Přebíjení 6,5 Creedmoor prosba o rady pro začínajícího



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#1 » čtv 8. črc 2021, 20:30

Dobrý večer všen,
chtěl bych se pustit do přebíjení 6,5 CM na terčovou střelbu z Tikka t3x tac a1, počítám vzhledem k možnostem v ČR a svým t.č. max do 500 m. Co se této problematiky týče (přebíjení) jsem úplný začátečník, bez instumentária, pouze s obecně nastudovanými znalostmi a s pár radami od známých. Vím, že otázka je velmi obecná, ale v té změti informací se mi těžko orientuje. Na českém webu jsem toho moc nenašel (spíše se týkaly lovu) zahraniční, tedy hlavně USA, jsou zase na mě moc pokročilé, nemyšleno jazykovou bariérou, ale přílišnou podrobností diskutovaného, nebo cenovou relací komponent nad rámec mých možností, nicméně množství videí na youtube mám shlédnutých. Objednal jsem se si LEE ULTIMATE RIFLE DIE SET 6.5 CREEDMOOR matrice, jelikož zrovna tato komponenta se zdá být stran dostupnosti nejproblematičtější. Samozřejmě o krizi, co se zápalek tyče vím, ale stejně jako co se střel týče, mám možnost pár set kusů přes známého. Co se lisu a dalšího vybavení týče, tak přemyšlím pro začátek na levnějšími variantami, např. Lee. Střílel jsem prebíjenky se střelami Lapua Scenar L, ale známy, který mi je dělal jaksi dále není k dispozici, navíc se tomutu chci již dlouho začít věnovat. Budu moc vděčný za jakýkoliv postřeh, kritiku tohoto rozhodnutí apod., resp. doporučení rámcových laborací, prachů apod. Předem moc děkuji a přeji hezký den.
TS

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#2 » pát 9. črc 2021, 07:36

Proč LEE matrice? Tohle nepochopím. Pro začátek přeba Redding Comp.Set a nebo jestli tě hodně tlačí peníze tak Hornady.
S lisem je to podobný, od LEE připadá v úvahu jen Clasic Cast a ten zase není levnější.
Pořídil sis ráži s potenciálem střílet hodně dobře tak je zbytečný se trápit s mizerným vercajkem. Zvlášť když s přebíjením začínáš. Věř nže úspora na matricích, lisu a dalším nářadí je zanedbatelná.



king
Příspěvky: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 14. črc 2021, 21:26

Mám taky Tikku T3x Tac A1, 24" v 6.5 CM a spokojenost. Moje laborace:

Nábojnice Lapua
Zápalka S&B SR
Střela Lapua Scenar 139gr
Délka náboje 72,2mm
Prach RS62 43.5gr
v0 = 827m/s

Prachy RS jsou konzistentní (maximální rozdíl v šaržích je dokonce deklarovaný, v praxi je ještě menší). RS62 je jednosložkový prach = mín žere hlaveň než prachy s nitroglycerinem, dosáhneš s ním ale o něco menší úsťové rychlosti. Na 500m ti to ale bohatě stačí.

Výbava
Matrice RED-38446 Redding Type S-Match, Bushing .289
Lis Lee Classic Cast
Ruční zápalkovač Lee
Prachovač - celkem jedno jaký, prach pak dosypat na váze s pomocí powder trickler

Lis je za tu cenu hodně dobrý, lepší by byl ale Turban:
https://turban-shop.de/produkteproducts/pressen/

Dva terče:
100m: vždy 5 ran v jednom terči
300m: ze závodů v Holešově. Rozptyl z 10 ran 4,3cm
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#4 » čtv 15. črc 2021, 23:11

Dekuji moc za detailní info a laboraci. Naprosto stejnou mám v plánu, jen jaksi nejsou zápalky atd zejo…Tak zatím prebijim již nějakou dobu mnou na stejně flinte odzkoušenou, tedy střely stejné, prach lovex s062 38 gr, zápalky s&b LR, nábojnice většina vystrilenych továrních s&b :) jakmile ale seženu (což se jeví až v nekonečnu) tak planuji stejnou jako Vy.
Zdraví Teodor



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#5 » stř 4. kvě 2022, 07:56

Dobrý den,

mohl bych se vás zeptat, jestli jsou tyto nástroje pro přebíjení této ráže pro začátečníka vhodné, případně jaké zvolit alternativy??

Lis: https://www.strobl.cz/lee-classic-cast-press_p419

Váha: https://www.strobl.cz/vaha-na-strelny-prach_p35

Prachovač: https://www.strobl.cz/lee-deluxe-perfec ... sure_p7894

Matrice: https://www.reloader.cz/redding-6-5mm-c ... e-die-set/



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#6 » stř 21. zář 2022, 17:00

Mohl bych poprosit někoho s QuickLOADem o laborace pro ráži 6,5 creedmoor.
Prach RS62, nábojnice GECO, zápalka Fiocchi LR, hlaveň 24 palců.
- střela SB 140gr FMJBT, OAL 69,5mm
- střela Lapua scenar 123gr, OAL 70,8mm
Děkuji.



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#7 » čtv 22. zář 2022, 11:07




king
Příspěvky: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » čtv 8. úno 2024, 17:18

"Moje" oblíbená laborace v tlakoměrné hlavni:

Střela: Lapua Scenar 139gr
Prach: RS62 43.5gr
Nábojnice: Lapua SR
Zápalka: RWS SR 4033
L6: 72.2mm
Hlaveň: 600mm

Průměr z 5 ran:
V7.5 = 848m/s
s(V7.5): 2.4m/s
(Max 852m/s, min 846m/s)
Pmax = 4281bar
s(Pmax): 56bar

Tlak na limitu CIP!



Choochoo
Příspěvky: 10

Příspěvek#9 » pát 15. bře 2024, 14:11

Kingu, nahore na tercich uvadis rychlost 827m/s a ted 848m/s. Cim myslis ze to je? Sarze prachu, zapalka, teplota nebo zalapovana hlaven nebo jiny duvod?
Diky



king
Příspěvky: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » pon 18. bře 2024, 22:40

Tak sarzi prachu to jiste nebude :D ty rozdily jsou minimalni.

Tech faktoru je spousta ale hlavni vliv bude mit hlaven.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host