Přebíjení 9 mm Luger subsonic



jka
Příspěvky: 56

Příspěvek#16 » pon 22. lis 2021, 09:51

Já tvůj monolog napjatě sleduju, protože mě pořízení tlumiče možná přiměje zase vytáhnout lis. Takže, sorry, žádný užitečný vstup pro tebe nemám, ale nepíšeš to do prázdna ;).

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » pon 22. lis 2021, 10:26

Ale jako jo, několik let dělám subsonické laborace se střelou ALSA 140g podsypanou prachem RS12 nicméně nejde mi primárně o udržení se pod zvukem ale o funkční IPSC laboraci pro mojí pistoli do divize standard.. To že je to subsonické je spíše druhotný produkt :)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#18 » pon 22. lis 2021, 11:31

McFly
Totéž, jen dodam, ze z 5 i 12" je PF velmi podobny,
jen tim karabinu nekrmim, je mi to v nekonfotni a tlumic je mi u ...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#19 » úte 23. lis 2021, 17:49

Héfaistos: Jasně, že přebíjíme subsoniky. Na první stránce jsem dával laboračku na dost solidní subsonický náboj v plném výkonu a nízké ceně, který jsem zatím, i když se snažím laborovat i s jinými prachy nepřekonal jak v přesnosti, tak spolehlivosti, mě to chodí velice přesně i na větší vzdálenosti. Pravda.....mohlo by to hořet lépe a špinit méně, ale to už by nebyla nízká cena. Teď se trápím s Ba9 1/2.....hoření rapidně lepší, špinění rapidně menší, ale přesnost ve 100m totálně v kopru a i když se držím hodně dole, prach je to docela ostrý a neumím se pořád zbavit známek vysokého tlaku. Teď jsem si udělal nějaký pokus se 147grs Aresem a 3grs Ba 9 1/2, což je už celkem pod čárou, tak jsem zvědav až to proženu laufem a hradlama. Podotýkám, že při 3,3grs prachu byly kompletně zarovnané zápalky. Nějaké uchopitelné data v kombinaci s levnou u nás dostupnou střelouna tento prach nikde nejsou, ale většina se shodne na velké podobnosti s VV N320, tak se snažím odpíchnout od toho. Lovex poměrně vzdálený ekvivalent je D032...

U těch tlumičů bude taky záležet na kostrukci, u mého náboje to přidalo vždy kolem 10m/s v průměru z 11" laufu.......což už může být mnohdy hranice mezi sonickým kraválem a hadím pšoukem dle počasí a x dalších detailech

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#20 » stř 24. lis 2021, 12:10

zarozak píše:...U těch tlumičů bude taky záležet na kostrukci, u mého náboje to přidalo vždy kolem 10m/s v průměru z 11" laufu.......což už může být mnohdy hranice mezi sonickým kraválem a hadím pšoukem dle počasí a x dalších detailech


Tak to jsi měl nějaký divný náboje, nebo divnej tlumič/urychlovač ;) . Tolik totiž u fabrickýho S&S 150 gr nepřidá ani čistá hlaveň v délce tlumiče - viz obrázek co jsem postoval na předchozí stránce. Je tam vidět, že z hlavně 200 mm měl ten subsonik v průměru 310 m/s. A z hlavně 470 opět 310 m/s...

U mě sedmipalcovej tlumič nepřidal ani ň (a to je dobře, jsem spokojený).



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#21 » ned 20. bře 2022, 17:09

Podělím se o své zkušenosti. Byl jsem mile překvapen funkcí mých subsoniků: střela Alsa 147 grn, 3 grn (druhá várka 2,9 grn a také funguje spolehlivě) OAL 29,4, zápalka SB klasická pistolová. Stříleno z SP 5, tlumič AS SL4, dalo se střílet i s tímto prckem bez sluchátek. Rychlost musím ještě změřit, zapomněl jsem doma hradla...
Vystřeleno cca 250 kusů nabojů i v rychlém sledu (nejvíce 60 ran v kuse, ale s mířením a přenášením na cíl), na venkovní střelnici jsem v uvedené konfiguraci jsem nepozoroval nějaké vyšší kouření co by způsobovalo slzení. Kamarád co měl pozoroval říkal že vizuálně to nekouřilo víc než nez tlumiče... Zašpinění zbraně pochopitelně větší než bez tlumiče, ale sbjektivně to nebylo tak hrozné jak jsem čekal, žádné nespálené zbytky prachu nebo něco podobného.

Pro druhou várku nábojů zvolím 2,9 grn (také uzkoušeno a funguje stejně dobře) a to z důvodu šetření zbraně v důsledku zrychlení závěru zpětným tlakem.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#22 » pon 21. bře 2022, 11:37

Vypadlo mi označení prachu, použil jsem RS12.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#23 » pon 21. bře 2022, 20:35

Zkoušel si to i bez tlumiče?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#24 » pon 21. bře 2022, 21:31

Co rychlosti ?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#25 » úte 22. bře 2022, 11:15

Bez tlumiče to fungovalo v SP5 v pohodě, 2,9 grn byla nespolehlivá v pistoli.
Je to laborace pro SP5 u krátké s ní m počítám.

Jak jsem psal hradla jsem nechal doma tak to zatím nemám změřené, chystám se to napravit při další návštěvě střelnice.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#26 » sob 17. zář 2022, 08:42

Taky prebijim Alsa FMJ 147grs prachem S020 a nemuzu si stezovat.

Moje oblibena laborace na ocelove terce (Ktera je dosti podobna, jak psal Hefaistos):
Alsa FMJ 147grs
Prach S020
Laborace 4,0grs
Oal. 29,5mm
Skrceno 1/2 ot.
Rychlost 275 m/s
360 Joule
133 Factor
Vsem zbranim chutna.
Soustrel je takovy prumer. Ony Alsy ani Limity nejsou zrovna na mirenku idealni.

I pres to, jsem se pokusil hledat laboraci, ktera bude nejpresnejsi. A prekvapeni nastalo, kdyz strela letela pouze rychlosti 240m/s. = 274 Joule a 115 Factor. Tohle jsou uz takove hadi psouky a jedine co spolehlive prebijelo, byla CZ 75. Ale ten soustrel jsem nechapal :shock: Jedna velika diry.
Bohuzel tahle laborace neni moc pouzitelna a taky zbran je dost spinava.



JZFireworks
Příspěvky: 95

Příspěvek#27 » čtv 6. črc 2023, 20:53

Ahoj,

Má někdo zkušenosti s:
Střela 147 RN BB ( střely.eu) poplast olovo / popřípadě stejná střela od ARES
Prach BA9
Zapalka klasika SB

Hledám nějaké osvědčené tipy na subsonic laboraci pro pistoli s tlumicem.
Tabulky Vectanu jsem projel ale nějak moudrý z toho nejsem :lol: jsem zelenáč a prebijel jsem zatím jen klasiku FMJ s D032.
Teď prechazim na BA9 a poplast olovo.
Rad bych to používal zatím v P10C + Glock 43, časem v Taurus G3C tactical kde by byl tlumič.

Napr p.Rašovský uvádí na webu 3,9gr BA9 - 28,5mm ale už bez uvedeni nějakých rychlosti apod ;)



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#28 » sob 8. črc 2023, 19:30

Mám změřeno z Glocka 43 olovo mazane váha 150 grs prach sypaný Ba9 3.0 grs OAL 28.60 mm. S/B zápalka. Rychlost V5 průměr 184 m/s.



JZFireworks
Příspěvky: 95

Příspěvek#29 » čtv 13. črc 2023, 08:47

Ahoj,

Tak mám vyzkoušeno:
Střela 147 RN BB ( střely.eu) poplast olovo
Prach BA9 3,8grs
Zapalka SB
28,3mm
Průměrná rychlost 260-270m/s (G43 + P10C) zatím bez tlumiče.

Soustřel na 25m “normální” co zvládnou moje ruce :lol:

Otázka na zkušenější - jaká je “zdravá” rychlost pro subsonic?
S&B udávají na webu pro subsonic 305m/s, mám tedy ještě lehce přisypat nebo muzu nechat když zbran cykluje?

Díky ;)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#30 » čtv 13. črc 2023, 19:27

Jestli ti to natahuje už od 3,5grs, tak bych nepřidával. Jestli začaly natahovat až od 3,7grs, tak bych se podíval do tabulek vectanu na podobně těžkou nebo těžší olověnou kuli, jestli je ještě rezerva. Pokud ano, radši bych přisypal, abych měl jistotu, že mi to bude natahovat i v zimě. Jinak rychlost je v pohodě, máš krátkou hlaveň, kdybys dal střelivo do delší, ještě by vzrostla, třeba tak o 10-15m/s, a to už by po přisypání mohlo být zbytečně moc.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů