa a velmi prijemne sa to nosi

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů

cron