Střely LOS pro .223R



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#31 » pon 29. bře 2021, 06:34

No ja som mal 2 v hradlach, sachta je na 2 baterky, jednu pripojenu druhu do foroty. Zdochle boli obe :D

Meranie nastrelu je v menu Extras > Calculate shot groups. Cesky neviem ako to je, pouzivam anglictinu.

Co sa laboracii tyka, GRT ma vyhodu, ze i ked nie je open source, data samotne su posielane uzivatelmi. Tzn. rovno z GRT sa da poslat vysledok na hradlach s danou navazkou prachu a s uvedenim sarze a porovnat s tym co je simulovany v GRT. Podla toho sa kalibruju jednotlive parametre prachov a teda cim viac uzivatelov postuje dany prach a vysledky, tym presnejsia je simulacia.

Napr. QL mi pri strele Prvi a D073.6 hlasil uz pri 25 gr vyrazne prekrocenie tlakov, co je nezmysel, kedze Johny na Youtube pouzil ten samy prach so strelou SMK 77 gr. az na 25.8 a az tam videl znaky prekrocenia tlakov. Ja pri 25 gr. som nic take nepozoroval a to je Prvi rovnako dlha strela.

Pistolove raze nie su na simulaciu tak presne, kedze dlzky striel kolisaju vo vyraznejsej miere a prachu sa sype podstatne menej, takze aj odchylky od tolerancie su podstatne vacsie. Ale da sa s tym pracovat.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#32 » pon 29. bře 2021, 07:58

Ked to tak postupne analyzujem, mozno to az taka traga nebude. Toto by aj na take IPSC pluvanie do 100 m mohlo byt. GRT pise 856 m/s resp 2810 fps zo 16" hlavne, power faktor 155, akurat na minor. Jedna vyradena ako uletena. Cez tyzden premeriam na hradlach a urobim viac z 1 serie a uvidime, tiez s kratsou OAL.

LOS_24_gr_D073_5_57,4 OAL.jpg


V kontexte fabrickych GGG 55 gr., 2 MOA bez vyradeneho vlavo:
GGG 55 gr fabricke.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pabloroy
Příspěvky: 10

Příspěvek#33 » úte 30. bře 2021, 12:19

Jo, díky, už jsem vyzkoušel, je to parádní nástroj - jednoduchý a intuitivní. Jsem zvědavý na další tvoje výsledky.

Abych si zkrátil čas, než mi dorazí puška a otevřou střelnice, vyrobil jsem si MOA terče na 100, 50 a z legrace i pro malorážku na 25 metrů (1 čtvereček = 1 MOA). Na internetu je toho mraky, ale buď jsou na yardy a ne na metry, nebo se mi nelíbí :D . Pro velectěnou střeleckou veřejnost přikládám PDF ke stažení.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#34 » úte 30. bře 2021, 16:04

Machead píše:Neviem, mozno som sa s tym moc sral, tiez som nemal zakrutenu Lyman M die na malinke rozhrdlenie, ktoru pouzivam neustale. A kedze nabojnice nijak neopracovavam co sa tyka ustia, tzn nezrazam hrany ani neodstranujem pripadne zdrsnenie na hranach, tak mozno doslo k poskodeniu strely pri usadzani.

Cez tyzden tomu dam druhu sancu, bez drbania sa, proste tak, ako prebijam normalne – Lyman M die na rozhrdlenie, 24,5 gr. D073.4, normalnych 56,6 mm a malinke zaskrtenie. Naposledy ked som tak skusil Hornady 55 gr. tak to slo slusnych 1,5 MOA co od takej pusky a striel vobec nie je zle.

Pre zaujimavost pokus s Prvi 75 gr. z toho isteho dna. Ak sa vynecha jedna uletena, ako zaciatok na dalsie pohravanie si to nie je zle. Puska aj ja strielat vieme, uz len najst to spravne kombo :D

Prvi_75gr.jpg


Na druhu stranu, aj ked to nemam rad, s vynechanim jedneho akoze „uleteneho“ je to tak tak na hrane prijatelnosti aj s LOS:
LOS.jpg



Zdá se, že od 25gr se to zase zmenšuje. Já jsem měl nejpřesnější laboraci na děrování papíru na 100m se střelama GGG dlouho 23,8gr.........ale zjistil jsem, že minimálně stejně přesně mi to chodí i u tabulkového maxu 26,2gr. Takže teď jedu tu maximální navážku, protože těch 23,8gr bylo na hradlech opravdu zdechlých jako prase a na větší vzdálenosti to hodně bral vítr.Škoda dělat v této už tak drahé ráži tak zdechlé jednoúčelové náboje jen na papír, když potřebuju silný a našláplý náboj, který si poradí s mnoha situacemi......přesnost to neubírá, flinta se s miculkem chová pořád velmi jemně a stabilně, takže mimo mírné zvýšení ceny a možná rychlejšího vypálení přechoďáku a gasportu se tam nic víc nekoná-stejně to s takovou nikdy neustřílím......ale na 300m je těch skoro 100m/s navíc už dost znát. Tak zkus ještě ten max. třeba to těm střelám bude šmakovat víc. A navíc všechny šarže D073.4, co jsem kupoval v poslední době byly fakt podmotorované jako prase.....oproti simulacím v QL a GRT úplný úlet, nechápu

Jo a ta nepřeškrábnutá vnitřní hranka na krčku dělá fakt hodně, pokud vidíš při usazování střely nějaké škráblé šupinky mědi z ní, tak to je úplně špatně a rozhodí to jak prase. Já už od té doby,co jsem to zjistil škrábu radši i vnější hranku a mám od toho klid



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#35 » úte 30. bře 2021, 17:07

Skrabanim si moc nepomozes, ono to chce prejst riadne v orechu aby si sa zbavil otrepov. Ked tak.

Nic, prave som skoncil bez drbania sa 30 ks. Tak ako robim vsetky IPSC kropicky na Dillone. Nejakych 56,7 mm OAL, 24.4 gr D073.4, skrtene velmi zlahka, rozhrdlovane cez Lyman M matricu aby nebolo nutne kazdu nabojnicu zvlast lestit krcok.

Zajtra uvidime. Ja nemam dovod ist pod nejakych 24 gr (skor okolo 24.5) s D073.4 lebo pozeram na faktor a zas nepotrebujem to hnat uplne smerom hore. Proste nech to robi faktor a nech to dava do 2 MOA a zbytocne sa s tym drbat.

Proste su to sypacky za par susnov a nebudem sa predsa trapit a snazit sa z toho robit tercovnicu. To taketo strely nie su a nikdy nebudu.
Kto chce dobru tercovnicu za este ake take peniaze tak Hornady 75 gr BTHP. Slusna strela, prijatelnych 0,25 € za strelu a s nejakym kvalitnym prachom a nie odpadom Lovex, povedzme s Reload Swiss 52 sa urcite da urobit pekny naboj za prijatelnych 40 centov. Je otazka ci sa to oplati, ked Hornady 75 gr BTHP Steel Match strelivo ide u nas po 55 centov (ale vzhladom na situaciu aj v USA nie je dostupne).

Budme realisti – kto chce tercovnicu, s takto lacnymi strelami na tejto urovni ide hlavou proti muru. NIKDY nema sancu z toho nieco vykuzlit. Duplom nie s Lovexom. Ale uz sa opakujem (po kolky krat?) :D

Mne to na IPSC staci. 1,5 MOA ak pojde stabilne dalej nebudem riesit. Kto chce benchrest, musi tomu prisposobit komponenty, vybavu a samozrejme, nemoze ocakavat cenu na urovni kopceka zmrzliny. Takto to fakt nefunguje.

Zajtra postnem vysledky. Je to 30 ks rovnako urobenych nabojov, tak urobim par 5 a 10 ranovych grup

K tomu Lovexu – uvidime, tie rozdiely su sarza od sarze rozlicne. Zatial neriesim, mam nakupeneho viac nez ma Slovenska armada. Naposledy som pocul ze kvoli podfinancovaniu trenuju sposobom ratatatata a bum bum. Hole ruky, bez zbrani a streliva. Keby mi to hovoril niekto iny nez instruktor v sluzbe ktory si srandu nerobi tak tomu neuverim…



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#36 » čtv 1. dub 2021, 07:03

Takze prikladam slubene namerane rychlosti, aj CSV subor (prochrono) ak by si chcel dakto nacitat do GRT. Pre meranie zasahov, tercik ma velkost 1" teda 25,4 mm

Screenshot 2021-04-01 at 07.55.27.png


A foto. Najprv GGG 55 gr sypane a Barnaul 62 HP pre kontext.

ggg55.jpg

barnaul62.jpg


LOS_1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Machead dne čtv 1. dub 2021, 07:14, celkem upraveno 1 x.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#37 » čtv 1. dub 2021, 07:08

Ako vidiet, rychlostne rozptyly su dost velke, aj tercove. V kontexte GGG to ale neni tak zle, za tu cenu.
Viac z mojej pusky zrejme nevytiahnem. Ze to moze byt aj puskou a prachom mi dava na znamost fakt, ze aj Hornady 68 gr lietaju slusne len a len s Vihta N140 a 23,5 gr. (1 MOA). Lovex D073.6 si moc neprdne. Strely som po urobeni slepakov vytiahol z nabojnice, su uplne bez poskodenia (po rozhrdleni s Lyman M matricou na 0.226 na konci krcka)

Strielane z lahu na 100 m (zmerane), Sig M400, 16", stupanie 1:7. Kompik DPMS Miculek, optika 16x50 s paralaxou, spust ATC Gold ~ 1 kg.
Naboj: OAL 56,7 mm. D073.4 24.4 gr. Sarza 2019-02-11

Vysledky z hradiel su len 1-2% od simulacie v GRT. Ak by mal niekto chut a moznost overit to v stupani 1:8 ci pomalsom, sem s tym.
Skusim este okrem Lovexu to Vihtavuori N140 ale pod takto lacnu strelu davat prach 2x tak drahy ako strela moc dovod nevidim. Este tak Reloading Swiss 40 ci 50, to je stravitelne.

Ak dnes bude cas, skusim nastrel z Daniel Defense, sice tiez 16" a 1:7 ale predsa len to ma hlaven o cosi lepsiu. Pre informaciu, korunku cistim pred kazdym meranim mosadznou kefkou.

Kazdopadne nepochybujem, ze strela je to kvalitna. Tercovnica mozno nie (aj ked z pomaleho vyvrtu mozno aj hej) ale zla nebude. Len proste do 1:7 asi ziadne zazraky nebudu. Kazdopadne, na IPSC do 100 m staci, na RDA pusku na 300 m pouzijem svoje prebijane prvi 75 gr a Hornady 68 gr. Strielam standard (teda len mieridla) takze tam sa to strati :D

LOS_2.jpg
LOS_3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pabloroy
Příspěvky: 10

Příspěvek#38 » ned 4. dub 2021, 17:13

Dík za výsledky. Až budu mít svoje z opakovačky 1:8 (což jen hned tak nebude :-( ), hodím je sem.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#39 » ned 4. dub 2021, 19:28

Skusim to este vyhnat na max rychlosti niekde okolo 25,5 gr D073.4 a uvidime.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#40 » ned 4. dub 2021, 20:05

Inak vdaka za zdielanie skusenosti - sledujem to tu v tichosti cely cas, vraciam sa k prebijaniu .223 - tiez mam doma aktualne len 1:7, tak ma to dost zaujima.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#41 » pon 5. dub 2021, 05:52

Nuz takto Michal, na to nase IPSC v cachticiach to staci a na RDA pusku v juli hore na drapliaku mam nachystanu 68 gr Hornady ktora lieta 1 MOA a menej :)
A co je najlepsie z Deutschlandu sa da(la) strela splasit po 18 centov takze s nabojom sa dostanem na dakych 31 centov tzn na cenu najlacnejsieho blbeho Barnaulu…

Takze tie LOS len prubujem kam sa s tym da dopracovat. Stejne v lete planujem toho rovno zo slovinska objednat par desiatok tisic nech je do foroty, malo by to od vyrobcu byt cca 7 centov za strelu.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#42 » úte 6. dub 2021, 08:39

Machead: Skrabnutim jsem myslel samozrejme srazeni hranek krcku vnejsi a vnitrni frezkou, jinak to ani nedelam. Zajimave, ze pouzivam skoro stejne komponenty jako ty, akorat se s prebijenim dost seru vc. prevazovani strel(ano u ggg jsou dve vahove kategorie ve stejne vaze) samozrejme i rozvazovanim nabojnic a nemam tak velke rozdily rychlosti



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#43 » stř 7. dub 2021, 10:30

Rozdiely rychlosti myslis voci mne alebo kolisanie v ramci tej istej navazky teda SD?

Aby som sa s kropickami drbal ako ty to nie.
1.) Lyman M matrica plne nahradza nutnost zrazit a ocistit hrany krcku
2.) vazenie nic neriesi, obzvlast u nabojnic
3.) S kvalitnymi komponentami aj bez drbania MUSIS dosiahnut dobry sustrel pre danu pusku. Ak nie, nemozno od komponentov cakat zazrak.

Ja som dosiahol slusnej presnosti za slusnu cenu s Hornady 68 gr BTHP. 1 MOA pripadne menej, 23-23,2 gr D073.4 tak, ako ma navazky Hornady v manuali,10 vydanie. Detto s 23,5 gr Vihta N140 (ale tu je nizka rychlost). S N140 skusim este ist na max.
Detto s Prvi 75 gr., 23,5 gr N140 a 1 MOA. Este musim poskusat s D073.5 kam sa dostanem s rychlostou a sustrelom.

Ale aby som cakal ze sa drbanim so sypackami za par centov dostanem na nejaky sustrel to nie. Ak to ide na 2-3 MOA tak je to fakt a vybavene.

S Hornady 68 a Prvi 75 bez preberania nabojnic. Proste nasypem a valim na dillone.

Ci si myslis ze s tymi GGG 69 gr Sierra co som tu postol sustrel sa vo fabrike seru rucne :mrgreen:

Ak sa niekto ma chut srat dva dni kvoli akej takej biede no prosim, moj cas to nie je. A ak s vyssie uvedenymi kvalitnymi strelami (ktore zas nie su ziadna hitparada na urovni Sierra ci Berger) dostanem na cenu lacnych kropiciek Barnaul ci na cenu mierne vyssiu nez 55 gr kropicky GGG a Fiocchi (ked dam drahy prach) tak to predsa nedava zmysel

Ak je na vstupe hovno tak na vystupe bude vzdy len hovno, nech neviem ako navonane



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#44 » čtv 8. dub 2021, 15:32

Myslím tím rozdíly mezi rychlostmi. Vážení nábojnic u mě udělalo naprosto nejvíc ze všeho v rámci toho drbání, výsledky na terči přímo hmatatelné.....když vážím jednoho výrobce a jeden rok,tak jiná váha znamená jinou sílu stěny a tím i jiný objem. Vážím jen nábojnice od SB...ti jsou naprostí experti na to, že i v jednom roce byli schopní udělat několik variant nábojnic s různou sílou stěny a dna. U jiných výrobců hlavně zahraničních je pro mě vážení nerelevantní,tam je to uniformní. Já jsem už teď se soutřelem té flinty spokojený a nemyslím si,že by to bylo tím,že se zajela. Výsledky se zlepšily okamžitě,co jsem se s tím začal tak drbat......pokud něco ošulím,třeba pravidelné zkracování krčků po 5ti přebitích, tak je to zase hned poznat na výsledcích protože těmi náboji střílím ze dvou různých platforem a u každé se krček natáhne jinak-po opětovném zformátování naměřím jiné délky, i když na vstupu byly stejné. Jediné střelivo,kde mi vyšla skoro celá krabička v SubMoa bylo SB match se sierrou 69gr, tam je to pro mě jistota,ale ochota vrazit do toho ty finance se pro mě nerovná výsledku,stejně jako u tebe s drbáním se s nábojnicemi. Naopak ty Hornady 68gr mi z mého stoupání nechodí vůbec dobře, jsou moc dlouhé na lepší stabilizaci, sierry jsou kratší a to je asi tak max. co si můžu z toho twistu dovolit . Já toho nevysypu tolik co ty i když taky vyloženě nezahálím a tak se budu drbat dál, protože vím, že to má velký vliv u mojí flinty naprosto zásadní a škoda každé koruny která padne vedle



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#45 » čtv 8. dub 2021, 20:19

A nie je rozumnejsie si kupit kvalitnu malorazku (Anschutz) z riesit benchrest z nej? Alebo teda od lacneho streliva ocakavat co sa ocakavat da (hovno) a kupit si kvalitne strely Sierra? Proste ak chcem strielat ultrapresne, prisposobit ocakavania a samozrejme, aj cenu.

Mne to 1 MOA s relativne obsotojnymi strelami Hornady 68 ci PPU 75 staci. Na 300 m. Do 100 m nech z tej hlavne lietaju aj sutre, ak s tym trafim gong ci popper alebo IPSC terc tak proste najlacnejsie sragory. Na trening mam ploche Frontiery a to je panecku presnost ako z brokovnice :D

Sparky k LOS - urobil som ich s nejakymi 25,8 gr D073.4, ale tu na Orave zase nakydalo snehu takze neviem kedy sa k tomu dostanem. Kazdopadne o tomto davam tomu vale, ak to nebude o cosi lepsie ostanem pri klasickych 24,5 gr (presnost ako 55 gr fabricke strelivo) a vybavene.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti