Přebíjení .223 remington - samonabíjecí puška

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#481 » stř 5. led 2022, 13:35

Jo Frontiery taky za dané prachy ( pod 2kč/kus ) jsou fajn... MSR-15 Recon se vejdu kolem 2MOA což na mé účely dost dobře stačí...



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#482 » stř 5. led 2022, 14:51

Poli píše:Z čeho to střílíš?

Z Antregu 12.5" (1:7) a 16.5" hlavně (1:8)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#483 » sob 8. led 2022, 06:57

Bacha, vcera som pozeral u germancov ceny Frontierov ze zoberiem zas nieco do zasob. Podrazeli a to o hodne, ale stale je to za nejakych 8-9 centov/ks lacnejsie nez cokolvek ine. Len treba overit ze su spicate a nie tie ploche ktorych mam 10 tisic a z podavaca resp. z matrice Mr bullet feeder nejdu pouzit lebo sa meni aj priemer zakladne a v nabojnici to nedrzi ak sa to nepoda rucne. Neviem ci na tej serii robil nejaky ozraty african lebo inak si to vysvetlit neviem.



Tomak
Příspěvky: 458

Příspěvek#484 » sob 8. led 2022, 10:22

Myslím, že důležitější než to, že někomu nefungují v matrici je fakt, že lítají moc pěkně. Možná to bude tím, že nemám žádnej podavač střel a tudíž nezaznamenávám problémy s tvarem. Mám špičatý i plochý a na turretu s matricema RCBS a LEE absolutně v klidu. Takže problém bude asi v konfiguraci lisu, takže nic, co by se nedalo řešit. Samozřejmě nějaká ne úplně stopro série se asi vyloučit taky nedá...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#485 » sob 8. led 2022, 19:06

No podavam ich rucne. V konfiguracii to urcite nebude, jednoducho tym plochym sa meni aj priemer zakladne a podavacia matrica to ma problem podat tak, aby to drzalo v nabojnici. Neraz to musim pridrzat aj rukou, nielen to polozit na nabojnicu ako zvyknem.

Tie ploche navyse zas tak presne nelietaju. Ale furt lepsie nez SBcka a Barnauly takze si niet na co stazovat :)
Len to ze to musim patlat rukou co dost spomaluje a je otravne. Ono zas s podavacom na Dillone nemam problem urobit tu tisicku za hodinu, rucne je to o par stoviek menej ale nic co by som neprezil.

Horsie je, ze tie ploche mi niekedy sprajcne v komore. Na dvoch ARkach, DD aj Sig M400. Zvacsa posledna v zasobniku sa sprajcne tak, ze ju zarazi dnu do nabojnice.

Raz som skusal u jedneho znameho v jeho DD so 14.5” hlavnou a tam to bola zadrzka za zadrzkou prave kvoli nepodavaniu.
Na trening dobre ale uz sa im vyhybam.



Tomak
Příspěvky: 458

Příspěvek#486 » ned 9. led 2022, 21:28

Mně to naštěstí v DD M4A1 šlape bez problémů. I v Rugeru 556 MPR. Občas ten problém byl, ale za to mohly levný plechový zásobníky. Teď používám jen Magpuly. Prakticky jsem těch plochých vystřílel nejvíc. Teď vezmu něco z toho Limitu. S těma se naposled pracovalo i střílelo dobře.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#487 » ned 9. led 2022, 22:20

Ako ist to ide ale raz za cas sa to sprajcne. Jedno aky zasobnik. Magpuly, Amendy, DD origos, plechove rozne (aj nove Brownells/OK Industries).

Limity - no, sklamali. Su drahsie ako Frontieri a dostat sa s nimi na presnost frontierov je v 1:7 nemozne. Ale hej, robi sa s nimi dobre, ale cena/presnost hra v neprospech.

Najlepsie kombo boli a su Hornady 55 gr, i sypacky za 10,5 centa (bejvavalo) lietali vyborne. Teraz bulk pack za 14 centov za ks, ak je to stastie ich vobec zohnat.

Na trening stacia aj frontiri ci limity.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#488 » úte 11. led 2022, 11:04

Našel jsem si rozměry C.I.P. kde je uvedena maximální délka nábojnice. Chápu tedy dobře, že pokud budu mít nábojnici o této délce, už nemám přebíjet ale zkracovat?
Nikde jsem nenašel minimální délku nábojnice, na kterou lze zkracovat. Dá se někde dohledat?
Díky



Tomak
Příspěvky: 458

Příspěvek#489 » úte 11. led 2022, 12:20

Nábojnice do délky 44,70 mm používám a přebíjím. Delší zkracuju na cca 44,50 mm. Za jak dlouho nabydou zas přes 44,70 mm nevím, ale určitě víc, než dvě tři přebití. Narazil jsem i na nábojnici 44,20 mm a fungovala.
Na druhou stranu existuje i dost lidí, co se zkracováním moc nezabývají. A taky jim to střílí.
Myslím, že i Machead to už někde zmiňoval. Snad se nepletu...



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#490 » stř 12. led 2022, 11:21

Díky.
Ještě dostaz ohledně nábojnic. Abych mohl přebíjet nábojnice GGG a Frontier, musím po vypíchnutí zápalky provést úpravu lůžka zápalky?
Jde vypíchnout první matricí LEE na formát a vypíchnutí? Nebo je na to spešl způsob?



Tomak
Příspěvky: 458

Příspěvek#491 » stř 12. led 2022, 12:18

Úpravu a čištění lůžka zápalky dělám vždy. U GGG nábojnic bez toho pravděpodobně novou zápalku nanalisuješ. Nezkoumám co jde a nejde, nebo co se má a nemá dělat. V začátcích mého přebíjení se o svůj postup podělil kamarád a od té doby jedu podle něj a vše funguje jak má. Na tu úpravu lůžka mám vercajk do ruky od Lymana. Pokud narazíš na nábojnici, kde již byly sraženy hrany lůžka, není třeba to dělat znovu. Pozná se to tak, že ten nástroj nebere žádnej materiál = jde to zlehka. Tak jen vyčistím lůžko od bordelu.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#492 » stř 12. led 2022, 14:04

Zdravím vespolek, vlákno sleduji uz delsi dobu a uvazuji o nakupu lisu - strelba prevazne do 100m, trenink IPSC, plinking.
Na kolik ted na prelomu 2021/2022 zhruba prijde prebiti .223 naboje pro dane ucely? (Bez zohledneni nakladu na lis, cas/praci a nabojnice - mam 1x vystrelene). Takze vlastne jen strely, prach a zapalky... 5-6 Kc?
Diky za odpovedi, verim ze by to mohlo zajimat i ostatni zajemce o prebijeni.



Tomak
Příspěvky: 458

Příspěvek#493 » stř 12. led 2022, 16:51

Mám celkem dost zásob všeho potřebného a tak pořád dělám náboj za cca 5,30,-Kč na materiálu. Na kolik vyjde za současný ceny úplně nevim...



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#494 » čtv 13. led 2022, 13:50

Nikdo další už se nejspíš nepřidá (i když je samozřejmě vítán), hrubou představu mám a nechci tu svým dotazem zablokovat diskusi.
Tomaku, díky za reakci!



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#495 » čtv 13. led 2022, 14:40

Však se to dá jednoduše spočítat. Jsem v podobné situaci. Dnes mi přišel lis a budu začínat.
Když to vezmu za sebe:
Jednou vystřelená nábojnice 1Kč
Střela Limit 2.50Kč
Prach D073.5 za 850kč/500g = 7 716,18 gr
Zápalky nemám, ale počítám s 1.20KČ
‐-------------------------------------
7716:24(cca)= cca 321 nábojů na 0,5kg prachu. To je 850Kč : 321nábojů = 2.65Kč za prach na 1 náboj.

2.65 + 1.2 + 2.5 + 1 = 7.35Kč náboj. Další výstřely už -1kč za nábojnici.

Teď už je na tobě, zda nábojnice dostaneš, zda seženeš levněji zápalku, nebo kolik prachu dáš..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Karpec a 1 host