Střely 9mm luger



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#1 » pon 17. led 2011, 23:51

Další dotaz: mám kokily na lití střel od LEE po dvou ks v těchto provedeních:
141131.jpg
366607.jpg

Zatím jsem zkoušel to druhé provedení, teď mám přebité s tou první tak uvidím. Chci si pořídit kokily na 6 střel a u ostatních jsem dost často viděl tento typ:
294531.jpg
Můžete mi poradit kterou vybrat? Zatím mažu aloxem protože jsem to dostal k lisu ale nebráním se změně, co jsem četl, tak pokud se vyzkouší ta jednodrážková s patřičným mazáním, tak už nebudu chtít jinak :?:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



cony
Příspěvky: 56

Příspěvek#2 » úte 18. led 2011, 12:07

Já sám teda neodlévám, ale co vím tak ty první dvě jsou s mikrodrážkami určené na mazání Aloxem, ta s jednou drážkou je určená k mazání do drážky na speciálním lisu. Sám používám v olovu výhradně střely mazané do drážky a vcelku spokojenost. Používám rychlý prach v glocku tak to trochu špiní. Alox jsem nezkoušel, tak nemůžu porovnat. Mám pocit, že je někdo i zkoušel mazat aloxem, ale není to na to určené, na to jsou ty mikrodrážky. Při mazání do drážky jsou střely prakticky hned k použití a nelepí, zas to chce speciální lis. Jinak ke tvaru střely, pokud mají stejnou váhu jediný rozdíl je, že ty ogivály se budou spolehlivěji nabíjet do vetšiny zbraní, komolé kužely zae dělají pěkná kolečka v terči a lépe se vyhodnotí zásah. Soustřel a dráha střely bude do 50m stejná. Takže používej, které ti budou spolehlivě chodit a které se ti budou víc líbit.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » úte 18. led 2011, 13:16

Způsob mazání a od toho odvíjející se znečištění a čištění po střílení je jedna věc. Taky mi šlo o to jestli je některá z nich třeba přesnější nebo jestli je to jedno.

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » úte 18. led 2011, 18:04

je to jak s dlouhejma - každý může chutnat něco jinýho



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#5 » ned 17. bře 2013, 11:45

Takže snadnější mazání a celkově tedy jednodušší proces přebíjení bude se střelami s mikrodrážkou?



BGun
Příspěvky: 14

Příspěvek#6 » ned 17. bře 2013, 13:12

Ne. Je to jedno. I střely s velkou drážkou se běžně mažou Aloxem a fungují bez problémů



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#7 » ned 17. bře 2013, 18:34

A v čem teda spočívá hlavní rozdíl mezi těmito střelami?



BGun
Příspěvky: 14

Příspěvek#8 » pon 18. bře 2013, 09:04

No přece v tom, že jedny mají mikro a druhé velkou drážku :twisted:
Ale vážně. Měl jsem oboje různých ráží a na mazání voskem do velké drážky jsem se po čase vykašlal. Ano, dělal jsem to amatérsky naskládáním střel na silikonovou misku a zalitím rozpuštěným mazadlem do výše drážek a pak vyloupnout a zkalibrovat. Ale žádný rozdíl mezi Aloxem a voskem jsem nepozoroval. Kdyby jo, tak si mazací lis koupím. Hlaveň stejně špinavá (anebo čistá) jako jindy. Akorát daleko míň práce, pouze to chce nechat střely zaschnout a pak taky nelepí

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#9 » pon 18. bře 2013, 18:19

Takže ses Patriku rozhodl i odlévat ? :D
Já osobně jsem nikdy neodléval a ani snad nebudu (technické a prostorové zázemí mi to nedovoluje). Takže jsem střely kupoval. Protože jsem chtěl střílet IPSC, bylo mi doporučeno kupovat olověné střely s komolým kuželem. Všechny střely, co jsem kdy používal byly "jednodrážkové". Ty první střely byly mazány do drážky. Poté jsem přešel na poteflonované (potažené vrstvou teflonu). Tyto používám do teď a jsem s nimi maximálně spokojen. Na "takovéto domácí střílení" naprosto paráda. Můj osobní názor je, že ty poteflonované míň znečišťují hlaveň než ty mazané do drážky a líp se čistí. Jinak co se týče tvaru střely, jak už bylo napsáno - ty s komolým kuželem "dělají" do papíru krásné otvory. Pokud jde o podávní náboje se střelou ve tvaru komolého kužele ze zásobníku přes skluzavku do komory hlavně, tak s tím nikdy nebyl problém - stříleno z CZ 75 B.
Připojuji i foto mých střel. Ty první už jsou "naládované" - náhodou jsem na ně narazil jako na zbytkové.
Ty černé jsou poteflonované. jen teflon, nic jiného. Žádné další mazadlo, vazelína nebo cokoliv obdobného.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » pon 18. bře 2013, 20:47

Jo odléval jsem, najednou jsem udělal hromadu a zatím z ní těžím. Problémy s něma nemám. Nákup kleští jsem zatím odsunul.



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#11 » ned 24. bře 2013, 17:32

Tak trochu nemůžu souhlasit že mazání do drážky a Alox je uplně stejné.Stejně jako každý jiný jsem mazal Aloxem.Proč?Je to rychlejší a to že je člověk zasviněnej mě až tak nevadilo.Ovšem po nějaké době došla liteřina,odlil jsem jen z trubek a trochu liteřiny.Že byl lauf total jedno olovo na to jsem si zvykl ale střela se každá cca pátá strhla.
Po namazání do drážky,jak mě bylo doporučeno,strhávání přestalo a jako druhý příjemný efekt zanesení hlavně bych řekl řádově o 70 procent lepší a po výstřelu i vidím na terč a nemusím čekat na průvan než odletí oblak.

Jeden kolega neodlívá,ale kupuje.Nebudu psát od koho to je jedno,ale kupuje od něj více lidí.Nábídka je teflon a mazané Aloxem,koupil na ochutnávku.Čekal jsem střely odlité s tvrdostí jaká má být a usoudil jsem že takto odlité střely mazané Aloxem budou lepší a nebudou tolik zanášet jako moje měkoty.
Když mě kolega na střelnici se smutným výrazem ukázal hlaveň,tak trochu jsem se smál.Stejný pohled jako když jsem mazal já Aloxem.
Nevím na jakém foru,ale někde jsem se dočetl pokud je slitina moc měká tak se více zanáší na začátku nebo na konci hlavně,to už si nepamatuju.
Nyní neřeším odlívam ze závaží,je mi jedno jestli nalepovací nebo stará se třmenem.Sleji,vyčistím.Mažu do drážky,na moje střílení bohatě postačující.



BGun
Příspěvky: 14

Příspěvek#12 » ned 24. bře 2013, 18:12

sheep:
Můžeš mi prosím vysvětlit pár věcí. A nechci být ironický, fakt mě to zajímá:

Jaké střely a do jaké zbraně odléváš? Na jaký faktor přebíjíš?
Ty jsi odléval z čisté liteřiny? :shock:
Jaký poměr máš trubky:olovo?
Jak může mazání do drážky střely zamezit strhávání? Proč se strhne stejná střela, která je mazaná Aloxem? (Tohle mi prosím fyzikálně zdůvodni).
Kolik jsi toho Aloxu dával? Jistěže kouří, ale že by se muselo čekat až se dým rozptýlí aby bylo vidět na terč? :roll: Snad v kryté nevětrané střelnici, to snad jo. Ale na takovém místě je kravina střílet olovem.

Opakuju, nechci být ironický



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#13 » ned 24. bře 2013, 18:52

Zdravím,

když se tu tak dohadujete o mazání, tak bych měl malý dotaz, když si pořídím střely s aloxovou úpravou, třeba http://cs.strobl.cz/strely-pistolove-9m ... 2gr-c-i-p/ tak už se nemusí nijak mazat? Nebo to nějak ještě musím řešit?

Díky



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#14 » pon 25. bře 2013, 09:40

Nejsem v tomhle zrovna odborník, ale pokud vím tak olověný střely se mažou před kalibrací a před usazením. A jelikož tyhle se kalibrovat nebudou a namazaný už jsou, tak je nebude potřeba znova mazat.



BGun
Příspěvky: 14

Příspěvek#15 » pon 25. bře 2013, 13:35

Přesně. Normálně je přebiješ, tak jak jsou

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů