Přebíjení 9mm luger



MojeTikka
Příspěvky: 1634

Příspěvek#1981 » pát 15. bře 2024, 20:34

Ja prebijim na jednooperaku ctvrt stoleti. A nechci nic jinyho, protoze i cesta je cil. S kazdym nabojem si pohraju. To mas, jako kdyz fotis na film. Premyslis nad kazdym snimkem a nakonec si ty fotky i prohlidnes. Kdyz to mlatis na matlafounu, nadelas stovky obrazku a kolikrat se na ne uz nikdy nepodivas.

Prebijeni je pro mne radost. Jako modelareni, taky mne bavi treba pul roku stavet letadlo. A ne to koupit v krabici v podstate hotovy, slepit behem hodiny cimsi jaksi a hura s tim ven.

Lidi jsou ruzny.



fulldeaths
Příspěvky: 43

Příspěvek#1982 » pát 15. bře 2024, 21:07

Neptun píše:to fulldeaths - o matricích Hornady na lugry jsme se moc nedozvěděli, zato teď hodně víme o "zahradní hadici" :lol:
abych nebyl mimo téma, já s nimi zkušenost nemám, ale zkus vedlejší fórum na střelectví, tam je o matricích trochu více info.
Doufám, že se to nikoho nedotkne a pokud ano, tak se omlouvám, jen mi to připomnělo ten vtip co tu nedávno proběhl...

Děkuji :) nechtěl jsem připomínat původní otázku, zatím jsem to řešil na vlastní půdě.



kiv61
Příspěvky: 581

Příspěvek#1983 » pon 18. bře 2024, 00:08

sud + kolombo:
vyměřeného času máme všichni stejně. Jak s ním nakládáme je pak každého věc.
Já osobně jsem "jednooperákový", vyhovuje mi to takto a nedává mi ekonomický ani reálný smysl pořizovat si vercajk na přebíjení těch mých 5k ks /ročně za násobky toho co mne stál ten jednooperák a jeho příslušenství ... :-)

Avšak zpět k tématu: LEE matrice jsou samozřejmě taková nižší střední třída ale pokud se k nim chová slušně, tzn. se čistí a mažou, minimálně při odzápalkování, formátování a roztažení se máznou trochu i hilzny, svou službu spolehlivě odvedou v řádech desetisíců. Alespoň toto má zkušenost.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 913

Příspěvek#1984 » pon 18. bře 2024, 07:51

Určitě vysokých desetitisíců. A výhledově možná i statisíců, ale tam ještě nejsem.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1985 » pon 18. bře 2024, 09:41




JZFireworks
Příspěvky: 101

Příspěvek#1986 » stř 29. kvě 2024, 18:57

Ahoj,

Mám otázku ohledne létání střel naplocho.
Prebijim ARES 135 FPFB poplastovana .356 .
Délka náboje 27,9mm
Vectan BA9 4,0-4,1grn
Zápalky SB/Fiocchi
Hilzny SB
Škrcení cca 1/2 otáčky
280-290m/s (funkce u 2 zbrani OK)
Přebito par tisíc bez problému.

Jelikož dochází hilzny od SB, začal jsem třídit ostatní výrobce.
Dnes jsem udělal testovací várku naboju z nabojnic GECO a STV.
GECO vše OK.
STV z cca 50 ran šli 3 naplocho + ve zbrani par nespálených zrn prachu.
Čím to může být? Vše je stejné jako u mosaze ze SB ale chování náboje úplně jiné :lol:
Po dostřílení STV a zjištění letu naplocho jsem nabil testovací GECO, také necelých 50 ran a vše OK…
Díky za rady a tipy ;)

EDIT: zbran měla za sebou cca 100 ran bez čištění :)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 913

Příspěvek#1987 » stř 29. kvě 2024, 19:15

Jestli jsi spolehlivě izoloval problém na nábojnice STV, není možné, že buď špatně drží škrcení, nebo mají silnější stěnu a žehlením zmenšíš průměr střely?



JZFireworks
Příspěvky: 101

Příspěvek#1988 » stř 29. kvě 2024, 19:27

SB(klasika i NTX), GECO létají jak mají, žádné zrnka nespaleneho prachu.
STV zrnka prachu a naplocho, nevím jestli mají silnější steny? Střelu jsem po žehlení nemeril.
Stalo se mi to poprvé.



fulldeaths
Příspěvky: 43

Příspěvek#1989 » stř 29. kvě 2024, 20:02

Nejsou STV magnetické? Myslím si, že jsem je teď třídil na magnet a vyhazoval. Můžou mít jiný odpor při přebíjeni i při výstřelu.



JZFireworks
Příspěvky: 101

Příspěvek#1990 » stř 29. kvě 2024, 20:08

Teď jsem projel hilzny různých výrobců včetně STV, nic se na magnet nechytlo.
Napadá mě ale jak psal Jarda.Jezek s tím zehlenim a následným zmenšení střely.
Zbran má nastrileno necelých 7300 ran - muže to hrát roli?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 913

Příspěvek#1991 » stř 29. kvě 2024, 21:14

Je to spekulace, ale příliš velká hlaveň v drážkách, k tomu malá střela navíc zmáčklá na ještě menší, by to způsobit mohly.

V poslední době se také trápím pocitem, že jedna z mých pistolí má možná průměr hlavně v drážkách větší, než je dle CIP zdrávo, přičemž střely z poslední várky, které láduji, nejsou už o tolik větší nad .356, o kolik byly ty dřívější. Protloukl jsem pár střel hlavní, měřil mikrometrem předtím i potom, ale pořád mi to nevychází tak, abych z toho byl nějaký moudřejší.



Rys
Příspěvky: 59

Příspěvek#1992 » čtv 30. kvě 2024, 05:35

STV (pozor na značení, jsou to i hilzny RED ARMY, TECH a další od STV) mají silnější stěnu hilzny. Na Turretu je to poznat - musím vyvinout větší sílu na páce, na progresu mi jedna STV rozhodí OAL nábojů na kolotoči. Hilzny třídím a hilzny od STV nepoužívám.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 913

Příspěvek#1993 » čtv 30. kvě 2024, 05:58

Takovou zkušenost nemůžu potvrdit. Do lisu mi padne cokoliv, co není železo (používám magnet), prasklé (používám uši) nebo hliník (používám oči). Nábojnice třídím jen podle ráže. Variabilita délky je pod 0,1mm. Variabilita na hradech je do 5m/s. Přestože nábojnice mívají různé vnitřní tvary dna, různě široké stěny, dokonce v různých výškách, k tomu mají různé délky a zjevně se liší i složením slitiny, nepozoruji jejich významný vliv. Vliv začíná mít až variabilita střel, pokud se jejich průměr pohybuje u průměru hlavně v polích.

Občas mi projde Makarov, což někdy vidím už v lisu. Když projde až k prachu, nechám ho do konce, dám stranou a spotřebuji na tréninku, jako by to byl Luger.

Jediné nábojnice, které dávám stranou, pokud si všimnu, jsou berdany (i když už taky některé prošly) a německé MEN. Ty mají krimpovaná lůžka zápalek, takže nové zápalky jdou osadit dost špatně, často se chytnou o hranu lůžka.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 913

Příspěvek#1994 » čtv 30. kvě 2024, 06:35

Oprava překlepu. Věta správně zní:
"Vliv začíná mít až variabilita střel, pokud se jejich průměr pohybuje u průměru hlavně v drážkách."

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti