Útlum sluchátek Peltor - porovnání a dotaz



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#16 » úte 24. čer 2014, 14:53

Tak to čumim jako puk. Vůbec jsem si nevšiml toho rozdílu ve výšce mušle. Já bych teda celkem raději nižší mušle (X4A), neb v širokých vypadám jak UFO a blbě se mě pak střílí na dlouhé malorážce. Včera jsem měl na střelnici půjčené Peltor Optime II, který by měli bejt papírově slabší v útlumu než X3A a X4A a střelbu 9mm luger tlumili celkem slušně. Je fakt, že šlo ale o venkovní střelnici.

Pokud budeš mít nějaký informace, tak sem s nima. Ideálně i zkušenosti z tunelový střelnice a různý ráže. Předem děkuju za sebe a budoucí generace :D



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#17 » sob 28. čer 2014, 10:23

Tak Peltory X4 přišly, první dojmy veskrze pozitivní. Kvalitní zpracování, dobře drží na hlavě, náušníky pěkně přiléhají i s brýlemi, útlum vypadá velmi slušně. Uvidíme na střelnici, 357 Magnum v tunelovce je prověří. :D



Lubker
Příspěvky: 35

Příspěvek#18 » sob 28. čer 2014, 18:37

Pro Pupak: Jestli mohu poprosit, napiš pak jak ty Peltory dopadly v té tunelové střelnici. Chtěl bych ty X4 také koupit. Měl jsem sice původně v plánu koupit Optime III, ale odradily mě ty spojovací drátky. Plastové spojení X4 mi přijde jako mnohem pevnější. Díky

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » sob 28. čer 2014, 19:01

Ty "drátky" jsou dostatečně pevné, je to prověřené po desítky let ;)



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#20 » sob 28. čer 2014, 22:13

Nějaké "drátky" jsou koneckonců i v X4, jen zalité v plastu, v tom bych problém neviděl. Osobně mi X4 přijdou jako dobrý kompromis mezi útlumem a výškou mušle. Pro info, výška mušle X4 je cca 45 mm.



Lubker
Příspěvky: 35

Příspěvek#21 » ned 29. čer 2014, 12:49

Takže lepší koupit Optime III ? Jsou levnější, práci odvedou... Vzhledem k tomu, že začínám střílet, rozdíl v ceně raději prostřílím. Krom nižší mušle a mně (subjektivně) zamlouvající se raději oplastované spojení mušlí, mají něco X4 navíc?



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#22 » ned 29. čer 2014, 15:13

Nemyslím, že by X4 měly cokoli navíc, jsou o nepodstatná 3 deka lehčí a oproti Optime III mají o něco menší útlum. Pokud ti nepřekáží hodně vysoké mušle, tak jdi klidně do Optime III. Cenový rozdíl je cca 150 peněz, to skoro nestojí za řeč.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#23 » pát 4. črc 2014, 22:21

Tak jsem dnes vzal nové Peltory X4 do tunelovky na Květnici a rozházel tam nějaké střelivo z G17/9L a A960/38SP+357MAG. Celkem nepřekvapivě, pro 9L a 38SP útlum se slušnou rezervou. Co se týče 357MAG, pro mě subjektivně útlum dostatečný, hluk výstřelu není nepříjemný, ale níž bych s útlumem nechodil, pak už by mi to asi vadilo. O dva posty vedle nastřelovali nějakou pušku, ráží nemůžu sloužit, a tam už byl hluk výstřelu docela nepříjemný. Na půjčování tam mají mj. právě Optime III, jsou hodně vysoká, ale na porovnání útlumu jsem si je nepůjčoval, nejspíš bych stejně nepoznal nic, protože 1-2 dB rozdílu člověk nerozliší.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#24 » stř 9. črc 2014, 21:48

Dnes jsme na Květnici porovnávali moje X4 s kolegovo Optime III a shodli se na tom, že útlum je subjektivně stejný, ale X4 díky nižším mušlím a plastové pružině líp sedí na hlavě a samozřejmě méně překážejí. Z mého pohledu je tedy X4 lepší volba a jsem s nimi spokojen.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#25 » stř 9. črc 2014, 22:24

Jde s nima bezproblémů střílet i z dlouhé? Tj jak moc zavazí v porovnání s BullEye I...



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#26 » čtv 10. črc 2014, 18:14

Potenciálně samozřejmě překážejí víc než Bull's Eye I, která jsou v dolní části užší a ještě vykrojená, nicméně z Peltorů s obdobným útlumem lepší volba není. Dnes jsem pár dlouhých s nimi nasucho zkusil a nemám problém, ale to je samozřejmě individuální.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#27 » čtv 10. črc 2014, 23:25

Ale i tak dík za postřeh, každopádně jestli mají útlum jak Optime III, tak by stálo za to je pořídit... Pokud to nepůjde, tak potom BE I...



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#28 » pát 11. črc 2014, 00:50

Uvažoval jsem stejným směrem a zatím nelituju, kolegovi s Optime III se líbila. Vyslovil dokonce ideu, že mu útlum X4 připadá lepší, zřejmě z důvodu, že díky většímu přítlaku mušle lépe těsní. Já jsem to nepozoroval, možná je to subjektivní pocit, nebo mám větší hlavu a/nebo díky pohnutějšímu věku už horší sluch :lol:



blacknight25
Příspěvky: 3

Příspěvek#29 » pon 7. bře 2016, 18:14

Omlouvám se za otevření starého tématu. Dnes jsem zkoušel Optimy III a X4 .Z hlediska utlumení hluku na střelnici mi připadaly zhruba na stejné úrovni, tedy obě v pořádku. Pro použití s brýlemi mi osobně seděly více X4. Jsou o něco málo lehčí a i když se to nezdá i pár deka je poznat. Přítlak u Optim III mi přišel až moc silný oproti pocitově menšímu tlaku u X4. Je to zřejmě způsobeno jiným provedením náušníků, které jsou hlavně v okolí brýlí pohodlnější. Já jsem vybral nakonec X4 z důvodu většího pohodlí.
Pokud máte v dosahu prodejnu s ochrannými pomůckami doporučuji vyzkoušet oba typy a rozhodnout se podle vlastního pocitu.
Jinak pracovně používáme Otimy II a co se týká výdrže a odolnosti Peltorů se není čeho obávat, proto jsem také vybíral tuto značku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů