Ochrana sluchu



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#316 » pát 11. bře 2016, 14:42

Odpovědí jsou střelecké špunty do uší - takové ty silikonové - utlumí dost, aby se nepoškodil (několika ranami) sluch a zároveň je přes ně docela slyšet. Dají se sehnat i dražší, které propustí slabší zvuky, ale ne impulsní hluk (výstřel). Třeba něco jako toto: http://www.earplugstore.com/blshearpl.html

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#317 » pát 11. bře 2016, 14:53

Ale to vůbec není špatný nápad, jako nouzovka pro nejhorší scénář obrany v domě by to mohlo být východisko.



PB77CZ
Příspěvky: 26

Příspěvek#318 » sob 9. dub 2016, 10:12

Mate nekdo zkusenost tady s temi Peltory??

Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#319 » sob 9. dub 2016, 12:14

Po zkušenosti ze střelnice musím popsat svou spokojenost se sluchátky 3M Peltor ProTac II. Trochu jsem se té investice bál, přece jen dát za sluchátka cca 5.000,- Kč není úplně málo, ale zkušenost s nimi opravdu výborná a děkuji marinakusovi, který mě ke koupení rozhoupal svým doporučením.
Odposlech je perfektní a velmi (!) příjemný i dobře prostorový a je opravdu příjemné na střelnici slyšet co kdo říká a o čem se baví a co se kolem děje a přitom při střelbě nemít žádný problém se zvukem výstřelů svých i sousedních.
Mám ještě sluchátka Bull's Eye III, která jsem koupil dříve, no byla by mi stačila jen jedna sluchátka, ale ta cena za elektronická mě v počátku odradila, byla to chyba. Ta druhá mi nijak nevadí, občas se hodí někomu, kdo půjde střílet se mnou, a potom je bude používat manželka při sekání trávy, ať si šetří sluch. Bull's Eye III tlumí pochopitelně více a je to znát, ale v praxi je takový velký útlum až zbytečný a útlum ProTac II, který je nižší cca 3 dB (útlum SRN, dílčí frekvenční útlumy jsou různé), je v praxi vyhovující a rozdíl je málo podstatný, a možnost slyšet co se "kolem šustne" a to skoro doslova (při nastavení většího zesílení je opravdu slyšet kde co i tikání hodin) je fakt příjemná.



vykys
Příspěvky: 19

Příspěvek#320 » sob 9. dub 2016, 12:35

Osobně doufám, že to nikdy nevyzkouším. Nedovedu si představit, že ve chvíli napadení, kdy si budu muset připravit zbraň, si ve stresu budu nasazovat cokoliv na uši nebo do uší. Toť OT.
Mám sluchátka bull's eye II SNR 31 dB, který sem dostal zdarma ke zbrani. Říkal sem si, kdyby to bylo málo, dají se dát špunty. Ale málo to není, výstřely na kryté stř. tlumí dobře a kolegu taky slyším. Takže za mě spokojenost i pasivníma.

PS: Nic proti elektronickým, jen se mi nechtělo dávat takový peníze, ikdyž pro zdraví.

PS2: Mějte se dobře a opatrně.



PB77CZ
Příspěvky: 26

Příspěvek#321 » úte 12. dub 2016, 07:49

Muze nekdo doporucit "prepravni" obal na Peltory??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#322 » úte 12. dub 2016, 08:17

Ve "střelecké tašce" bez obalu ve zvláštní přihrádce, jinak v igelitce v originál krabici, která je na ně tak akorát velká.



PB77CZ
Příspěvky: 26

Příspěvek#323 » úte 12. dub 2016, 18:01

Za predpokladu, ze nemam "streleckou tasku", ale jen obycejny "batoh" - myslel jsem spis neco jako :

Obrázek

A nebo alespon:

Obrázek

Samozrejme, ze se da koupit z originalnich zdroju, ale nechci platit za futral s postovnym vic jak za sluchatka.

A jelikoz neznam poradne cesky trh resp. moznosti, tak furt tapu.

Diky za kazdou konstruktivni radu.

:-)



Sent from my iPhone using Tapatalk



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#324 » úte 12. dub 2016, 18:52

Nic ve zlým a hledat obal speciálně na sluchátka mi přijde zbytečný. Vzhledem k tomu, že je tahám na střelnici, tak je potřebuju po ruce tak abych je mohl nasadit ve chvíli, kdy vstupuju (nebo se blížím) na střelnici. Nedokážu si představit jak kromě kufru se zbraněmi zápasím s nějakým obalem a tahám z něj sluchátka.

Já sám mám sluchátka volně v batohu a ve chvíli kdy vystupuju z auta u střelnice (u nás venkovní), tak šáhnu ještě u otevřenýho auta do batohu a rovnou nasazuju sluchátka, aby mi neprdly bubínky, když otevřu dveře a někdo to pustí z mosina nebo SVT. Na sluchátkách asi nebude nic co by zasloužilo nějakou extra ochranu (bavíme-li se o pasivních).

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#325 » úte 12. dub 2016, 20:26

Já jsem si z kostkovaného lajntuchu vlastnoručně ušil apartní futrálek. Pokud umíš šít na stroji, je to práce na chvíli, náklady nula nula nic, pocit k nezaplacení. pokud šít neumíš, je tohle ideální příležitost se to naučit :-)



Návštěvník

Příspěvek#326 » úte 12. dub 2016, 23:26

Já jsem tím zaúkoloval drahou polovičku a mám proužkatý lajntuch :) Aktivní by si volně hozené mezi věčném nářadím mohly ublížit.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#327 » stř 13. dub 2016, 09:13

Pokud by se někomu nechtělo šít, tak by se třeba hodil nějaký z těchto:

http://eshop.cesky-zapad.cz/eshop/index ... 0-10-19-35



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#328 » ned 28. srp 2016, 20:13

Asi blby dotaz ktery uz tu mozna padnul. Ale tlumi elektronicka sluchatka vic nez obyc? Nebo je jejich vyhoda "jen" odposlech?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#329 » ned 28. srp 2016, 20:26

Jejich hlavní výhoda je, že se slyšíš např. s kolegou na palpostu. Jinak útlum je daný vždy stejně.



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#330 » ned 28. srp 2016, 20:28

jj, jen odposlech je mi jasny. Ja jen jestli to treba neposila nejakou vlnu s opacnou fazi nebo nejaka takovy feature.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů