Přebíjení 9mm luger



JZFireworks
Příspěvky: 96

Příspěvek#1936 » sob 22. črc 2023, 15:18

Já sice nejsem dobrý střelec… ale sám vidím rozdíl v přesnosti FMJ vs Poplast olovo.
Olovo lítá lip :-D



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#1937 » sob 22. črc 2023, 17:07

Které poplastované olovo kupujete?



v.k.
Příspěvky: 259

Příspěvek#1938 » sob 22. črc 2023, 17:29

Tomak píše:... Jediný, co o nich vím je to, že při střelbě smrdí jak bolavá noha a pravděpodobně budou dost zasírat vývrt.

Tim myslis, ze smrdi pri strelbe? To jsem si teda nikdy nevsiml, ale asi 8 let strilim z poplastpvanych pouze Ares. A zasirani vyvrtu taky neznam. Mozna ty informace plati pro nejak specificke poplastovane strely?



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#1939 » ned 23. črc 2023, 17:16

To nevím. Vím jen to, že na vnitřní střelnici už jsem si před lety všiml, že plast a mazaný olovo při střelbě prostě smrdí.
Já používám LOS a Alsy a je pravda, že LOS jsou přesnější. O fous. Ale na moje potřeby naprosto stačí. S plastem začínat nehodlám, jen mě zajímaly případný výhody a jak vidím, žádný podstatný nejsou. Těch pár halířů mě nezajímá, nejedu v nejlevnějších komponentech. Pro mě je důležitý stoprocentně funkční náboj a jestli vyjde na 3,30 nebo 3,70 je mi fuk.



v.k.
Příspěvky: 259

Příspěvek#1940 » ned 23. črc 2023, 17:36

Tomak> vsak te nikdo nenuti zacinat s nima, ja se jen ptal na pozadi tech udajnych nevyhod, ktere osobne neznam a imho nejsou realne. S tim spinenim vyvrtu to vidim presne naopak.
Pro me mely/maji poplastovane Aresy vuci FMJ krome nizsi ceny i dalsi vyhody. Jednak maji ploche dno, tak se da pouzivat Lee bullet feeder. A take fakt, ze na kazdem baleni poznacena presna kalibrace te dane sarze. Daji se tak vybrat do dane laborace konzistentnejsi krabicky a mit pak mensi rozptyl hmotnosti.



Grimpo
Příspěvky: 303

Příspěvek#1941 » úte 25. črc 2023, 21:09

Panove, prijde mi trochu humorne, ze si tu pomerujete... koule, ale dalsi paramerty moc neresite. Zamyslete se nad tim. Vse ma sve pro a proti. Je treba brat v uvahu krom ucelu i prostredky. Delku hlavne treba. Charakter vyvrtu, stoupani...

Napsat ze "poplastovane olovo rulez!" a FMJ je draha zbytecnost je stejny nesmysl, jako apriori zavrhovat odladene, spravne tvrde a dobre namazane olovo. Nebo kvalitni FMJ.

Zaverem snad jen - cena neni vsechno.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#1942 » stř 26. črc 2023, 08:08

Ale, vždyť tu je debata konstruktivní. Někdo se ptá na výhody, protože je nevidí, jiný je vidí, tak je popisuje. Jinak běžné pistole v lugeru mají v podstatě všechny obvykle délky hlavní mezi 3mi a 5ti palci, stoupání 1:10 a liší se maximálně charakterem vývrtu, jak píšeš. Jasně že jsou výjimky a odchylky, proto píšu obvykle. Ovšem ani to není úplně "směroplatný", jak říkala Máňa. Prostě je třeba zkusit, komu co a na co vyhovuje. Výhody mají obě porovnávané varianty, mají taky nevýhody a kdy se co uplatní a jak to komu sedne, se dá jen odhadnout, pak zkusit - a když ne, tak zkusit to druhé. Každý by měl zodpovědně zkusit oboje.

Zatím vesměs potkávám lidi, kteří poté, co zkusili celopoplast, nenachází důvod se k FMJ vracet. Ale možná že začnu potkávat i ty druhé. Určitě někde budou...



ossan81
Příspěvky: 75

Příspěvek#1943 » stř 26. črc 2023, 09:08

Mně pořád trochu chybí ta hlavní informace a to je odkud kupujete poplastované střely. Aresy jsou drahé, když koukám na Rašovského, tak to taky nevychází nijak zázračně. Když vezmu 147gr (které střílím), tak bez poštovného je to 2,1 Kč na kus a s poštovným ještě víc, navíc dost dlouhá dodací doba. Za velmi podobnou cenu lze sehnat i poměděnou Losku (z ciziny, ne u nás, tady jsou za 2,7...). No a když není výhodou cena a to šetření vývrtu je spíš pocit, než ověřený fakt, zbývá mi tak maximálně ta přesnost, na kterou jsem se ptal. Pokud jsou s poplasty navíc možné problémy v podavači střel při přebíjení, je o důvod navíc zůstat u poměděnek.
Jo pokud by se ty plasťáky daly někde sehnat třeba pod 2 Kč (za těžkou střelu ale), to by bylo krásné :-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#1944 » stř 26. črc 2023, 09:51

Já kupoval v únoru střely FMJ 124 gr za 1,70 kus, bral jsem jich 9000, tři krabice.
Mám to kousek, takže dopravu neřeším, vyzvednu, odvezu.
Vzhledem k váze balíčků si nedovedu představit dopravu jinak, než naložím z rampy do auta, vyložím na místě určení ...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1945 » stř 26. črc 2023, 15:43

jen zasíráte vlákno debatou, co patří jinam
viewtopic.php?f=74&t=1203&start=135
krom toho paušalizujete pičoviny, např. žádná z mých krátkých nemá 1:10



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#1946 » čtv 27. črc 2023, 12:37

Mám klasický 4ks deluxe set Lee matric.

Tahle matrice je stejná jako je v setu? Podle mě jo, ale nejsem si tím úplně jist.
Věděl by někdo? Díky


https://www.strobl.cz/en/lee-carbide-fa ... -9x19_p696



v.k.
Příspěvky: 259

Příspěvek#1947 » čtv 27. črc 2023, 13:43

Redsnake> ano, deluxe (SKU 90963) obsahuje stejny factory crimp die.



Redsnake
Příspěvky: 337

Příspěvek#1948 » čtv 27. črc 2023, 14:04

Ok, díky.



Neptun
Příspěvky: 68

Příspěvek#1949 » ned 27. srp 2023, 22:59

Ahoj, podělíte se někdo prosím o laboraci pro Shadow 2 na terčovku, ať se mám od čeho odpíchnout. Prach RS12, střela FMJ 124gr alza ( mám), ale jestli se Vám osvědčilo něco jiného rád vyzkouším.
Děkuji

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1950 » pon 28. srp 2023, 06:39

cca 4,2gr, můžeš i kousek níž

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti