Přebíjení 9mm luger



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1771 » pát 22. dub 2022, 06:43

OK, byl to Vectan Ba9 1/2. Jde mi spíš o tu mechaniku, jak se to mohlo stát...

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#1772 » pát 22. dub 2022, 07:36

to je na věštění, poněvadž komplexní informace si necháváš pro sebe

1/ jaký lis a čí ruce - můžeš vyloučit double load ?
2/ jak pečlivě přebraná mosaz - můžeš vyloučit naprasklou hilznu ?
3/ čím kalibrováno - jak pevně je zalisována střela ? - souvisí s bodem4
4/ můžeš vyloučit, že se střela nezarazila při podávání do komory, třeba z příčin v bodech 2+3 ?

a takhle můžem pokračovat, m.j. i proto, že už jsem se třeba setkal s pár laufy zničenými zbytky pláště (nejmenovaného výrobce)
z jejich předposlední rány,
podobně vyskartovanou hilznu poté co podavač podal střelu obráceně, lis zalisoval a majitel si nevšimnul, nabil a...



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1773 » pát 22. dub 2022, 08:01

No, bohužel, tady to bude horší.
1/ Lis Dillon S1050, ruce kamaráda, nemůžu vyloučit nic...
2/ dtto, nevím, vím jen že je pečlivý...
4/ tohle snad vyloučit můžu, protože s nedovřeným závěrem bych pistoli neodpálil. Navíc střela skončila v terči v desítce.

Střely jsem prohlížel a určitě nebyla obráceně, to bych do zásobníku nedal.

Jak říkám, nedokážu si vysvětlit tu mechaniku, kdy v pořádku vystřelím do centra terče, odsune se závěr, samotná zápalka se rozplácne o stěnu zápalníku a spadne na stůl a nábojnice zmizí. A rána, jako bych ani neměl sluchátka...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#1774 » pát 22. dub 2022, 09:45

AntonŠpelec píše:... protože s nedovřeným závěrem bych pistoli neodpálil....

nepodsouvej mi nesmysly,
já nemluvil o nedovřeným závěru ale o možných příčinách zaražený střely,
čili extra zredukovaném spalovacím prostoru, což mi přijde nejlogičtější
asi bych vyloučil bod 1, - 1050 si nekupují začátečníci, tudíž lze kompetence předpokládat a možnou chybu lisu bagatelizovat



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1775 » pát 22. dub 2022, 10:11

Aha, no to jsem pochopil jinak.
Dobře, vezmeme tedy v úvahu prasklou nábojnici, kratší nábojnici nebo větší navážku. To by způsobilo destrukci nábojnice. Škoda, že jsem ji nenašel. Jenže podle mě je problém jinde, nejspíš byla moc volná zápalka a jednoduše vystřelila dozadu. Jak ale může vyletět zápalka z nábojnice, na kterou tlačí závěr?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#1776 » pát 22. dub 2022, 10:18

1/ kratší nábojnici vyluč, objem spalovacího prostoru s délkou nábojnice nesouvisí, OAL je konstantní, daná lisem.
Krom toho by ji nejspíš odhalil u přebíjení, nebyla by rozhrdlená a nešla by usadit střela
2/ zápalka evidentně nese známky vysokých tlaků, po dobu extrakce mohla setrvat napíchnutá na zápalníku (spíš tedy koukám že zaražená do otvoru pro úderník)
3/ ono když člověk přebíjí sám pro sebe, tak si může "poděkovat" sám sobě

Kingu HELP :D



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1777 » pát 22. dub 2022, 10:35

Ještě jsem slyšel, že někdo provrtává nontoxy, aby šla vypíchnout zápalka a prý se u nás na střelnici dají takové najít s poměrně velkou dírou. To by mohlo vysvětlit, proč zápalka vystřelila ven. Ten zbytek příběhu je pro mě tak trochu záhada. Každopádně si budu dávat větší pozor, jaké nábojnice budu příště dávat přebíjet...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#1778 » pát 22. dub 2022, 10:39

systémové řešení je přebíjet si sám



AntonŠpelec
Příspěvky: 95

Příspěvek#1779 » pát 22. dub 2022, 10:52

Já jsem do přebíjení šel jenom kvůli tomu, že se teď nedá nic koupit. Ten čas se mi ale do toho dávat nechce.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 577

Příspěvek#1780 » sob 23. dub 2022, 00:16

AntonŠpelec píše:Jak ale může vyletět zápalka z nábojnice, na kterou tlačí závěr?

Po extrakci. Stačí, aby bylo volné zápalkové lůžko. Točím 9mm nábojnice až do prasknutí. Ale občas se stane, že dříve, než praskne nábojnice z ní prostě začnou vylétávat zápalky, protože lůžko už je příliš volné (ono je to poznat už při přebíjení, že bude možná problém, když zalisování zápalky proběhne naprosto bez odporu.)

Tvůj případ bude IMHO několik problémů dohromady. Nicméně vidím to také primárně na zvýšenou navážku Což nijak nevylučuje trefit "desítku", jen se ti při tom může zbraň tak trošku rozskočit...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1781 » sob 23. dub 2022, 05:37

AntonŠpelec píše:Ještě jsem slyšel, že někdo provrtává nontoxy, aby šla vypíchnout zápalka a prý se u nás na střelnici dají takové najít s poměrně velkou dírou. To by mohlo vysvětlit, proč zápalka vystřelila ven. Ten zbytek příběhu je pro mě tak trochu záhada. Každopádně si budu dávat větší pozor, jaké nábojnice budu příště dávat přebíjet...

Tak to Ti mohu slíbit, že tímto to není :) Prostě to bylo poměrně dost přetlakované. Ono bohatě stačí aby bylo přebito v debilní nábojnici třebas od Maxtechu a tam není ani dvojitá navážka potřeba :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Freed
Příspěvky: 75

Příspěvek#1782 » sob 23. dub 2022, 10:56

Mcfly: Přikláním se k tvému tipu. Na tyto nábojnice je třeba si dát velký pozor.



jardao
Příspěvky: 54

Příspěvek#1783 » sob 23. dub 2022, 20:50

Myslím, že nejpravděpodobnější je zaražená střela jak psal McFly, může být málo zakrimpovaná nábojnice a střela se na náběhu do hlavně zarazí a zmenší OAL, zkusil bych jak drží v nevystřelených nábojích.
Mně takhle nefungovaly střely Los SWC 200g v 45 Springfieldu, kde se zarážely o náběh do hlavně ,v Sigu 220 bez problému. Nebo je zasuň do hlavně a vybij bez výstřelu a potom je změř.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#1784 » sob 23. dub 2022, 21:20

jardao píše:Myslím, že nejpravděpodobnější je zaražená střela jak psal McFly, ,....

To jsem psal já
hilzna maxtech je taky možnost
Nepravděpodobný se mi ale jevi úlet v navážce, u dilona by se fakt musel snažít.



Lukass_m
Příspěvky: 33

Příspěvek#1785 » ned 24. dub 2022, 00:36

Jak dostanete dvojitou navážku do 9x19?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti