Střelba s dioptrickými brýlemi



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#31 » čtv 10. lis 2016, 22:42

Tak já se zeptám zase opačně. Nosím velmi slabé brýle na dálku (-0,75), protože se mi s nimi komfortněji čtou cedule u silnic a když už je člověk nosí na řízení, tak už je pak zvyklý je nosit pořád, i když zrovna nemusí. Paradoxně v řidičáku je zapsané nemám, zato ve zbrojáku ano. Na střelnicích beru jako výhodu, že si nemusím brát ochranné brýle. Cena mých skel je zanedbatelná a neřeším ji.

Otázka zní - když budu chtít jít na kurz akční střelby (jako třeba Hardtask), nebo se zůčastnit LOSu, uznají mi dioptrické brýle jako ochranu? Nebo mě pořízení ochranných brýlí stejně nemine? Jsou mi nepohodlné...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#32 » čtv 10. lis 2016, 23:00

Jsem zase zpátky u základní otázky. Jak kde, většinou podle mě ano. Ale já nevím, co preferuje Hard Task.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#33 » čtv 10. lis 2016, 23:27

Hard Task ti dioptrický uzná. Pokud to nejsou nějaký lennonky :)
Já už jsem zažil hilznu zapadlou až k oku i s těma dvojitejma brejlema na ksichtě, takže já určitě radši trpím to nepohodlí.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#34 » čtv 10. lis 2016, 23:41

No vidíš. A já střílím cca 35 let a nikdy mi hilzna u oka neskončila. Možná i proto, že většinou to bylo na otevřených střelnicích bez brýlí ale pokud je to potřeba, používám posledních přibližně pět let svoje klasické dioptrické na dálku. Nedokážu si představit, že bych měl přes ně naraženej ještě další plast. I tak se kolikrát zamží.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#35 » pát 11. lis 2016, 09:44

ono je to hlavně střelnicí. Na Spořilově je to střeliště tak mrňavý, že to lítá odrazem od stropu a zdí strašným stylem. Tam snad nepamatuju, že bych tam nedostal nábojnicí do hlavy. Ale jinak je to tam bezva :)
Na druhou stranu, mně se zase ještě nikdy nezamlžily ani jedny brejle (při střílení).



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#36 » pát 11. lis 2016, 10:22

Střílím s dioptrickými brýlemi (vyžaduji jedině sklo, tvrzené a povrchované, plast se hned poškrábe). Pár zásahů jsem na Spořilově do brýlí už dostal. Nebojím se že by to skla nevydržela.

Horší je zapomenout si brýle pořádně nasadit na nos... když je tam teplo, člověk se potí jako kůň a brýle sklouznou níže.. to mi tak přistála jedna 7.65 hilzna za brýlemi (odraz od stropu) a hezky mne popálila na tváři pod okem (než jsem zajistil pistoli a nadzvedl brýle aby mohla vypadnout..). Od té doby si dávám podstatně větší pozor.
Nejhorší je střílení v tunelovce ze škorpíka.. (to je jedna hilzna do světla. další do stropu.... Takže buď to mít jako pistoli, nebo střílet v předklonu s oporou).



fletchercz
Příspěvky: 45

Příspěvek#37 » pát 11. lis 2016, 10:43

Používám střelecké brýle ESS s dioptrickou vložkou. Nic za ně nezapadne a nemusím se bát, že hilzny nebo odražený fragmenty omlátí klasický dioptrický brýle nebo rámeček.
Navíc je beru i na kolo, když se mě nechce nasazovat čočky.



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#38 » pát 11. lis 2016, 11:15

Hele ale mám takovej dojem, že balistický brejle jsou hlavně kvůli odraženejm střelám a ne nějakejm hilznám, ne? A to bych teda do skleněný brejle dostat nechtěl! Ještě mám kdesi schovanýho toho 14.5 gramu rozmázlýho olova co o půl metra minulo kolegu u vedlejšího stavu.

Přece hilzna ze zbraně nelítá s takovou razancí, aby to někomu zůstalo zapíchnutý v oku..

Proto doporučuju jednodenní čočky plus normální balistický brejle, dnes už to ani není tak drahý a hodinu před střelnicí si je nasadit není žádný zdržení.

Toto byv řečeno, střílím bez dioptrickejch (mám cca -2). Na mušku dohlídnu, na kontrolu zásahů mám dalekohled.. Hlavně teda proto, že brejle nenosim (snažim se oči zlepšovat cvičením, což kupodivu celkem jde) a až se budu někde bránit, nebudu je na nose mít..

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#39 » pát 11. lis 2016, 11:23

Přesně tak, já mám dioptrické brýle na blízko (2,25D) i na dálku (0,5D), ale na střelnici střílím zásadně bez dioptrických brýlí, jen s balistickými kvůli ochraně. Vycházím z toho, že kdyby se něco semlelo, tak na moji srdceryvnou žádost pachateli, aby chvíli počkal, že si musím vyndat a nasadit brýle, nebude brán zřetel a budu nucen střílet bez dioptrických brýlí, proto cvičím střelbu zásadně bez nich...



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#40 » pát 11. lis 2016, 11:34

hoši, my s 5 dioptriema na dálku žádný dilema jestli střílet s brejlema nebo bez nich teda nemáme :D



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#41 » pát 11. lis 2016, 11:35

Jasný. Tady přicházej na řadu čočky.. nebo teda ty dioptrický vložky do balistickejch. Teda aspoň můj názor, sklu bych fakt nevěřil, není to přecejen lepený autosklo.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#42 » pát 11. lis 2016, 14:43

popadni takový brýle, se kterýma odstřílíš bez potíží zkoušky
pokud Tě to časem chytne sportovně, pořídíš si speciálky

dioptrické brýle se berou jako ochrana zraku, čili nemusíš dvoje přes sebe

dave,
ty ochranný sračky z plexi, co většina nosí jsou hluboko pod tím co snesou tvrzený skla



Carla
Příspěvky: 1

Příspěvek#43 » úte 22. srp 2017, 13:12

Už to zde někdo z Vás psal, tak se jen připojuji - pan Bohumil Pohludka, optik/střelec, neskutečná pomoc při naměření správné optiky pro oko střelce. Maximálně doporučuji. Po marných x-měsíčních cestách po očařích, optometrech, až on zjistil pravý problém, navrhl řešení. Pro "střelce slepce" : ), nedocenitelná pomoc. Jeden z mála optiků, který Vás při vstoupení se zbraní do optiky nevyžene : ), ale naopak zbran při měření očí vyžaduje : ).

Uživatelský avatar
IvanCZ
Příspěvky: 2

Příspěvek#44 » úte 29. srp 2017, 22:19

Ahoj, přispěji také svojí zkušeností. Mám kolem 5 dioptrií na dálku a nechtěl jsem kvůli každé návštěvě střelnice nasazovat čočky (které jinak běžně nosím na sport). Po delším laborování jsem to vyřešil brýlemi Revison SAWFLY s RX adaptérem na dioptrická skla (cena kolem 3.000 Kč). Skla mi pak udělali z nějakého kvalitního materiálu v optice.

Nosím na střílení už půl roku a jsem moc spokojen.

Výhody: stačí nasadit brýle a může se střílet; stále poměrně nenápadný (až civilní) vzhled; jednoduše vyměnitelná krycí skla

Nevýhody: cena za brýle a skla (v součtu kolem 10.000 Kč), vyšší hmotnost, obtížnější při čištění (musí se rozebrat)

Uživatelský avatar
Harmitsch
Příspěvky: 81

Příspěvek#45 » stř 30. srp 2017, 11:19

mam ESS ICE také s adaptérem na dioptrickou vložku (+3.5 a +3.75), a ani nemám spec. tvrzená dioptrická skla (skla vyšly asi na 2000) - jediný fígl u optika byl tento: vzít si vše s sebou a říct že to potřebuju na sportovaní střelbu. Pak už jen nasadit ochranné brýle i s "adaptérem", vzít imaginární pistoli do rukou a zamířit. Slečna u optika se koukla zepředu a označila si místo, kudy vede optická osa skla. Není to zbytečné. Od té doby vidím s brýlemi na střílení na mušku mnohem lépe.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů