Výhodnost přebíjení nábojů

Uživatelský avatar
milrach
Příspěvky: 86

Příspěvek#1 » čtv 14. říj 2021, 06:41

Borci v čem je hlavní výhoda přebíjení - náboje za levnější peníz ? Nebo mají vyšší kvalitu ? Nebo je to rituál, který máte rádi a trávíte s ním dlouhé zimní večery :-) ?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#2 » čtv 14. říj 2021, 06:47

Toto je nekonečné téma na všech fórech a sociálních sítích. Částečně platí všechno a poměr je jen otázka osobních prefrencí.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#3 » čtv 14. říj 2021, 08:35

Vyrobíš si náboje na míru svému využití.
A když konečně rozložíš cenu vybavení do ceny přebitých nábojů, tak to asi fakt je levnější :-D

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 588

Příspěvek#4 » čtv 14. říj 2021, 10:36

Levnější to začne být až po nějaké (a dost dlouhé době). Spočítej si lis + matrice + pračku(y) + separátor + váhy + (sušička u mokrého praní tj. tumbleru či ultrazvuku) + další doplňky (trimer pro puškové nábojnice ap.).

Přebíjet se vyplatí buďto pro ty, co střílí velké objemy a nemají sponzora na střelivo, nebo střílí přesně dlouhé vzdálenosti a chtějí si sestavovat a odladit co nejpřesnější střelivo pro svoji konkrétní zbraň.

U mě se celá sestava kompletu pro přebíjení zaplatila po cca 8 000 přebitých 357 Mag. Teprve poté jsem začal přebíjením "šetřit". U 9mm luger by to bylo nejméně 10 000 - 12 000 přebití, aby se to zaplatilo.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#5 » čtv 14. říj 2021, 11:25

A nebo se to vyplácí u dražších nábojů, například 45-70 se na krámě pohybuje kolem 40-60 Kč za kus (občas méně) a já si je vyrobím za cca 4,50 i s amortizací (nepočítám čas). Kvalitu si udělám podle sebe, tj. soutěžní.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#6 » čtv 14. říj 2021, 11:27

A počítáš do toho i čas, nebo to bereš jako zábavu / odpočinek?

Protože kdyby přebíjení bylo o koupi něčeho, do čeho to na na jedné straně nasypu špinavé nábojnice, prach, zápalky, střelu a z druhé mi vyjede podle nějakého nastavení přebitý náboj, tak bych to bral hned, 10000-20000 9x19 je ve finále celkem málo, nemluvě o dražších rážích.

Ale když vezmu v potaz, kolik nad tím člověk tráví času, tak jsou to dost jiné počty (respektive to občas ani nemá cenu počítat, někdo ten čas prostě nemá).

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#7 » čtv 14. říj 2021, 11:37

Já do toho třeba čas nepočítám. Nemám možnost v libovolnou chvíli a na libovolně dlouhou dobu přeměnit svůj čas na peníze. Takže to beru tak, že místo čumění na bednu přebíjím náboje.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 588

Příspěvek#8 » čtv 14. říj 2021, 11:38

2 peggy - A nebo ještě pokud někdo přebíjí nějaké historické (.320 Short, 8x57J apod.) které normálně nejsou moc k sehnání.

2 bbobb - Já přebíjím v čase "volna". Tzn. např. místo na koukání večer na film si třeba pustím nějakou hudbu a u toho dvě hoďky přebíjím. Ano, člověk přebíjením stráví hafo času, ale musí si pro to rezervovat právě ty volné chvíle, které by stejně vyplnil nějakou odpočinkovou relaxací.

EDIT - Sud mě s tím čuměním na bednu předběhl... ;-)

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#9 » čtv 14. říj 2021, 12:04

btw pro ty, co mají dostatečné zásoby matroše z dob, kdy byly ceny ještě normální, tak je teď cena přebíjenek vs továrního střeliva ještě mnohem zajímavější. A to i u takových "rohlíků" jako 9 mm Luger.
Otázka je, jestli se ty ceny ještě někdy vrátí zpět. Pokud ano, tak přebíjení ze starých zásob je dobrý způsob, jak přečkat tyhle šílené ceny.

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#10 » čtv 14. říj 2021, 16:12

Já v tom úsporu nehledám, spíše zábavu, ale především soběstačnost v případě kolapsu trhu. Kdo z nás by si před rokem pomyslel, že nebudou k mání pistolové zápalky..

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » čtv 14. říj 2021, 16:48

Uf no.. Od všeho něco.. Ale tím že ročně 10000ks+ vystrilim jen v ráži 9x19 tak ta úspora + náboj na míru je hlavní motivace.. Vybavení je v podstatě za rok v mým objemu zaplacený a to ještě prebijim i nějaké ty stovky ks 223.. Myslim že tohle téma je furt dokola ale :)



CzechPrepper
Příspěvky: 19

Příspěvek#12 » úte 1. úno 2022, 16:12

Dobrý den prosím o radu? Netuší tu někdo jakou to může mít orientační cenu? Téměř nepoužívané.Děkuji moc za případný odhad či radu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#13 » úte 1. úno 2022, 16:23

Podívej se na stránky RELOADER nebo strobl.cz ... Tam zjistíš hodnotu za nové zboží. S toho už pak můžeš odhadnout za kolik to nabídneš k prodeji.



CzechPrepper
Příspěvky: 19

Příspěvek#14 » úte 1. úno 2022, 16:29

Moc díky!



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#15 » úte 1. úno 2022, 17:59

Je to jako když ti žena upeče domácí štrůdl, anebo ho koupí v Lidlu. Sice víc práce, ale je to chutnější a za lepší cenu. Samozřejmě že se nejdřív musí naučit péct a správně dávkovat ingredience.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů