Přebíjení 9mm luger



Netrefil
Příspěvky: 67

Příspěvek#1861 » pát 6. led 2023, 13:28

Zhutnělý materiál u rozšířené zátravky pro mě zatím nikdy nepředstavoval problém. Zatím jsem vždy usazoval zápalky do takových nontoxů bez problémů. Nevylučuji, že se někdy problém může objevit, ale vzhledem na poměr přebitých nontoxů bez problému ku nontoxům s problémy (zatím nula), je to pro mě jasná volba.

Uživatelský avatar
Michalll
Příspěvky: 81

Příspěvek#1862 » sob 14. led 2023, 19:26

Nontoxy vyhazuju taky, abych nějak upravoval zátravku a podobné věci .. na to nemám čas ani náladu, stačí se otočit na střelnici po výcviku PČR a luger hilzen mám kolik chci ... ale chápu, že ne každý má kam zajít na tu "správnou střelnici". Ale zkuste to, někde dostanete hilzny jen za to, že to tam po policajtech uklidíte a odnesete si s sebou co hrdlo řáčí :-)



Trpaslo
Příspěvky: 69

Příspěvek#1863 » sob 14. led 2023, 19:32

No a kde Tě to nechají takhle uklidit třeba?:)

Já na to nikde nenarazil zatím. Tak hilzny sbírám po sobě a semtam koupím holt.

Maximálně někdy když vedle na stavu střílí někdo, tak se s ním domluvim a posbírám si i po něm.

Uživatelský avatar
Michalll
Příspěvky: 81

Příspěvek#1864 » sob 14. led 2023, 19:36

normálně podle rozvrhu vidíš, kdy střílí PČR a stačí se jen zeptat ... líná huba ... znáš to ...

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#1865 » sob 14. led 2023, 23:08

No nevím, tohle snad fungovalo před pár lety, ale dnes si si skoro každá střelnice nábojnice hamouní pro sebe a pak je buďto prodává nebo dodává přebíjecím firmám typu AlsaPro ap, kteří jí potom na oplátku udělají lepší cenu přebíjenek.



Jiri_t
Příspěvky: 36

Příspěvek#1866 » ned 15. led 2023, 20:08

Také to nechápu když to většina střelnic prodává. I getload vykupuje atd.



KapitánPacička
Příspěvky: 300

Příspěvek#1867 » úte 24. led 2023, 19:38

[quote="Trpaslo"]No a kde Tě to nechají takhle uklidit třeba?:)

:lol: :lol: :lol: Kdyby ti odpovedel kde konkretne, tak mam pocit :lol: Ze uz tam budes stat frontu a zobat hilzny, budes misto neho Ty :twisted:



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1868 » úte 24. led 2023, 20:00

Taky sbiram na venkovni strelnici.Malokdy se mi tam nepovedlo posbirat minimalne 100ku navic.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 862

Příspěvek#1869 » ned 26. bře 2023, 19:31

Poradíte mi prosím někdo z vlastní zkušenosti lugerovou rozhrdlovací matrici nebo úplně ideálně vložku pro prachovací matrici Lee, která při vytahování rozhrdlené uvnitř NEnamazané nábojnice nebude dělat rázy, tj. ze které nábojnice sjede plynule?
Děkuji předem.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1870 » pon 27. bře 2023, 05:01

A s tou originál jsi něco dělal, nebo je jak byla v krabici? Když jsem přebíjel na LEE tak jsem rozhrdlovací kužel té vložky prostě vyleštil a bylo to v pohodě..



Jarda.Jezek
Příspěvky: 862

Příspěvek#1871 » pon 27. bře 2023, 05:32

Nedělal jsem s tím nic, vložka je, jak byla. Leštění je zajímavý nápad, měl jsem za to, že je tam nějaký tvrdý karbidový povrch, navíc leštěním trochu materiálu ubyde, aby pak kužel nebyl malý... Mám dvě matrice, tak to asi na jedné zkusím, když to přeženu, vložka stojí pár korun.

Ještě jsem se zběžně podíval na tu druhou vložku ve staré matrici a ta není na kuželu na pohmat nehtem zdaleka tolik ostře hrbatá jako vložka v nové matrici. Možná už hodně pomůže jen to, že je prohodím.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#1872 » pon 27. bře 2023, 06:48

Souhlas s McFly, vyhlazení (vyleštěním bych to nenazval) mi také hodně pomohlo. Hodně pomohlo i to, že jsem přestal prát nábojnice nasucho v ořechové drti, kde prach z drti usazený u ústí nábojnic způsoboval drhnutí a přešel na mokré praní v keramických tělískách. Nyní mám nábojnice hladké i zevnitř a zasouvání rozhrdlovacího kužele i jeho vytahování jde bez otřesů.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#1873 » pon 27. bře 2023, 07:00

Jak jsem tu matrici dostal, tak ji používám, ale peru na mokro v ultrazvuku a mažu. Jedu jen 9L střelivo.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 862

Příspěvek#1874 » pon 27. bře 2023, 08:16

Peru namokro v kyblíku s víkem (spíš odmáčím za občasného protřepání), na praní s tělísky se nechystám, ale o ultrazvuku přemýšlím, jestli má cenu do toho jít. Mažu zvenku, ne uvnitř. Zatím ohladím ten kužel.



RedAce_CZ
Příspěvky: 1

Příspěvek#1875 » čtv 6. dub 2023, 10:19

Na Hunting Bazaru jsem narazil na nabídku FMJ 124gr střel za velmi příznivou cenu (1.65Kč). Máte s nimi někdo zkušenost? Cena je samozřejmě lákavá, ale nerad bych z toho 10% zmetků vyhazoval a u toho zbytku se bál, jak to bude střílet nebo co mi to udělá se zbraní...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů