Přebíjení 9mm luger



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#1816 » čtv 9. čer 2022, 15:35

To jsou utržená dna?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#1817 » čtv 9. čer 2022, 15:39

Ne, nafouklý hilzny z volný komory, zkalibrovaný mizernou matricí
Naposledy upravil(a) 4mike dne čtv 9. čer 2022, 15:39, celkem upraveno 1 x.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#1818 » čtv 9. čer 2022, 15:39

adventurer píše:Choze: střely mám Alsy 124gr jinak vše stejné. Taky jsem začal tabulkami, ale jsou silně poddimenzované, takže jsem si dělal vlastní laborace pomocí Quickload a GR a u D032 jsem skončil na 0,28g respektive 4,32gr, OAL 29,5mm. Není to ale nejvhodnější prach, lepší a levnější je BA9 1/2 případně výrazně dražší S020. S přesností nemám absolutně žádný problém, nešpiní a fungují úplně ve všem bez jediné selhávky...CZ P09, SP-01 Shadow, Beretta PX4, APX, Cougar.


Proč je ba9 1/2 vhodnější než D032? Měl jsem za to že D032 je ekvivalent Accurate 2. Mám teď s020, ale vzhledem k množství, které se chystám vyrobit, jde i o cenu, přičemž srovnatelná navážka D032 vyjde na cca půlku ceny navážky s020, tak bych rád věděl, proč do D032 nejít...



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#1819 » pát 10. čer 2022, 06:57

je to individuální, každá liška chválí svůj ocas, já třeba používám D032 a jsem spokojen.



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#1820 » pát 10. čer 2022, 09:42

Jarda. Jezek - jdi do D032 když chceš. Používám ho roky do vícero pistolí i pcc bez jakýchkoli problémů. Spokojenost.



adventurer
Příspěvky: 22

Příspěvek#1821 » pát 10. čer 2022, 21:16

Dost jsem si s tím vyhrál, vyzkoušel jsem s touhle 124gr střelou všechny tři zmíněné prachy ve všech možných laboracích. Všechny 3 prachy fungují nejlépe při maximálních navážkách, vždy spočítáno tak, aby prach vyhořel beze zbytku a nepřekročil se max tlak. D032 je na 124gr střelu moc rychlý a nedá se s ním udělat nadupanějsí laborace, na to je nejlepší S020 a Ba9 1/2 je taková zlatá střední cesta. Nedej na rady a vyzkoušej si víc prachů a laborací a uvidíš sám co ti bude vyhovovat nejlépe. Pak sem napiš výsledek ;)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#1822 » sob 11. čer 2022, 09:35

Nadupanější laborace nebyla nikdy mým cílem. Jde mi spíš o opak. Dostat střelu k cíli a spolehlivě přebít při co nejnižším zdvihu a nejměkčím zpětném rázu. Dosavadní moje laborace byly takto laděny pro konkrétní zbraň, což se po čase ukazuje jako ne úplně prozíravé. Navíc bych řekl že po více jak deseti letech uskladnění hotového střeliva už tak hraniční navážka s020 ještě malinko zeslábla a už nechodí spolehlivě ani ve zbrani, pro kterou byla původně určena, takže mě čeká delaborace asi 1500 kusů. Přitom ještě starší série s acc2 si svoje funkční vlastnosti drží. V příští šarži prostě přidám něco málo nad...



KapitánPacička
Příspěvky: 297

Příspěvek#1823 » pon 20. čer 2022, 20:16

Jezek: 10let skladovat naboje, to toho asi moc nenastrilis. Se nemuzes divit, jestli delas naboje o vykonu flobertky :lol: Misto delaborace, bych do zbrane namontoval slabsi vratnou pruzinu a urcite to odstrilis.
A jestli neni takova moznost, tak prohnat pres matrici a strelu zalisovat o 1mm hloubeji. To by melo stacit.

Na jaky vykon laborujes a co je to za pistoli ?

Osobne jsem zastance, prebijet naboje na plnotucny vykon, pripadne alespon 90% max vykonu. Coz s D032 nelze.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#1824 » úte 21. čer 2022, 08:18

No, dlouho jsem nezávodil. Před dvaceti lety jsem střílel s ČZ75D Compact. Do ní jsem si dělal lugery. Pak jsem roky závodil s Kevinem, což snížilo moji spotřebu lugerů. Browningy jsem ale kupoval a nepřebíjel, takže lugery stárly. Pak jsem nejmíň deset let nestřílel skoro vůbec. A teď jsem se k tomu vrátil, zjistil že Kevin není v MPi Los konkurenceschopná zbraň ČZ75D compact se o 1,5mm nevejde do MPi, takže z dnešního pohledu moje staré zbraně jsou pro Los zcela nevhodné. Takže jsem pořídil canika sub na MPi a do Pi se chystám pořídit něco většího na způsob cz s2, ale možná i něco ještě většího, jako třeba kmr w-02 cuda. Už jsem v s2 testoval svoje staré střelivo, s prachem acc2 to funguje, s s020 ne. Je ho tam málo. Proto padlo rozhodnutí delaborovat. Slabší pružina do canika možná pomůže zkousnout šarži s acc2, ale určitě ne s s020.

Nicméně, nápad zmenšit spalovací komoru stojí za vyzkoušení, děkuji za něj, i když pochybuji, že zvýšení tlaku v komoře pomůže významně zvýšit zpětný ráz. Ale za pokus to stojí.

I kdyby to pomohlo ČZ75D, moc mi to k ničemu nebude, protože už s ní střílet stejně neplánuji.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#1825 » úte 21. čer 2022, 08:55

Jarda.Jezek píše:...pochybuji, že zvýšení tlaku v komoře pomůže významně zvýšit zpětný ráz...

Co jsi měl na škole z fyziky?

Zvýšení tlaku == zvýšení zrychlení (akcelerace) střely == zvýšení energie střely == zvýšení akcelerace závěru == zvýšení energie závěru.
O kolik to bude se dá lehce vypočítat, stačí prohnat střely hradlama.

Nicméně zrovna S020 není nějak extra citlivý na změnu spalovacího prostoru (na rozdíl od rychlejších prachů), takže pokud si dělal nějaké myší prdy, nepomohlo by IMHO ani zalisování střely na dotek s navážkou. S020 nejlíp funguje v oblasti maximální navážky, tedy plnotučných laborací. Absolutně to není vhodný prach na terčovky, na to se hodí spíš D032.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#1826 » úte 21. čer 2022, 09:00

K čemu je dotaz na mojí známku z fyziky?

Jinak popsaná fyzikální úvaha je přesně ta, která mě dovedla k témuž závěru. A proto jsem pochyboval, že to významně pomůže.



KapitánPacička
Příspěvky: 297

Příspěvek#1827 » úte 21. čer 2022, 21:30

Jezek: Jestli jsi proste rekreacni strelec, tak to chapu, ze jsi zmateny.

Ovsem, ta Fyzika :wtf:

Asi to potrebujes polopate, kdyz zalisujes strelu hloubeji a idealne ji jeste 1/2 otacky zaskrtis, tak docilis toho, ze bude spalovaci prostor zmensen, a vytazna sila strely, bude take vetsi. Tim padem vznikne narust tlaku. A kdyz mas narust tlaku, tak je jasne, ze prebijeci cyklus bude razantnejsi.
Je to jako by jsi do daneho naboje, "nasypal" zdibec prachu navic.
Takovou zakladni vec, pokud prebijec nechape, je to velky problem :shock:

Udelej treba 10naboju, kde zkratis OAl o cca 1mm a zaskrtis strelu. A jdi to vyzkouset. Jestli nemas hradla, tak proste koukat, zda to zacne uz spolehlive prebijet.
Kdyz ne, tak jeste malinko zkratis OAl, nez se dostanes na 100% funkcnost.

Ps. U vsech subcompaktu, se pocita s tim, ze se bude strilet plnotucne strelivo. Takze, pokud mas opravdu extremne slabe laborace, tak to muze delat problem, i kdyz zhratis to OAL.

Radeji bych ty nepodarene naboje, po zkraceni OAL, potom odstrilel v te CZ 75. Ta sezere i slabsi laborace.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#1828 » úte 21. čer 2022, 23:12

Tak já už nevím. Myslel jsem, že jsem se vyjádřil jasně, výstižně a dostatečně stručně, aby se nestalo, že některé mé slovo bude přehlédnuto. Mám pocit, že říkáme všichni tři totéž, jak kapitán pacička tak hefaistos dochází stejným způsobem ke stejnému závěru jako já, že zmenšení spalovací komory (ev. s případným doškrcením) nejspíš nepomůže dost. Proto jsem dvakrát opakoval slovo "významně". Dokonce to bylo citováno... Tím jsem myslel, že to nejspíš nebude stačit, aby to utáhlo canika v subkompaktu. Proto ty pochyby. Přesto jsem napsal, že to zkusím. Až budu mít výsledky, což může trvat i měsíce, poreferuji. Navíc čekám, až bude k dispozici slabší vratná pružina, i ta trochu přispěje.

Kde je rozpor a proč si myslíte, že to nechápu? Z čeho usuzujete, že jsem zmatený? Nebo že mám problém s fyzikou?

Nic proti opakování, je to matka moudrosti, ale měli bychom diskutovat k věci bez nedomyšleného osobního napadání a posmešků.

Věřím, že detailněji a opakovaně zde popsaná úvaha snad někomu prospěje.

Nevidím smysl vystřílet náboje ze zbraně, se kterou střílet už neplánuji, jen proto, abych je prohnal hlavní.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#1829 » úte 21. čer 2022, 23:30

V prvé řadě jsi sem nedal žádné informací o náboji. Schází prakticky veškeré důležité informace, jako jsou třeba zvolená navážka, OAL, zápalka, V0 atp... To se pak těžko něco radí.

IMHO, pokud chci vyrobit podvyživené terčovky, použiji D032 či obdobný rychlý prach. Rozhodně se myšoprdí terčovky nedělají s S020! S tímto prachem se dělají plnotučné dírkovače nejen papíru.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#1830 » stř 22. čer 2022, 00:40

Nedal. Ale z vývoje diskuse by mělo být jasné, proč to není důležité. Jen jsem popsal historii a směr řešení problému, jako varování pro ty, kteří by snad měli podobné úvahy, jako já někdy před patnácti až dvaceti lety. Po radě jsem se neptal.

Pokud jde o S020, vzpomínám si jen, že jsem tehdy chtěl acc2, ale nebyl, takže jsem tehdy vzal s020, protože byl prodejcem doporučen jako lepší. Hlavně byl skladem. Laboraci jsem odladil, chodila spolehlivě a další vývoj jsem popsal. Taky jsem napsal, že se chystám použít pro další šarži d032, který tu byl zpochybněn, a pak na můj dotaz po důvodu zpochybnění opakovaně potvrzen.

Takže děkuji za další potvrzení.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host