Improvizovana ochrana sluchu v KN/NO



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#1 » stř 13. dub 2016, 11:51

Jak na to? Ne vzdy muze mit clovek u sebe sluchatka a nebo i kdyz asi sotva bude mit cas si je nasadit, tak co pak? Pri 9mm to asi moc problem nebude, ale kdyz by se nekdo branil koltem, puskou nebo brokovnici (a nebo fajnsmeker desertem raze 50) tak to uz je dosti nahovno. Tlumice jsou zakazany takze je to problem. Co pak?

Otevrit hubu, nebo si jednou rukou zacpat aspon jedno ucho uchranit? Pokud tedy clovek trenuje strelbu jen jednou rukou (coz bych mel imho), nebo jak moc dokazou pohltit sluchatka s hudbou/bez pustene hudby?

Nejake jine napady?



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#2 » stř 13. dub 2016, 12:04

V KN/NO bude myšlenka na ochranu uší asi to nejposlednější...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#3 » stř 13. dub 2016, 12:04

Ucho bliz ke zbrani to schyta o dost vic. Slabou rukou si nepomuzes. Jednak ji potrebujes k obrane, pripadne k nabiti, jednak by sis omezil zorne pole. V KN jeste muzes mit prostor, v NO temer jiste ne. Chvili ti bude piskat v usich, ale da se to prezit. I ze Sa58 se da par (do 5) ran vydrzet.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#4 » stř 13. dub 2016, 12:11

samozrejme ze se da, ale preci jen to muze mi i trvale nasledky na sluch. Samozrejme obrana ma prioritu ale predci jen pokud to jde? Co kdyz mam sluchatka od mobilu/empetrojky (miluji tu zkratku vypsat :D) v usich?

Jinak teda i slabou rukou sem si schopny vecpat do druheho ucha, a to i bez znizeni zorneho pole, nebo ne? Pokud umis strilet jen jednou rukou (coz bych jako nekdo kdo se planuje branit zbrani bezpodminecne vedel mel) tak ji na obranu nepotrebujes a kdybys menil zasobniky tak stejnak nestrilis, ne?



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#5 » stř 13. dub 2016, 12:33

řešením by bylo stále nosit elektronická sluchátka :-D



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#6 » stř 13. dub 2016, 12:40

no to zas te budou povazovat za sileneho vraha jako toho u nas v bratislave :mrgreen:



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#7 » stř 13. dub 2016, 12:43

Tak by sis k nim musel připojit kabel s MPtrojkou. Pak bys nevypadal jako Otík :-)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#8 » stř 13. dub 2016, 12:51

Enerccio: nezažil jsem a doufám, že nikdy nezažiju. ale věřím, že v té situaci na nějakou ochranu vlastního sluchu nemáš ani pomyšlení. na ulici při přepadení asi útočník nepočká, až si z báglu vyndáš střelecké sluchátka nebo vyndáš z kapsy špunty a doma mě to zase přijde blbost nasazovat, když potřebuješ dokonale slyšet co se kde dějě.
a k těm zásobníkům. jestli se neubráníš jedním zásobníkem, dost pravděpodobně se neubráníš ani dvěma. pokud se nebudeš bránit vzduchovkou teda. :)



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#9 » stř 13. dub 2016, 13:03

no doma by to problem vubec nebyl jelikoz mam elektronicky takze bych slisel jeste lepe, a na zasobniky sem jen reagoval, ale jistou logiku to ma, co kdyz se ti zasobnik zasekne?



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#10 » stř 13. dub 2016, 14:10

Na nasazovani sluchatek pravdepodobne nebude cas, takze doporucuji alespon otevrit usta. Jo a s tim zacpanim ucha nestrilejici rukou: kdyz pominu, ze to bude to posledni, na co budes myslet, neni to stastne reseni. Ted na zavodech jsem odstartoval s napul nasazenyma sluchatkama (nasazene jen na jedno ucho) a po prvni rane mi v usich piskalo vic, nez kdyz jsem jednou odstrilel celou stage komplet bez sluchatek.
Hlavni myslenka tohoto tematu je dost scifi... :)



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#11 » stř 13. dub 2016, 14:12

proc by to melo byt scifi? jinak mohdy ma clovek cas predtym nez akutne nastane utok, napriklad vidi podezrele individum, tak si klidne naky sluchatka (treba jenom od empetrojky) dat, ne? A kdyz utok nenastane (nebo sme spatne vyhodnotili individuum) tak se nic nedeje.



MPaAD69D
Příspěvky: 10

Příspěvek#12 » stř 13. dub 2016, 14:18

Taky mám utkvělé v paměti "otevři hubu" nebo "ževjkej" ještě z dob, kdy jsme lítali v panelácích po Milovicích a stříleli po sobě antiperle. Zkušenější to odůvodňovali lepším vyrovnáním tlaku ve vnitřním uchu a dutinama. Takovej airsoft granát pod nohama je dost srovnatelnej s výstřelem a vždycky jsme to nějak přežili :D



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#13 » stř 13. dub 2016, 15:11

Chlapy, byli jste aspoň jednou v pouličním konfliktu? Nemyslím přestřelku, protože tu zažil málokdo z nás, ale aspoň rvačku na ulici? Na nic z toho co píšete dílem není čas a dílem si na to nevzpomenete. Musíte sledovat zájmovou osobu, vyhodnocovat jestli není útočníků víc, zda tam jsou nezúčastněné osoby, jaký je tam provoz, snažit se alespoň trošku komunikovat, do toho jestě obrovský stres, protože to pro nás není běžná situace atd atd. Zažil jsem to už vícekrát u armády i policie a pokaždé je to hektické. Ale mám i dobrou zpravu. Po pár ranách uši otupí a nebudete už ty rány vnímat. Pár dní vám bude zvonit v uších a pak to přejde...



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#14 » stř 13. dub 2016, 15:20

Nebo také ne a holt naslouchadlo anebo tinnitus do konce života.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#15 » stř 13. dub 2016, 15:24

Přesně!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů