Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » sob 25. led 2014, 06:59

Ahoj, začnu v brzké době přebíjet .223 pro své V-ARko a tak bych byl rád kdyby se se mnou někdo podělil o své zkušenosti s přebíjením tohoto náboje. Po netu se něco najde , ale zdá se že jej v čechách moc internetu znalých přebíječů nedělá :). Nechci vyrábět žádné super přesné náboje, ale průměrný slušný střelivo pro tréning, akční střelbu a zábavu (na blbnutí) - mířenka je mi zatím vcelku volná :) (nechci používat oceláče a rád bych se přebíjením dostal na stejnou nebo lepší cenu než stojej právě ony). Je mi jasné že pro samonabíječku je vcelku nutná kalibrace celého náboje. Spíš pokud máte někdo typy na prach (zvažuju Lovex D073.4) či slušné a "levné" střely (našel jsem Hornady bulk 55gr za 2.66Kč/ks) , jaké zápalky (SR nebo SPM) atd..
Díky moc!



Flash
Příspěvky: 51

Příspěvek#2 » úte 4. úno 2014, 13:33

Na tyhle střely momentálně ladím náboj do 20" Dlaska. Prach S060-2 a SR. O víkendu se snad dostanu k měření a dám sem následně vědět.



LittleBoby
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » pát 28. úno 2014, 11:45

Pár informací, možná pomůžou k zlepšení všeobecného přehledu :)

http://www.naboje-prebijeni.cz/index.ph ... 1&blogid=7



Sodom
Příspěvky: 2

Příspěvek#4 » pon 18. srp 2014, 11:00

McFly píše:Ahoj, začnu v brzké době přebíjet .223 pro své V-ARko a tak bych byl rád kdyby se se mnou někdo podělil o své zkušenosti s přebíjením tohoto náboje. Po netu se něco najde , ale zdá se že jej v čechách moc internetu znalých přebíječů nedělá :). Nechci vyrábět žádné super přesné náboje, ale průměrný slušný střelivo pro tréning, akční střelbu a zábavu (na blbnutí) - mířenka je mi zatím vcelku volná :) (nechci používat oceláče a rád bych se přebíjením dostal na stejnou nebo lepší cenu než stojej právě ony). Je mi jasné že pro samonabíječku je vcelku nutná kalibrace celého náboje. Spíš pokud máte někdo typy na prach (zvažuju Lovex D073.4) či slušné a "levné" střely (našel jsem Hornady bulk 55gr za 2.66Kč/ks) , jaké zápalky (SR nebo SPM) atd..
Díky moc!

Ahoj. Jsem na foru nový. Vidim, ze mas take VARku. Ja ji mam od lonska a take prebijim, tak se rad podelim o zkusenosti. Omlouvám se, že pisu do prispevku. Kontakt na me: matousek.zbynek@seznam.cz

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » úte 19. srp 2014, 13:59

Už jsem to zmáknul, střela Hornady 55 grainu, prach vectan Tubal 2000 19 grainu, zápalky SaB SPM, OAL 57.4

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#6 » úte 19. srp 2014, 15:24

Pod tuhle střelu sypu 22gn D073,5 , chodí to moc pěkně ale chce to dlouhý lauf. FL kalibrace a škrtím. Zápalky SB SR.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » úte 19. srp 2014, 20:07

Jo já mám hlaveň 14,5" kalibruju též FL a škrtím matricí od LEE (factory crimp)



Sodom
Příspěvky: 2

Příspěvek#8 » úte 19. srp 2014, 22:20

Slyšel jsem v Sportand Defence,že Tubal 2000 už nebude.Prý se přestal dělat.Já ho nedávno koupil,takže přejdu zpět k D 073,4.

Uživatelský avatar
OndrasFM
Příspěvky: 488

Příspěvek#9 » pon 27. črc 2015, 20:32

Kluci jaké používáte matrice? A máte i prachovací? Dělá to třeba lee a do clasiku bych jí mohl dát. A poslední dotaz, kde se dají koupit střely za rozumnou cenu? Diky

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#10 » sob 29. srp 2015, 13:33

Rád bych se zeptal k přebíjení této ráže, jaké je nejlepší zvolit matrice v poměru cena/užitná hodnota. Výhledově plánuju AR-15 a přebíjet si kvůli ekonomickému hledisku. Prach jsem zde vyčetl jako asi nejdoporučovanější pro rekreační nenáročnou střelbu (do 150m) Lovex D073.4, zápalky SB SR a střelu nějakou levnější variantu 55 gr FMJ (nejspíše Hornady), pokud to půjde. Ještě by mě zajímalo, je nutné pro samonabíječku nábojnice nějak upravovat? Zatím přebíjím pouze 9mm Luger, o puškovém přebíjení teda vím jen to, co jsem zde přečetl a toto jsem zatím úplně nepochopil. Díky za případné odpovědi. Přebíjím na Lee Classic Turret a rád bych u něj zůstal i u této ráže.



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#11 » sob 29. srp 2015, 20:56


Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#12 » sob 29. srp 2015, 21:03

Díky, na Alsa Pro jsem nedávno koukal kvůli pistolovým střelám, ale toto jsem přehlédl, moc díky za odkaz ;-)



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#13 » sob 29. srp 2015, 21:11

jsou to PP , ale na tvůj lis , zbraň , nenáročnou střelbu a ekon. hledisko asi plně dostačující maximalně bych je převážil a roztřídil

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#14 » sob 29. srp 2015, 21:20

Jojo určitě, budu hledat co nejlevnější variantu na postavení náboje. Takže budu používat buď tyto nebo Hornady 55gr. Ještě mě zajímá u nábojnic, je u nich nutná úprava délka a další?



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#15 » sob 29. srp 2015, 21:28

Všechny nábojnice musíš zakrátit na stejnou délku, zjistit optimální déku náboje s danou střelou vs. tvá nábojová komora a zásobník víc najdeš třeba ve foru na střelectví

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti