Střely LOS pro .223R



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#76 » čtv 5. srp 2021, 06:52

55tiek, nie CNC obrabane, ale klasicke.



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#77 » pát 6. srp 2021, 07:07

Těchto na kropení je dost.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#78 » úte 24. srp 2021, 05:39

Odpoved z LOS ohladom striel:

thank you for your e-mail and shown interest in our products.

In the past few months, we were dealing with the situation where our production capacities were on limit and we needed to calculate possibilities if we'll be able to confirm new customers and orders. At this point, I have to inform you, that our production capacities are for the year 2021 have sold out and we're not confirming new customers.

I suggest, that you contact us at the end of the year when we'll already have an insight into the year 2022 - in case we'll have extra capacities we'll be glad to send you our price lists and other business conditions.


Tudiz je to v prdeli. Neni med, neni olovo, neni nic…



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#79 » úte 24. srp 2021, 21:27

Dostal jsem podobnou odpověď...ano, situace je blbá prakticky se vším...



eerr
Příspěvky: 60

Příspěvek#80 » sob 28. srp 2021, 15:29

locki : Chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl v laboraci při přebíjení mezi celomosaznou střelou a váhově stejnou klasickou FMJ s olověným jádrem (tedy kratší ) ? Díky



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#81 » ned 29. srp 2021, 17:06

No logicky musis davat menej prachu. Navazky sa odvijaju nie tak od hmotnosti strely, ale od velkosti spalovacieho priestoru, a ten je pri celomosadzi podstatne mensi.



eerr
Příspěvky: 60

Příspěvek#82 » úte 31. srp 2021, 00:10

Taky asi bude při delší střele větší průtlačný odpor.



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#83 » stř 1. zář 2021, 21:48

Průtlačný odpor redukuje systém odlehčovacích zúžení střely. V kontaktu s vývrtem jsou jen relativne tenké prstence nominální ráže. U monolitů se to takhle řeší prakticky vždy. Rozdíl mezi monolity a plášťovanými nedělám, uplatňuji pravidla níže na vše.

Jak už padlo, je to o hloubce zapuštění a objemu nábojnice. Ten osobně měřím na jednou vystřelených, neodzápalkovaných z příslušné zbraně. Udělám průměr z 10 vážení vodou naplněných nábojnic jednoho výrobce a ideálně i jedné šarže. Zvlášť u 223 na přesnou střelbu je to třeba. Objem různých nábojnic se pohybuje od 28 do 31 grainů a to je zatraceně velký rozdíl. Snadno se můžeš dostat s maloobjemovou nábojnicí a víc zapuštěnou střelou do výrazně červených čísel v tlaku, kde jiná nábojnice s objemem na horní hranici může být úplně ok. Prostě nevýhoda 223. Čím menší náboj, tím větší nároky na přesnost laborací.

Používám GRT. Mám tedy změřený objem mosazi, střely LOS najdeš v GRT seznamu střel. Parametry dostatečně sedí. Pak jedu buď podle hloubky usazení, nebo OAL, což je jedno, obojím se dostaneš k optimálním laboracím. Moje osobní zkušenost je pak najít prach, který má vyhoření někde od 3/4 délky hlavně dál a tlakově se pohybovat někde mezi 380 a 400MPa, v GRT 3800 - 4000bar. Není třeba se bát jít do těch cca 102% naplnění nábojnice. To ještě není reálně kompresní navážka a potvrdí to i usazování střely bez zpětné vazby stlačení prachu. Vyhoření od 96% výš považuji za ok. Když se dostanu s pomalejším prachem do rozmezí těchto hodnot, preferuji ho před rychlejším. Proto D73.5 pro tuhle lehkou střelu raději, než D73.4. Platí samozřejmě pro Tikku s 24 hlavní. U AR15 to bude vycházet úplně jinak s ohledem na délku hlavně, OAL a především umístění odběru plynu. D73.5 tam nebude použitelná, kupříkladu. U samonabíječek je vždy dobré, pokud to má chodit trochu přesně, vyhoření před tím, než střela překročí místo odběru plynů. U kropítek bez hlavně, tedy vše pod 14,5 palců není třeba řešit nic. :-)

No a pak už jen vybrat navážku pro požadovanou rychlost. Jak jsem psal, z mé výše uvedené pušky je pro LOS 52gr optimum někde mezi 1000 a 1025m/s.



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#84 » sob 28. led 2023, 19:16

Kolegyně a kolegové, před drahnou dobou jsem psal, že se ohledně těchto střel ozvu s dalšími nástřely, pokud budou stát za to. Dnes naprosto mimořádný výsledek na Placech s monolitickými střelami LOS 52gr T. Po třetí hodině se udělalo úplné bezvětří, tak jsem si řekl, že poprvé zkusím tyto střely na 500m, což je při úsťové rychlosti zhruba 1020m jejich téměř hranice. Někde na 530 metrech už jdou pod rychlost zvuku. Byla to spíš taková sranda na železo 30x30, jestli to z pěti ran alespoň jednou cinkne. No a stalo se něco, co už možná z Tikky T3X TAC v 223 nikdy nezopakuju. Prach Lovex D073.4 :) , navážku a další věci na přání přidám. Hlaveň 24 palců. 1:8 twist. Stříleno v sedě ze stolu.

Mám s těmito střelami řadu velmi dobrých výsledků do 300m pod půl MOA, ale k ničemu podobnému jsem se ještě nepřiblížil. Byl to pokus s 73.4, normálně dávám do Tikky pod tuto střelu prach 73.5. Chodilo to slušně, někde kolem 0,6-0,8 MOA celý den, ale jak trochu fouká, jde to ukočírovat do těch 300m max. A na závěr v úplném bezvětří tohle:

Obrázek

Haluz, ale milá.



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#85 » pon 30. led 2023, 19:53

Tak to paráda velká!!! Obě oči na 500m zavřený.
Mně krásně chodí LOS 155gr v 308. Za danou cenu luxusní věc. A teď vidím, že to prubnu i ve 223 8-)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#86 » pon 13. bře 2023, 15:25

Zkoušeli jste někdo ty LOS 52grs i v samonabíječce?



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#87 » pon 13. bře 2023, 16:45

Ano. Ty Hunter. Neni to match strelivo, ale do 1.5 moa ve 100m bylo vse.



Neptun
Příspěvky: 63

Příspěvek#88 » úte 14. bře 2023, 15:11

Nějaká aktuálnější zkušenost se střelou LOS 22 cal (224 Diameter) 55 gr FMJ ( tou obyčejnou, lacinou)? Stačí to na akční střelbu do 50m? Na začátku vlákna jsou nějaké rozpačité komenty a pak už k této laciné střele víceméně nic. Spíš se ta diskuze stočila jinam. Děkuji



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#89 » úte 14. bře 2023, 15:23

Na akční střelbu, na LOS, na IPSC, na blbnutí a na cokoli nejen do 50m naprosto stačí. Jen to prostě není match střela. Pokud jde o zásah alfy zóny nebo vitální zóny, není problém ani 200m.



Neptun
Příspěvky: 63

Příspěvek#90 » úte 14. bře 2023, 15:55

Díky, zkusím je tedy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti