7x57



dmwdali
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » čtv 27. úno 2020, 14:25

Ahoj všem, prosím o radu, mám matrice Redding 7x57 a koupil jsem si k nim shellholder č.1 který je v databázi reddingu uveden, ale nejsem schopen tam nábojnice dostat nábojnice mám SaB. Koupil jsem ještě Hornady, ale stejný problém. Máte někdo zkušenosti, který shellholder použít. Díky všem za odpověď



skagerak
Příspěvky: 972

Příspěvek#2 » čtv 27. úno 2020, 14:57

Pro jistotu zkontroluj jestli neni povylezla zapalka atd ..



skagerak
Příspěvky: 972

Příspěvek#3 » čtv 27. úno 2020, 16:48

A jeste dotazy pro jistotu, naboj je normalni7x57? Zadna "okrajova" verze?
A shellolder je opravdu č.1 od reddingu? (Neni to treba č.1od lee atd?



dmwdali
Příspěvky: 2

Příspěvek#4 » ned 29. bře 2020, 23:09

Je to klasika 7x57, vyzkoušené nábojnice SaB, Brenneke, RWS ani jeden nešel do holderů nasadit. Shellholdery jsem si koupil na tuto ráži kterou udávají výrobci přímo na svých stránkách a to Redding č.1, Hornady č.1 a pak už jsem byl zoufalý tak LEE a tam je to č.2 ani do jednoho jsem to nedostal. Když jsem to ukazoval kamarádovi který také přebíjí tak nevěřícně kroutil hlavou, Prostě drážka nábojnice 7x57 odpovídá podle CIP 6,5 japan což je třeba pro synonymum 6,5x50 Arisaka a na to je holder Redding č.4 a Hornady č.34 který zde v ČR nikdo nemá, ten potřebuji kvůli trimovačce Hornady má větší díru než Redding. Nevadí mi, že jsem koupil 3 shellholdery, ale sere mě, že všichni udávají tyto čísla holderů, ale evidentně to snad nikdo nevyzkoušel. Chápu, že všichni hrnou springfiedy, třístaosmy apod., ale proč se to uvádí. jinak všechny ostatní nábojnice tam jdou 8x57JS, .308W, .30-06 spr, 7x64 apod, ale problém je v průměru té drážky která je oproti jmenovaným rážím podle CIP hold větší a tam je problém nikoliv ve dně nábojnice tam je tloušťka stejná u všech, nebo se to liší úplně min. a všechny holdery které jsem koupil v tomto nemají problém.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 2 hosti