Střely 9mm luger



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#106 » ned 10. kvě 2020, 13:32

Jsem jediný, kdo si na 15m ze Shadow2 s kolimátorem a oporou představoval jednu díru?

Pro srovnání maličký kapesní double action revolver s drážkou místo hledí, ze stoje, jednoruč, bez opory, naopak, malíčkem a na 180 m.
https://www.youtube.com/watch?v=HIwVK_FxGZk

Samozřejmě to není zrovna obyčejný střelec, ale snad nejhorší myslitelná zbraň to zvládla. Vysvětlí mi někdo, kde je problém?

S kolímatorem ze stoje bez opory to dává na 914 m na balónek:
https://www.youtube.com/watch?v=jJ3XwizTqDw&t=1s

Z obyčejné plastové služební pistole s kolimátorem bez opory na 400 m:
https://youtu.be/oK0EdI_RluY

Jde mi o to, že ty zbraně to zvládají, ale závodní Shadow2 s kolimátorem, oporou a na pouhých 15m vypadá spíše jako rána buckshotem. (viz buckshot federal na 15m: https://bit.ly/2SQqA0U)

Nemyslím to špatně, sám jsem nahovno střelec, to sem netahejme, ale nerozumím tomu.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#107 » ned 10. kvě 2020, 13:56

s kolimem s 6MOA tečkou si přikryješ na 15m plochu cca 40mm

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#108 » ned 10. kvě 2020, 18:32

první serie 5 ran .... hlava S&B 115, břicho Limit 115 ... v obou případech šly 2 střely jednou dírou
20200510_102013.jpg
20200510_102018.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#109 » ned 10. kvě 2020, 20:49

No.. Na 15 m s oporou ten výsledek není nic moc.. Není to strašný ale ani dobrý. Na druhou stranu brát si jako příklad Jerryho a trickshoty na kilak kde pokles střely je v desítkách cm ( pravděpodobně vic jak metr), hraje roli vítr +krom toho byla stoprocentně spočítána balistická křivka, a stanoven zamerny bod, aby věděl kam vůbec mířit.
To je dost mimo..
Každopádně díky za test.. K limitu se stejně nikdy nevrátím.. Poslední pytlík střel jsem v ruce měl před 3 lety a ta volná jádra v plášti tam byla.. Krom toho na některých kusech značná oxidace pláště.. A značná = hrubý medenkou pokryty povrch.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#110 » pon 11. kvě 2020, 07:43

Ja mam s oporou horsi soustrel nez bez. Kdyz vidim, jak ti strili s&b, videl bych problem mezi zemi a zbrani.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#111 » pon 11. kvě 2020, 07:55

tak určitě je problém mezi zemi a zbraní ! účel testu byl ukázat, ze stejná zbran a střelec nastrili s Limitama a S&B zhruba stejne a nejhůř mu to jde s Alsa Pro ( nejhorší soustrel) .... chtěl jsem vymýtit Urban legend o tom, ze Limity lítají jak chtějí, lítají naplocho a celkove jsou na nic . tento test prokázal, že v mém případě ( zbran, naboj, ruka, oko, prach, navážka, zapalka ) je na tom Limit lépe než Alsa Pro



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#112 » pon 11. kvě 2020, 08:00

tomoking: a to jsi ještě nezkoušel třeba olověné střely ty se mi přijdou jako nejlepší.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#113 » pon 11. kvě 2020, 09:27

McFly: Jo to ode mne OT, ale protože jsem zrovna nedávno něco ověřoval a má to na papíře přímo před sebou... tak konkrétně na ten kilák, resp 945 m opadne o 10 m střela 6,5 Hornady HPBT 140 grs při V0 840 m/s. O 1 m opadne už na 350 m. Pro 9x19 jsem to nedělal, ale pro zajímavost, 148grs LEE 38 WC při V0 210 m/s opadne o metr už na 89 metrech.

PS: Počítáno čistě za účelem jedné teorie, výstřel při slope angle rovno 0 stupňů.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#114 » pon 11. kvě 2020, 10:25

tomoking - nezlob se na mě, ale test přesnosti na 15 metrů toho moc neobjasní. Tohle myslim nastřílim z ruky bez opory a bez kolimátoru a asi i s jakýmkoli střelivem. Na 15 metrech poletí dobře asi ještě všechno. Chtělo by to střílet na 25m nebo dál a opravdu z nějaký stolice, aby se vyloučila chyba rukou. Mě třeba Alsy taky nelítaly buhvíjak dobře, ale aspoň neměly ostatní Limití "přednosti". Ale pokud svýmu testu přikládáš nějakou vypovídající a ověřitelnou hodnotu, buď spokojen a Limity si užívej. Tvoje volba.
A jen tak mimochodem...Hyundai je furt krám :lol: :lol: :lol:



jardao
Příspěvky: 54

Příspěvek#115 » pon 11. kvě 2020, 11:27

To LordSalix, by mne zajímalo, kolik munice spotřeboval Jerry než se trefil, ale to už je vlastně jedno, účel je ukázat, jaký jsem frajer. Když na to koukám, tak by bez problému nastřílel z padesáti ran na 25m padesát desítek s nohou za krkem a zavřenýma očima.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#116 » pon 11. kvě 2020, 11:39

Jerry spotřeboval za život jistě miliony a miliony kusů munice a proto často tyhle šílenosti trefí třeba druhou ranou (ano může lhát, ale jako držitel mnoha světových rekordů si troufám říct, že nemá proč). Účelem nebylo porovnávat střelce, ale jenom si pro začátek ujasnit, co krátké zbraně fyzikálně zvládají.

A že když třeba Larry Vickers dává pomalu každou ranou popper na 200m ze stoje na mechanická mířidla z obyčejného kopyto glocka, tak jsem prostě očekával (možná špatně), že závodní speciál s oporou a optikou na 15m nám nemůže posloužit jako ukázka soustřelu, protože tam bude jenom jedna díra a že by to chtělo mnohem delší vzdálenost. A byl jsem překvapen, to je celé.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#117 » pon 11. kvě 2020, 12:14

Pánové...
LordSalix : nohama zpět na zem
tomoking: prostě to chce lepší mušku - Tvůj test nic moc nedokazuje krom kvalit střelce
a hlavně
VŠICHNI: KONEC OT :) !



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#118 » pát 24. črc 2020, 20:18

Střela ARES 135Grs EPRX ogivál-chodí to někomu dobře z CZ 75 Compact pod Lovexem D032??

Za boha se s tím nedokážu domluvit,už na 10m rozptyl trojnásobný oproti Alse 124grs,ale co hůř chodí to výrazně nalevo a nechce se mi zrovna dlabat do mířidel. Za to s Aresem 125grs EPRX ogivál to bylo celkem slušné a rychlé jednání :P

Má tato střela radši spíš horní nebo spodní hranici navážek?

Má to vůbec smysl se s tím dál párat nebo je to pro tuhle pistoli marná snaha? Potřeboval bych nějak rozumně zúžitkovat 500ks :roll:



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#119 » pát 24. črc 2020, 20:22

D032 je rychly prach pod taku tazku strelu. Specialne pod olovo. Este pod FMJ ano, ale pod tazke olovo uz moc ee. Skus S020 alebo BA9.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#120 » pát 24. črc 2020, 21:13

Machead píše:D032 je rychly prach pod taku t9azku strelu. Specialne pod olovo.


Ono by bylo dobré také říct pod jaké olovo (tvrdost,povrch,případně kalibrace a namazání).
Když řekneš "A" bylo by dobré doplnit také to "B".Zobecnit to nejde
S ARESY jsem udělal tu zkušenost že jedna krabice střel dobré a pak třeba dvě lítaly naprd.
Zkoušel jsem v průběhu let s různými prachy ve 44RemMag,38Spec.9L a okrajově ve 45-70 Gov.
Dlohodoběji jsem se nedobral nějakého stabilně dobrého soustřelu.

130 grs FPBB lakované EU střely s 3.25 grs D 032 mi lítaly z Pardiny při 305 m/s a PF 130 skvěle
147 grs teflonovaná olova když byla ještě před lety k mání s D 032 při PF 128 taky parádně
135 grs telonované s D 032 z CZ 75 TS lítaly taky dobře.
Těch 135 grs teflonovaných olověnek vybouchali známí během let několik desítek tisíc z různých zbraní a většinou nabíjeli
právě D 032 jku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů