7,62x39 subsonic



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#16 » sob 18. led 2020, 21:02

A mozem sa opytat na dovod vyroby takeho naboja? Cena kvoli strele Ares? No ale mosadzna nabojnica musi byt z novovyrobeneho naboja a to lacne nie je, po 5-6 prebitiach tam tak ako tak moc usporu nevidim.

Uprimne, celkovo mi unika dovod subsonicu v puske. Kvoli cene s odlievanou strelou este mozno, ale coraz popularnejsie .300 BLackout v subsonicu nechapem vobec - ved tam je energia strely miziva, to rovnaku sluzbu (ak sa bavime o obrane/taktike) urobi karabina v 9 mm. Samozrejme ak je to na domace zuvanie tak ano, predsalen nabojnice .223 su lahko k dostaniu a lacne. Ale i tak, ked zaratam cenu strely tak ma to vyjde furt drahsie/rovnako ako prebita .223



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#17 » ned 19. led 2020, 13:05

Uvažoval jsem úplně stejně jako ty.....dokud jsem si z toho nevystřelil


.300blk v subsonicu se střelou Ares má na ústí cca 650+J tak samo 7,62x39 a na 100m přesnost standart kosy,to ti luger nezastoupí. Dokonce plnotučný tokarev se na to ve 100m energií nechytá.
Jediné co to sráží na úplnou nulu je momentální cena továrního střeliva. Ale přebít za cenu přebité .223 to jde,jen to odladění je tam x násobně náročnější,prostě běh na dlouhou trať s nejistým výsledkem ;)
Skládat subsonic z kvalitních komponent převyšující cenu továrního náboje od SB je holý nesmysl,je to předurčeno jen na zábavu a valení gongů,na mířenku ani náhodou,tam jedině supers. Taky home defence bych si s tím dovedl představit jako ideál ve spojení s tlumičem,pokud je někdy povolí. Kdyby se to zadařilo odladit,neváhám a jdu do vršku v .300,protože mě to přesvědčilo hned na prvním terči ;)

7,62x39 subsonic je jen taková výzva,které jsou mnohdy slepou cestou :lol:



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#18 » ned 19. led 2020, 21:35

No, tlmic na puske ti da tych 140 dB co je tak max. uroven na ktoru to stlmis a to je hlucnost 9 mm v lepsom pripade. Tak ako tak nic prijemne v interieri, ale urcite prijatelnejsie nez nejakych 180 dB z normalnej pusky :)

Anyway, to je hypoteticke.

Kazdopadne ako pises aj sam, cenovo to zmysel nedava. Kedze tlmic mat nemozeme, 7,62x39 mm cipovane je furt lacnejsie nez cokolvek prebite tak fakt ten dovod nevidim :)

Ako znamy, kupoval si lower na ar-15, potom dlho pracne skladal upper, to len pre to, aby mohol robit .300 Blackout s Ares strelou. Ze lacne strielanie. Ked zaratam pracnost skracovania (nema Dillon ako ja kde by namontoval skracovacku od dillon, ma jednooperak a pilku), cenu strely tak sa na to rovno mozem vysrat. Tu .223 s Frontier strelou urobim za 18 eurocentov, resp. 5 Kc. Minuly rok som kupoval strely Hornady 55 gr. v akcii za 10,5 centa, ktore su lepsie ako Frontier a smelo s nimi na 400 m by nemal byt problem.

Tak ja fakt neviem. Isto, casom sa oplati prebijat aj 7,62 ale typicky ludia co maju kosy to robit nebudu, toho sa budu zbavovat aj kvoli sprisneniam legislativy. Vidim to u nas v klube, 1/2 clenov hradi clenske len kvoli drzbe 58, strielat vobec nechodia. Taki sa na prebijanie rovno vyseru.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti