Přebíjení 9 mm Luger subsonic

jka

Příspěvek#16 » pon 22. lis 2021, 09:51

Já tvůj monolog napjatě sleduju, protože mě pořízení tlumiče možná přiměje zase vytáhnout lis. Takže, sorry, žádný užitečný vstup pro tebe nemám, ale nepíšeš to do prázdna ;).

McFly
moderátor

Příspěvek#17 » pon 22. lis 2021, 10:26

Ale jako jo, několik let dělám subsonické laborace se střelou ALSA 140g podsypanou prachem RS12 nicméně nejde mi primárně o udržení se pod zvukem ale o funkční IPSC laboraci pro mojí pistoli do divize standard.. To že je to subsonické je spíše druhotný produkt :)

4mike

Příspěvek#18 » pon 22. lis 2021, 11:31

McFly
Totéž, jen dodam, ze z 5 i 12" je PF velmi podobny,
jen tim karabinu nekrmim, je mi to v nekonfotni a tlumic je mi u ...

zarozak

Příspěvek#19 » úte 23. lis 2021, 17:49

Héfaistos: Jasně, že přebíjíme subsoniky. Na první stránce jsem dával laboračku na dost solidní subsonický náboj v plném výkonu a nízké ceně, který jsem zatím, i když se snažím laborovat i s jinými prachy nepřekonal jak v přesnosti, tak spolehlivosti, mě to chodí velice přesně i na větší vzdálenosti. Pravda.....mohlo by to hořet lépe a špinit méně, ale to už by nebyla nízká cena. Teď se trápím s Ba9 1/2.....hoření rapidně lepší, špinění rapidně menší, ale přesnost ve 100m totálně v kopru a i když se držím hodně dole, prach je to docela ostrý a neumím se pořád zbavit známek vysokého tlaku. Teď jsem si udělal nějaký pokus se 147grs Aresem a 3grs Ba 9 1/2, což je už celkem pod čárou, tak jsem zvědav až to proženu laufem a hradlama. Podotýkám, že při 3,3grs prachu byly kompletně zarovnané zápalky. Nějaké uchopitelné data v kombinaci s levnou u nás dostupnou střelouna tento prach nikde nejsou, ale většina se shodne na velké podobnosti s VV N320, tak se snažím odpíchnout od toho. Lovex poměrně vzdálený ekvivalent je D032...

U těch tlumičů bude taky záležet na kostrukci, u mého náboje to přidalo vždy kolem 10m/s v průměru z 11" laufu.......což už může být mnohdy hranice mezi sonickým kraválem a hadím pšoukem dle počasí a x dalších detailech

Héfaistos

Příspěvek#20 » stř 24. lis 2021, 12:10

zarozak píše:...U těch tlumičů bude taky záležet na kostrukci, u mého náboje to přidalo vždy kolem 10m/s v průměru z 11" laufu.......což už může být mnohdy hranice mezi sonickým kraválem a hadím pšoukem dle počasí a x dalších detailech

Tak to jsi měl nějaký divný náboje, nebo divnej tlumič/urychlovač ;) . Tolik totiž u fabrickýho S&S 150 gr nepřidá ani čistá hlaveň v délce tlumiče - viz obrázek co jsem postoval na předchozí stránce. Je tam vidět, že z hlavně 200 mm měl ten subsonik v průměru 310 m/s. A z hlavně 470 opět 310 m/s...

U mě sedmipalcovej tlumič nepřidal ani ň (a to je dobře, jsem spokojený).

Zpět na