Přebíjet nábojnice S&B nontox?



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#61 » ned 27. srp 2017, 19:47

Já se snažím NONTOXům raději vyhnout - ohýbám na nich jehlu docela pravidelně. Naštěstí mám doma soustruh, tak výroba jehly je pro mne bez problému. Dělám je z kulatiny o průměru 6 mm, část pro průchod kleštinou stočím na patřičný průměr a na konec vyříznu závit a našroubuji matici, aby se jehla nevytahovala. Hrot jehly je lepší dělat trochu kónický (stačí 2 stupně). Hrot z lenosti nekalím, ale třeba i na kalení jednou dojde.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



IronMaiden13
Příspěvky: 65

Příspěvek#62 » čtv 15. lis 2018, 21:04

Ahoj kolegové, kdysi jsme viděl nactrtek i s rozměry vypichovaci jehly od Lee. A teď když mám možnost si nechat nějaké vysoustruzit tak ne a ne obrázek najít. Prolezl jsme co se dalo, nemáte ho někdo někde ? Předem děkuji za odpoved.



xdman
Příspěvky: 65

Příspěvek#63 » sob 17. lis 2018, 08:43

To Majlont. Ohýbáš jehlu pravidelně díky své lenosti. Používám kalený polotovar na vrtáky a není problém s nontoxy. Průměr jehly brousím na 1,45 mm. Kalená jehla s přehledem propíchne zapomenutý long rifle v devítkové nábojnici a ani to nezjistím. Až po nějaké době, když si všimnu, že na jehle je něco napíchnuté.



coddy
Příspěvky: 28

Příspěvek#64 » čtv 28. bře 2019, 07:30

Dobrá jehla si udělá místo sama, jen je třeba se do toho víc opřít ale když to nevyjde tak je dost drahá.
Já točím asi 6000 nábojnic občas nějaké na střelnici přisbírám, pečlivě vytřídím nontoxy a pak mi stačí kleště, aku vrtačka a vrták tak 1,8 až 2mm a je to vyřešeno. Navíc jsou docela čisté tak že jdou do procesu rovnou.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#65 » pát 29. bře 2019, 21:30

To jako že zátravku převrtáváš akulou?



coddy
Příspěvky: 28

Příspěvek#66 » pon 1. dub 2019, 11:39

Samo sebou, nebo na stojanovce, to je fuk. Když máš obě ruce pravé tak si poradíš úplně se vším. Ty hilzny nejsou tak choulostivé a při domácím přebíjení pro pohodové střílení jsi tak na 80% maximálního tlaku, tak není co řešit. Jen je třeba pečlivě vytřídit popraskané či jakkoliv jinak domrvené nábojnice. Nontoxy mají malý průměr zátravky protože mají studené zápalky, nontoxovými zápalkami se normálně nepřebíjí a u normálních zápalek malá díra způsobuje velký tlak a nehomogení zášleh. Samozřejmě že je snadnější je zahodit ale za ušetření kačky nakoupíš víc kulí.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#67 » úte 2. dub 2019, 02:36

To je tak zanedbatelna suma pri tom pocte nontox vs normal a poctoch, ktore vacsina ludi prebija, ze to proste neurobi ziadny rozdiel na “vic kuli”. Tu tisicku prebijem mesacne bezne, ak je tam celkovo 50 nabojnic nontox tak prehanam. Idu do separovanych nabojnic ktore darujem znamemu co z nich robi zvonce a pracky.

9 mm sa valaju na mrte vsade, kde je tu nejaka financna uspora? To fakt niekto kupuje 9 mm nabojnice?



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#68 » úte 2. dub 2019, 06:00

já co mám obě ruce levé vrtačku nepoužívám. když už je mi líto těch pár nontxů vyhodit, tak vemu důlčik a kladivo a stačí do toho jednou maximálně dvakrát jebnout



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#69 » pon 9. zář 2019, 13:37

Kdyby nekdo potreboval, tak standardne vyrabim kalene jehly do lee matrice. Jedna se o material 19 436, kalim na cca 60-58 hrc.Obrázek

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#70 » pon 9. zář 2019, 16:42

Stewie> proc to kalis?



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#71 » pon 9. zář 2019, 17:05

Neohne se a nontoxem projede jak maslem. Uz mi i udelala diru do berdanu. Klasiky lee jsou z nejakeho blata, tak to ohnes skoro i prstem.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk



fletchercz
Příspěvky: 45

Příspěvek#72 » pon 9. zář 2019, 19:08

No nevim jestli je jehla Lee z bláta, ale dostala sem mi vystřelená zápalka do nábojnice při formátování. Jehla ji napíchla, jenže se neulomila a vytlačila kleštinu z matrice. Kleština má ostrouhanej závit, matrice kupodivu ok. Co mě zarazilo, že na tom Dillonu jsem nezaznamenal extra větší odpor. Takže zas takový bláto to není.
Sorry za OT
20190827_190534.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#73 » pon 9. zář 2019, 19:31

Sorry, ale blato to je. Kdyby nebylo, neohne se tak lehce kazdemu druhemu. Az bude chvila, tak to hodim na spektrometr. Jen teda pochybuju, ze mi to vyhodi nejake din nebo csn, bude to bud nejake cinske zelezo, nebo usa zbytky.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#74 » stř 11. zář 2019, 03:59

Stewie píše:Neohne se a nontoxem projede jak maslem. Uz mi i udelala diru do berdanu. Klasiky lee jsou z nejakeho blata, tak to ohnes skoro i prstem.


Kalenim das te nastrojovce tvrdost a ne pevnost, kterou ta jehla zvysovat nepotrebuje. Proto se ptam. Ty jehly by byly OK i bez toho zuslechteni. Naopak, kalene jsou krehci a hrozi ze se ulomi. Delal jsem nekolik variant taky z ruznych materialu pro velkoobjemove prebijeni Nontoxu v Lugeru a pak taky armadnich lepenych .223Rem. Jak pro celoformatovaci tak i krckove vypichovaci matrice . No a z plne prokalene 19xxx se hrot zahy (cca tisic ks takovych narocnejsich naboju) ustipne- viz prostredni krckova jehla a tmava full lenght jehla v prvnim obrazku. Ucelne je snad povrchove indukcni kaleni HSS, ale to se na takhle malych dilech dost blbe dela.

S tim blatem z ktereho jsou Lee jehly mas pravdu. Je to jen otazka casu kdy se ohne a potom staci dve ci tri rovnani a hrot se ulomi. Nejvic trpi prave 9x19 a .223Rem.

Lee Decappers vypichovaci trny _jehly ruzne.jpg

Lee vypichovaci trny_celoformat Decapper (2).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#75 » stř 11. zář 2019, 05:35

Dovolim si malicko nesouhlasit. O tvrdost mi primarne slo. Pokud se ma zlomit v dusledku kaleni, tak bylo v nabojnici uz neco extremne spatne. Momentalne jedu na jedne, ktera ma za sebou cca 30-40 tisic nabojnic. Mezi nema hromada non tox, nejake napichnute .22 a prave ten jeden proderavdny boxer(jasne, mohla to byt nahoda). Kdyby mi slo o pevnost tak zkusim 15330 nebo 40 qt. To bude treba dalsi testovaci vlna. Ale po tech cca 100 jehlach, co jsou uz v obehu, mam jen kladne ohlasy. Dalsi extrem by byl vzit nejakou bohlerku, treba k340. To by ale cena byla zase uplne jinde.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů